www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Найнезвичайніші школи світу
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Найнезвичайніші школи світу
В уявленні більшості з нас школа - це сіра будівля, з класними кімнатами, довгими коридорами, спортзалою та їдальнею. У кращому випадку цю нудну будову оживляє співтовариство творчих і небайдужих людей, яких ми називаємо вчителями, в гіршому, але не будемо про сумне. При цьому в світі не все так сіро і одноманітно, є школи, які можна уявити собі тільки в найсміливіших фантазіях. Отже, вмикайте уяву - найнезвичайніші школи світу:

1. Террасет - школа під землею (Terraset Elementary School PTA (США)

Незважаючи на всю фантастичність цього проекту, школа Террасет дійсно знаходиться під землею, в місті Рестон, штат Вірджинія. Цьому навчальному закладу вже більше 40 років і побудоване воно було в середині 70- х років. Це період, коли в Америку прийшла енергетична криза, і міська влада не придумала ні чого більш економічного, ніж побудувати школу, яка сама б себе зігрівала. З цією метою зняли земляний пагорб, побудували будівлю і знову засипали її землею, передбачивши не тільки те, що школа сама себе буде зігрівати, а й систему охолодження будівлі.

Учнів цієї школи, по праву можна назвати "дітьми підземелля". За всіма іншими параметрами - це звичайнісінька школа, в якій відбувається класичне, за американськими мірками, навчання, не рахуючи того, що цей навчальний заклад є ще й туристичною Меккою міста.

2. Плавуча школа в Камбоджі

Наступний, не менш екзотичний, навчальний заклад розташовується на воді. Втім, в цьому регіоні це явище нікого не дивує, оскільки і будинки, і магазини, і інші будівлі тут, в прямому сенсі, плавають.

Йдеться про плавуче село Кампонг Луонг, яке знаходиться на озері Тонлесап, в Камбоджі. У школі налічується близько 60 учнів, 40 з яких - діти -сироти, батьки яких загинули під час рибної ловлі. У навчальному закладі знаходиться всього один великий клас, де діти вчаться і проводять вільний час. У школу діти плавають у спеціальних тазиках, що віддалено нагадують човен.

Туристи, які відвідують цей регіон, часто навідуються до цього незвичайного навчального закладу, тому школярі мають достатньо солодощів та навчальних приладь і виглядають, абсолютно щасливими і радісними дітьми.

3. Альтернативна школа Альфа (ALPHA Alternative School ( Канада)

Це один з найстаріших навчальних закладів Канади, існує з 1972 року і є справді унікальним. Особливим його робить ставлення до учня, а також використання в навчанні прогресивних педагогічних ідей.

В основі філософії школи Альфа лежить визнання того, що кожна дитина індивідуальна, у кожного своя швидкість навчання і сфера інтересів, тому в школі відсутній розпорядок дня і розклад уроків, а правила поведінки диктують самі учні. У цьому навчальному закладі учні не отримують оцінок і у них відсутнє домашнє завдання. Поділ на класи відбувається не за віковим критерієм, а за сферами інтересів дітей.

Основні питання управління навчальним закладом вирішуються на щомісячних зборах учнів, вчителів та батьків. При цьому батьки, на волонтерських засадах, є активними учасниками освітнього процесу та помічниками вчителя протягом навчального дня. Девіз Альфа - Спільна освіта.

4. Відкрита школа Орестад в Копенгагені (ØВRestad Gymnasium)

Цю школу справді можна віднести до витвору сучасного архітектурного мистецтва. І не тільки будівля, а й характер навчання тут відрізняється від класичної школи. У приміщенні цього навчального закладу практично відсутні внутрішні перегородки, і немає класів, в їх звичному вигляді.

Серце школи - величезні гвинтові сходи, які з'єднують 4 поверхи будівлі. По всій школі стоять м'які дивани та пуфи, на яких учні відпочивають і роблять домашні завдання. "У нашій школі практично немає стін, які б нас роз'єднували, зате ми маємо високі стелі"- кажуть громадяни цієї незвичайної дитячої держави. І в цих словах полягає не стільки архітектурна особливість будівлі, скільки філософія цієї унікальної країни Знань. Школярі вчаться працювати в просторі без кордонів, використовуючи свої вміння та навички для вирішення поставлених завдань. У школі відсутні класичні навчальні посібники, діти навчаються за електронними книгами і використовують інформацію, отриману в Інтернеті.

5. "Кенелекен"- кочова школа (Оленекський евенкійський національний район, Якутія, Росія)

А ось дітям, які навчаються у цій школі, невимовно пощастило. І це не тому, що у них сучасний навчальний заклад, а внаслідок того, що вони мають можливість жити з батьками і отримувати класичну шкільну освіту. До недавнього часу діти з кочових племен Північних регіонів Росії змушені були або вчитися і жити в школах-інтернатах, і місяцями не бачити рідних, або зовсім не отримували освіти.

Кочову школу по праву можна назвати найменшою школою за чисельністю учнів та персоналу. Подібний навчальний заклад нараховує від 6 до 8 учнів, де працюють 2-3 педагоги. Однак це не заважає дітям отримувати такі ж знання, вміння та навички, як і їх осілим одноліткам. Кочова школа обладнана супутниковим Інтернетом, що дає можливість спілкуватися із зовнішнім світом. У планах у уряду оптимізувати навчальний процес, створивши адаптовані навчальні електронні посібники, на зміну класичним шкільним підручникам.

6. Пригодницька школа Watershed (Watershed School (США)

Школа пригод - чи не це мрія будь-якого хлопчика й дівчинки шкільного віку. І ці мрії збуваються в американській школі Watershed.

Освітній процес тут побудований як одна велика подорож просторами країни Знань. Якщо це географія, то вивчення її відбувається на місцевості, біологія - у заповіднику, в безпосередньому контакті з живою природою, архітектура - на вулицях міста. Навчальні експедиції - ось найпродуктивніші методи отримання міцних знань, на думку педагогів цієї школи. Не дивлячись на те, що хлопцям доводиться вивчати і математику, і мови, очікування довгоочікуваного походу і яскравих вражень дає стимул відмінно вчитися. А, крім того, - заняття спортом, йога, участь у рок-групі роблять шкільні роки незабутніми. І воістину правим був німецький письменник Ернст Хайне, коли сказав: "Ви знайдете більше знань у буках і дубах, ніж у книгах. Звірі, дерева і каміння зберігають такі знання, які не передасть вам жоден учений".

7. Печерні школи Китаю

Китай не припиняє дивувати нас економічними дивами і однією з передумов цього явища по праву можна вважати тяжіння цих людей до знань. Підтвердженням тому слугує унікальна школа в провінції Гуйчжоу (Guizhou). Народність мяо (Miao), корінне населення цього регіону, живе досить скромно. Низький рівень життя не дозволяв цим людям тривалий час отримувати освіту. І тільки в 1984 році була відкрита перша школа. Оскільки коштів на будівництво школи не було, навчальний заклад було вирішено розмістити в найближчій печері. Тут були обладнані класи, спортивний майданчик і зона відпочинку.

Спочатку школа була розрахована на один клас, проте сьогодні її вихованцями є 186 осіб. І це незважаючи на те, що до школи учням доводиться добиратися по шість годин щодня. Як тут не згадати вірменське прислів'я: "Не той більше знає, хто більше жив, а той, хто далі ходив".

І на закінчення, якою б незвичайною не була школа, де б вона не перебувала, основним її призначенням залишається виховання підростаючого покоління. "Школа - це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє" (Анрі Барбюс).

Переклад Широкової Наталії
статті сайту http://neuch.org/


Схожі за темою публікації:
10 великих двієчників
Як гарантовано завалити сесію?
На замітку лектору: корисні ораторські фішки
Прикмети і забобони польських студеїв
7 основних стилів навчання. До якого належите Ви?
2013-09-06  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия