www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Про деякі особливості подачі документів до аспірантури...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Про деякі особливості подачі документів до аспірантури в закордонний ВНЗ
Аспірантура за кордоном - чудова можливість забезпечити власне майбутнє і реалізувати по максимуму можливості, ідеї, розробки в тій чи іншій галузі. Вимоги до кандидатів та документів кожен ВНЗ виставляє власні. Після того, як кандидат подав документи до аспірантури, він повинен чекати відповіді з результатами. Події можуть розвиватися за трьома сценаріями: аспіранта зараховують, вносять до списку очікування або відмовляють. Залежно від того, який результат отримав кандидат, існує кілька варіантів дій.

Найкращий варіант - це зарахування. Якщо кандидат подавав документи відразу в кілька ВНЗ на різні програми, йому належить зробити вибір. Коли програми пропонують адекватне фінансування і приблизно рівні за якістю, вибір буде нелегким, але затягувати з ним не варто, оскільки кожна програма передбачає певний термін відповіді. У таких випадках необхідно враховувати основні фактори - це фінансування, особисті переваги аспіранта, репутація програми, сумісність з інтересами і кваліфікацією аспіранта.

Якщо аспірант потрапив до списку очікування програми - це не найвдаліший варіант, але кращий за остаточну відмову. Кандидати, що опинилися в списку очікування мають шанс бути зарахованими у разі, коли хтось із вже зарахованих кандидатів не зможе взяти участь у програмі, відмовиться, не надасть вчасно всі необхідні документи, не з'явиться в адміністрацію ВНЗ в зазначені терміни тощо.

Найбільш небажаним результатом є відмова. Але відмова - це не остаточний вирок, оскільки у кандидата є можливість подальших пошуків підходящої програми. Але для того, щоб уникнути відмови в майбутньому і істотно підвищити власні шанси, потрібно проаналізувати, що було зроблено не так. Так, кандидатом можуть бути подані документи на програми, не сумісні з його професійними цілями і бекграундом. Багато хто вибирає виключно рейтингові, топові програми з величезним конкурсом, ігноруючи при цьому більш актуальні і менш вимогливі до кандидатів (але не менш якісні).

У майбутньому варто подавати документи не на 1-2 програми, а відразу на 5-6, в максимальну кількість ВНЗ, які пропонують відповідні умови і цікаві перспективи. Часто відмовляють через те, що був поданий неповний пакет документів - перед подачею необхідно дуже ретельно ознайомитися зі списком усіх необхідних документів, приділити увагу правильному заповненню анкети, всіх форм.

Не варто економити час і писати один мотиваційний лист на всі програми. Мотиваційні листи повинні писатися індивідуально для кожної програми, з урахуванням її особливостей і вимог, особистих побажань кандидата до конкретного ВНЗ. Також слід приділити увагу рекомендаційними листами, особистостям рекомендувачів, адекватності їх оцінок, правильності складання і відповідністю правді. Якщо кандидату відмовили унаслідок поганого складання тестів, відсутність досвіду, потрібно постаратися на наступний рік максимально поліпшити ситуацію - при необхідності перескласти тести, добрати досвід, отримати потрібні знання і навички.

Переклад Широкової Наталії статті Анастасії Манаєнкової "Особенности подачи документов в аспирантуру в зарубежный вуз"
сайту www.edu-all.ru


Схожі за темою публікації:
Чи можлива стовідсоткова гарантія вступу до закордонного ВНЗ?
Магістратура за кордоном: як поступити і отримати стипендію?
Більшість українців хочуть вчитися в Гарварді
Де найдешевше навчання у Європі?
2013-08-27  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия