www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Десять порад першокурснику
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Десять порад першокурснику
Отже, школа й іспити, тестування позаду. Тепер тебе можна гордо іменувати студентом. Це не так просто, як здається. Особливо в перший рік навчання. Тому що у ВНЗ (вищий навчальний заклад) все буде по-іншому. І вчорашньому школяреві не завжди легко вписатися в нове, студентське життя. Ось Вам корисні поради.

Порада 1

Не нервуйтеся. У перші дні й навіть тижні навчання Ви напевно будете почувати розгубленість, а то й пригніченість - все навколо незнайоме, народу тьма, нікому до Вас немає діла. Це неприємний, але абсолютно нормальний стан, пов'язаний з адаптацією до нових обставин, що дуже скоро пройде. Але поки Ви погано орієнтуєтеся в тонкощах коридорів і нумерації аудиторій, візьміть собі за правило виходити з дому (або гуртожитку) хвилин на 10-15 раніше, ніж того вимагає час на дорогу до університету. По-перше, не запізнитеся на першу пару, а по-друге, не будете зайвий раз нервувати.

Порада 2

Потрібних людей треба знати в обличчя. Тому в перші ж дні розвідайте, де знаходиться деканат Вашого факультету, загляньте туди і познайомся з куратором свого курсу, деканом. Це допоможе потім оперативно вирішувати різні питання.

Порада 3

Розклад - це Ваша Біблія. На відміну від шкільного, університетський розклад може змінюватися, тому не лінуйтеся заглядати в нього.

Порада 4

Не відтягуйте відвідування бібліотеки. Теоретично підручників повинно вистачати на всіх студентів, але це тільки теоретично. На ділі ж діє принцип "хто не встиг, той спізнився", і переможеним в цій гонці дістаються найбільш старі і пошарпані видання, а то й зовсім нічого. Заздалегідь дізнайтеся, що потрібно мати при собі, щоб Вас записали в бібліотеку.

Порада 5

C блокнотом в руках обійдіть університетські підрозділи, які можуть знадобитися: кафедри, аудиторії, лекційні зали, комп'ютерні класи, лабораторії. Запишіть дні і години їх роботи, з'ясуйте, що потрібно для користування ними. Поцікавтеся, до якої години відкрита їдальня. Поспішайте звести знайомство з одногрупниками (однокурсниками). Як правило, ці люди стають друзями на все життя. Все в той же корисний блокнот запишіть номери їх телефонів і адреси електронної пошти, особливо телефон старости групи. Не соромтеся дзвонити однокурсникам, щоб уточнити розклад, термін складання контрольних, рефератів і тощо.

Порада 6

Запасіться достатньою кількістю зошитів. Той, хто, не бажаючи "тягати зайву вагу", пише всі конспекти в один зошит, робить велику помилку: готуватися до іспитів з таких записів буде неймовірно важко. На звороті обкладинки запишіть прізвище, ім'я та по батькові викладача, який читає предмет. На відповідній кафедрі дізнайся дні та години, коли він буває в університеті, і внесіть туди ж: коли прийде час здавати реферати та заліки, ця інформація виявиться дуже цінною.

Порада 7

Подбай про те, щоб в сумці завжди лежали "про запас" 1-2 ручки - паста у них має звичку за звичай закінчуватися в найбільш відповідальний момент. На лекціях дуже корисно мати при собі ручку червоного або зеленого кольору або кольоровий маркер - з їх допомогою можна по ходу справи підкреслювати найбільш важливі формули і визначення, ставити пам'ятні знаки на полях, виділяти нові терміни і т. д. Для занять іноземною мовою заведіть не один, а кілька зошитів: у найтовщий записуйте граматичні правила і міцну теоретичну мудрість, в тих, що тонший, робіть вправи. Про всяк випадок тримайте у сумці хоча б один чистий зошит - на всяк випадок, та стане в нагоді.

Порада 8

Якомога швидше навчіться конспектувати лекції. Це нескладно, головне - розробити систему символів і зрозумілих тобі скорочень. Усі символи разом з розшифровкою запишіть на зворотному боці обкладинки зошита. Конспектуючи, не економте на папері. Залишайте в зошиті поля для додаткових нотаток. Пам'ятайте, що лекція не диктовка, тому не потрібно записувати за лектором слово в слово. Записуйте лекцію у вигляді тез.

Не страждайте, якщо у Вас не відразу буде виходити. Ведення конспекту - особлива наука, що вимагає тренування. Якщо відчуваєте, що безнадійно відстали, залиште в зошиті вільне місце - можливо, інші виявляться спритнішими, і після лекції в них спишете, заповнивши ці пропуски.

Порада 9

Налаштуйтеся на те, що підготовка до сесії починається ... з першого заняття. Перед черговою лекцією не лінуйтеся хоча б побіжно переглянути конспект попередньої. Заодно з'ясуйте, чи багато залишилося зовсім темних місць. Якщо прояснити їх не вдається навіть за допомогою підручника, не соромтеся звернутися до викладача - краще, якщо запитати його зараз, ніж він потім - на іспиті. Читати літературу теж треба починати відразу. На семінарах не відсиджуйтеся в куточку, а ведіть себе активно - виступайте з доповненнями, уточненнями, задавайте питання. Якщо при цьому не будете пропускати лекції та практичні заняття, то маєте реальний шанс потрапити в привілейовану касту "автоматників".

Порада 10

Радійте! Студентське життя буває один раз в житті, і воно неповторне! Потім буде що згадати.

Матеріал з vk.com

Схожі за темою публікації:
Порада студенту: Щоб вдало скласти сесію, потрібно підготуватися зазделегідь
Поради студентам: Як працювати не відриваючись від навчання
Університетські роки - найкращі роки
Ранок студента, який він?
Як урізноманітнити своє студентське життя
Як повернути інтерес до навчання
5 порад студентам-юристам, які допоможуть у навчанні та кар'єрі
Як навчитися вчитися?
7 основних стилів навчання. До якого належите Ви?
2013-08-23  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия