www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Який комп'ютер обрати для навчання?
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Який комп'ютер обрати для навчання?
В сьогоднішній статті ми поговоримо з вами про такі корисні речі як ноутбук, планшет, ПК і про практичність використання цих речей для навчання. Розглянемо основні функціональні особливості кожного з цих технічних засобів і виберемо, що краще всього підійде студенту для навчання і не тільки.

ПК (Персональний Комп'ютер)

Це динозаври серед інших комп'ютерних пристроїв, які прийшли до нас із "доісторичних часів" і вільно себе почувають, незважаючи на велику кількість нових гаджетів, які могли б їх замінити. І це не дивно, тому що більшість користувачів асоціюють зі словом комп'ютер саме громіздкий системний блок з підключеним до нього монітором та іншою периферією. ПК хоч і має порівняно великі габарити, але в більшості випадків йому немає рівних в процесорній потужності і зручності.

Студенти часто сильно звикають до комфорту використання домашнього комп'ютера, де є можливість вибрати монітор будь-якої діагоналі, зручну повнорозмірну клавіатуру, яку до того ж можна рухати і нахиляти, як душі завгодно, і не поспішають міняти його на більш мобільний планшет або ноутбук.

Жоден інший пристрій не зрівняється в простоті підключення периферійних пристроїв, будь то принтер або сканер. Найгірше доводиться планшетним комп'ютерам, трохи простіше ноутбукам, але чи зможете ви підключити до нього старий лазерний принтер з виходом під старий порт?

Але у персональних комп'ютерів є дуже великий мінус, і полягає він у відсутності тієї самої мобільності, якою володіють ноутбуки і планшетники. Ви не зможете граючи принести його на лекцію під пахвою і вже тим більше перевезти до іншого міста, якщо вам довелось вчитися далеко від дому. Лише з цих причин студенти стали вибирати інші комп'ютерні пристрої для навчання.

Ноутбук

Останнім часом, ноутбуки помітно потіснили стандартні персональні комп'ютери, і зрозуміло, чому: вони мають практично весь функціонал стандартних ПК, але вони легші і компактні. Не настільки зручні на лекціях як планшети, але все ж вам ніщо не перешкодить носити їх з собою. Картину псує малий заряд батареї, якого на недорогих моделях не вистачає на час усіх лекцій, і доводиться шукати джерело живлення.

Якщо ноутбук не з дешевих, то з ним запросто можна коротати вечори за новою комп'ютерною грою. Кнопкова qwerty-клавіатура менш зручна, ніж на ПК, але перевершує за практичністю сенсорну на планшетах. І все ж ноутбуки поступаються планшетам в мобільності, їх як і раніше потрібно діставати з сумки, відкривати і чекати завантаження операційної системи, що не дає можливості миттєво почати конспектування. Вони практично безкорисні під час практики, якщо у вас вона проходить на підприємстві, лікарні де потрібно постійно рухатися.

Нетбук

Цей вид комп'ютерів з'явився з розвитком ноутбуків. Нетбук чудово підійде для виконання нескладних робочих завдань (відкриття і редагування документів, пошук інформації в інтернеті тощо), у той же час його вага не більше кілограма і вміщається він у невеликій сумці.

Проте, він має і свої недоліки, адже його малий розмір означає малий розмір клавіатури, екрану та невелику потужність. Взагалі, пам'ятайте, що нетбуки були створенні для роботи в інтернеті, що і закладено у їх назві

І ноутбук і нетбук повинні бути виконані із надійного і міцного матеріалу корпусу, що не дряпається та не псується при транспортуванні, мати функціональну клавіатуру та обов'язково достатню ємність батареї.

Планшет

І, нарешті, планшет (не має значення, від якого виробника і яка операційна система). Він ідеально підійде для запису лекції і будь яких термінових позначок, записи конспектів та іншого. Компактний і зручний, з достатнім на цілий день зарядом батареї, він стане вашим вірним помічником в стінах навчального закладу та на час виробничої практики, де не настільки зручне використання ноутбука.

Правда планшет, ніколи не зможе замінити повноцінний персональний комп'ютер. Редагування текстових файлів, підготовка презентацій та електронних таблиць здасться вам каторгою. Сенсорна клавіатура хіба зрівняється зі звичайною, і на рідкісних моделях є можливість легко відправити на друк потрібні документи або записи, коли ті потрібні в паперовому варіанті.

В принципі, будь-який з описаних вище пристроїв може бути по-своєму корисним. Але комусь вистачить і одного стандартного ПК, а комусь необхідний буде повний комплект комп'ютерів і гаджетів, який тільки можна зібрати. Не варто забувати про найголовніше - функціональні можливості і доцільність деяких функцій.

За матеріалами doc-mom.blogspot.com

Схожі за темою публікації:
Захист дитини від негативного впливу комп'ютера та Інтернету
Інтернет та навчання: поради вчителеві
Допомога інформаційних технологій у шкільному навчанні
Як урізноманітнити своє студентське життя
2013-08-29  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия