www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // "Серйозні ігри" - допомога у навчанні
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
"Серйозні ігри" - допомога у навчанні
Вислів “серйозні ігри” - може звучати як оксюморон, однак насправді сучасні відео- та комп‘ютерні ігри все частіше використовують у класній кімнаті. Ідея полягає у тому, щоб зробити навчання інтерактивним та цікавим.

Ігрова лабораторія: розробка навчальних ігор у США

Словосполучення “серйозні ігри” зазвичай асоціюється з навчальними настільними іграми, однак сьогодні все частіше йдеться про комп‘ютерні ігри з навчальним потенціалом. Та чи можуть ігри насправді допомогти з освітою? Чи можуть вони насправді конкурувати з розважальними іграми у боротьбі за увагу людей? Розкажуть фахівці.

У Массачусетському технологічному інституті, одному з найпрестижніших технологічних навчальних закладів світу, день починається з фішок, гральної колоди карток. В ігровій лабораторії професори та студенти розробляють “серйозні ігри” майбутнього.

Навчальні ігри у шотландських школах

Чимало країн не лише почали використовувати комп‘ютерні ігри у школах, вони також спонукають учнів розробляти власні ігри у дуже ранньому віці. “The Consolarium”, центр розвитку та дизайну освітніх ігор, що функціонує на державні кошти для місцевих шкіл у Шотландії.

Чи можуть діти навчатися під час гри у відеоігри? У Шотландії кажуть, що так. У 2006 році там заснували “The Consolarium”, навчальний метод на базі відеоігор. Професор початкової школи у Кіркалді Дженіфер Гарві, перша використала відеогру як навчальний метод у початковій школі. З минулого січня шестирічки у школі святої Марії навчаються завдяки комп‘ютерній грі.

Дженіфер Гарві, викладачка: “Зараз ми чимало працюємо над писемністю та використовуємо пристрої Nintendо, щоб вчитися читати разом. Діти хочуть знайти яйце, піклуватися про нього, поки не вилупиться якась тваринка, яка потім буде зростати. Піклування про неї виховує навички, потрібні у реальному життя, ніби школярі піклуються про справжню тваринку чи малюка. У багатьох зараз з‘явилися маленькі братики та сестрички, тож їм знадобляться навички піклування про малих дітей.”

На початку ідея ““The Consolarium”-му викликала сумніви у деяких фахівців. Багатьом здавалося, що це лише марнування часу. Однак поступово метод став успішним та популярним у багатьох інших країнах, наприклад, Австралії, Індії, державах Близького Сходу.

Тренувальна гра для новачків у професії

Навчання на базі відеоігор використовують, щоб тренувати майбутніх професіоналів. На околицях Берліна, у торговельному центрі використовують гру “віртуальний супермаркет”, щоб підготувати новий персонал до роботи.

Гра - подібна на реальність. Стажерів часто питають, наприклад, як перевірити, чи ананас - зрілий. Для цього потрібно його понюхати - правильна відповідь є у грі. Звичайно, основну інформацію стажерам розповідає відповідальний за продажі, але гра допомагає опанувати нове у цікавій формі.

Лінгвістичні ігри для малюків

“Серйозні ігри” та навчання із залученням ігор набирає у Німеччині популярності. Ігрові програми, розроблені у цій країні, заохочують дітей 5-7 років вивчати німецьку мову, граючи в ігри у віртуальному світі слів, синтаксису, фонології під керівництвом розумних мишенят. Вони допомагають зорієнтуватися у грі, кажуть, який крок вірний, а де - помилка.

Виграш - головна мета будь-якої гри. Перемога на одному рівні та перехід на наступний в освітній грі означає нові знання та опанування мови. Більше восьми тисяч садочків Німеччини, також для дітей із особливими потребами, вже використовують ігрову програму.

Схожі за темою публікації:
Поради батькам: розвиваємо пам'ять дитини
Як зацікавити малюка вивчати іноземну або ігри в іноземну мову
Як зацікавити дітей наукою: експеременти в домашніх умовах
Кастинг на місце в студентській "комуналці" - тренувальна онлайн-гра
2013-07-25  |  Автор:  |  http://ua.euronews.com

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия