www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Що робити, якщо не вступив до університету?
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Що робити, якщо не вступив до університету?
Шкільна пора залишилася позаду, а попереду - нові знайомства та нові можливості. З першого класу ми готуємося до того, що після школи треба вступати до ВНЗ. Неважливо, в який. Головне отримати вищу освіту, а корочка якого закладу буде, не так важливо.

Є щасливчики, які точно знають, чого хочуть, і твердо йдуть до наміченої мети. Ось для них звістка про те, що вони не прийняті на перший курс обраного ВНЗ, дуже серйозний удар.

Що робити, якщо не вступив до університету? Як далі жити, адже валиться все, до чого так довго йшов? Як пережити цей момент? Як сказати батькам про те, що не поступив? Що робити далі? Ці питання миттєво проносяться в голові кожного абітурієнта, який не побачив своє прізвище у списку зарахованих.

По суті, так, для людини, яка обрала для себе єдиний шлях, це дійсно проблема. Вона не опрацьовувала своїх подальших кроків у випадку невдачі. Вона не подавала документи в інші навчальні заклади, тому що була упевнена в своїх силах. В школі у неї все виходило, вона цілеспрямовано йшла до наміченої мети. І раптом разом все перевернулося. Треба шукати нові шляхи наближення до своєї мрії.

Не варто падати духом і вважати себе невдахою. Просто не пощастило, знайшовся хтось, хто був підготовлений трохи краще вас. Треба зробити з цього уроку правильний висновок - десь трошки не доучили і балів за ЗНО не вистачило. Подивіться на ситуацію з іншого боку. Розгляньте свій вступ як нову можливість. Можливо, Ви вибрали не ту дорогу, і доля дала Вам шанс ще рік поміркувати над правильністю вибору ...

Молоді люди можуть піти в армію, поліпшити там свою фізичну форму і поміркувати про майбутнє. Мало того, що армія - це прекрасна школа життя, так це ще й безкоштовний "фітнес-клуб". Адже спорту в армії приділяється особлива увага. У вільний час можна проаналізувати свої минулі помилки і прийти до нового навчального року більш підготовленим в моральному плані. Крім того, багато навчальних закладів приймають хлопців, що відслужили в армії, на 1 курс поза конкурсом. Чим не вихід? І борг Батьківщині віддасте, і час дарма не втратите. До того ж, сьогодні служать один рік, це якраз той термін, який треба перечекати до наступного вступу.

Що робити, якщо не вступила до університету дівчина? Або ж провалив ЗНО хлопець, який за станом здоров'я не придатний до військової служби? Треба йти працювати і присвятити вільний час вивченню матеріалу шкільної програми. Адже в нинішній ситуації, якщо Ви не поступили в університет чи інший ВНЗ, значить, результати тесту ЗНО у Вас недостатньо хороші. Можна трохи краще підготуватися і перездати ЗНО в майбутньому році, щоб отримати бал вище.

Щоб не розгубити вже наявні знання до наступного року, необхідно займатися. Є кілька шляхів отримання знань: займатися самостійно, записатися на курси, піти до репетитора, знайти онлайн-заняття. Перший спосіб найдешевший, але і найбільш незручний. Їм скористатися можуть лише люди, які вміють чітко планувати свій графік. Якщо Ви не володієте цим "талантом", то у Вас тільки два шляхи: групові заняття або приватні уроки. Заняття в групах дешевше, а заняття з репетитором результативніше. Якщо Ви можете собі це дозволити, то краще йдіть до викладача. Як варіант можна займатися з приватним викладачем по Інтернету. Це значно дешевше, ніж в реалі, але не менш результативно, тому що заняття проводяться тільки з Вами.

Ну і, звичайно, для початку варто добре відпочити, набратися сил і тільки після цього братися за вивчення матеріалу. Паралельно треба шукати роботу. Можна звернутися в Центр зайнятості, а можна шукати роботу самостійно. Для цього всі засоби хороші: звертайтеся до знайомих, розсилайте резюме в різні організації, ходіть на співбесіди у великі компанії, звертайте увагу на оголошення в газетах і на дошках оголошень в Інтернеті.

Можна, звичайно, повісити себе, коханого, на шию батькам. Але що дасть Вам цей варіант? Тільки те, що за рік Ви розледачієте до такої міри, що вже не захочеться ні поступати, ні працювати, ні вчитися. Пожалійте батьків, їм і так складно дається кожна копієчка.

Шукайте роботу і обов'язково знайдете. Тільки трохи опустіть бажану планку, не варто відразу розраховувати на вакансію керівника або міністра. Почніть з маленькою посади і покажіть свої здібності керівництву. Можливо, у Вас так добре підуть справи, що вже в майбутньому році Ви зможете вступити до університету в будь-якому випадку, або на бюджет, або на платне відділення.

Головне розуміти: якщо не вступив до університету, то це не найбільша втрата в житті. Це взагалі не втрата. Це придбання нових можливостей і нових досягнень. А навчання рік Вас почекає.

За матеріалами http://lifetips.org.ua

Схожі за темою публікації:
Поради тим, хто не вступив до ВНЗ
8 професій, що з'являться до 2025 року
Онлайн освіта краще відповідає потребам ринку - американські експерти
Куди піти вчитися, щоб не помилитися
2013-08-30  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия