www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Як поїхати вчитися до Німеччини
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Як поїхати вчитися до Німеччини
Українці вже не задовольняються вітчизняними ВНЗ, вибираючи все частіше навчання за кордоном. Так, сьогодні все більш популярною і доступною стає освіта в Німеччині. До того ж минулого року країна кардинально покращила становище іноземних студентів, створивши сприятливі умови для отримання німецького диплома.

Не секрет, що німецький диплом - гарантія майбутньої кар'єри, підтвердження серйозної профільної підготовки, знання німецької та англійської мов. Тому інтерес іноземних студентів до навчання в Німеччині стрімко зростає. У 2011 році в країні був встановлений історичний рекорд за кількістю іноземних студентів, що навчаються в німецьких ВНЗ. В них вперше було зараховано понад 250 000 іноземних студентів, що становить 11,4% від загальної кількості студентів у Німеччині. Варто відзначити, що найчастіше іноземці отримують звання бакалавра, бажаючих отримати магістерський ступінь значно менше. Тим не менш, 11% учнів домагаються звання кандидата наук, захистивши дисертацію, ще 8% закінчують спеціальні навчальні заклади.

1 серпня 2012 року німецькі ВНЗ розкрили свої двері для іноземців ще ширше - набули чинності нові поправки до закону "Про перебування, промислову діяльність та інтеграцію іноземців". Вони спрощують життя іноземним студентам, які бажають працювати і отримати дозвіл на проживання в Німеччині.

Розглянемо більш детально переваги навчання в Німеччині, з урахуванням нововведень.

До змін у законі іноземні студенти паралельно до навчання мали право працювати повних 90 днів або 180 неповних робочих днів у році. З набранням чинності поправок час, відведений на роботу, збільшився до 120 повних і 240 неповних робочих днів у році.

Іноземним студентам, які вже отримали німецький диплом, збільшили час на пошуки роботи з 12 до 18 місяців. У цей час вони мають право підробляти необмежену кількість днів у році, поки шукають роботу за фахом. Зовсім новим є введення річного виду на проживання для тих, хто закінчив технікум або училище, вони також мають право підробляти необмежену кількість днів у році.

А ті іноземці, які отримали вищу іноземну освіту за кордоном і мають достатні фінансові засоби для життя в Німеччині, тепер можуть отримати візу до Німеччини терміном на шість місяців, з метою пошуку роботи.

Одна з головних причин популярності навчання в Німеччині - безкоштовне навчання. У деяких університетах оплата - всього лише 500 євро на семестр.

Іноземні студенти мають можливість заробляти гроші на власні потреби, або ж отримати грант або стипендію, які видають німецькі фонди підтримки талановитих іноземних студентів.

Під час навчання студент може сам складати підходящий для нього план занять.

По закінченню навчання в університеті студентам надається можливість отримати контракт на роботу в німецькій фірмі.

Варто відзначити, що в німецьких школах навчаються 13 років, тому українцям, охочим вчитися в Німеччині, потрібно закінчити як мінімум два роки університету на батьківщині. У такому випадку абітурієнтам краще вибирати лінгвістичні ВНЗ, щоб підтягнути свою німецьку та англійську.

А з іншого боку, якщо Ви закінчили два і більше курси, є можливість спочатку закінчити підготовчий семестр при обраному університеті. Зрозуміло, такі курси будуть платними, вартість варіюється залежно від університету.

Що стосується підтвердження володіння німецькою мовою, то відповідний іспит можна здати в Україні в Гете-Інституті. Подробиці про складання іспиту можна знайти на офіційному сайті Інституту.

Академічний рік складається в Німеччині з двох семестрів. Літній семестр триває з 1-го квітня по 30-те вересня, зимовий - з 1-го жовтня по 31-ше березня.

Університети проводять набір студентів 2 рази на рік. Документи приймаються на зимовий семестр до 15 липня, на літній семестр - до 15 січня. Для того щоб розпочати навчання в жовтні, потрібно подати документи до 15 липня, якщо в квітні - до 15 січня.

Щоб поїхати вчитися до Німеччини, потрібно отримати спеціальну візу для навчання - візу категорії D, яка видається на термін до 90 днів і продовжується в Німеччині до кінця року з подальшим переоформленням. Існує кілька типів віз для навчання:
- Віза для навчання на курсах німецької мови - Sprachkursvisum
- "Абітурієнтська" віза - Studienbewerbervisum
- Студентська"віза - Visum zu Studienzwecken

Для отримання кожної з цих віз Вам необхідно буде надати довідку з університету про те, що Ви є їх студентом або слухачем курсів іноземної мови.

Переклад Широкової Наталії
статті сайту http://ubr.ua


Схожі за темою публікації:
Консультація експерта: Чи можна в Німеччині безкоштовно вчитися на англомовній програмі у медичному ВНЗ?
Як написати успішний мотиваційний лист для німецького ВНЗ
Німецькі ВНЗ допомагають абітурієнтам обрати фах
Гранти та стипендії Німеччини
Танцюй, поки молодий: як стати хореографом в Німеччині
2013-08-05  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия