www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // 5 порад студентам-юристам, які допоможуть у навчанні...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
5 порад студентам-юристам, які допоможуть у навчанні та кар'єрі
Навчальний рік тільки почався, і студентам доводиться звикати до нового розпорядку життя. Для того, щоб майбутнім юристам було легше і в навчанні, і в подальшій кар'єрі, їм варто дотримуватися кількох нескладних порад.

Видання The Guardian підготувало поради, які будуть корисні студентам юридичних факультетів. Нижче кілька настанов, які допоможуть майбутньому правнику отримати від навчання максимум можливого.

1. Звикніть до відчуття, що нічого не розумієте

Записуючи міркування про естоппель, регресні позови або предіальний сервітут, часом Ви будете почувати себе дещо приголомшеним. Це нормально, юриспруденція і не повинна бути легкою для розуміння, і можете не сумніватися - Ви будете не самотні в цьому відчутті. Зрештою, лекції на першому курсі - це те, з чого Ваша освіта починається, а не чим закінчується. Не сумнівайтеся в собі. Запитуйте колег, не панікуйте, підходите до навчання систематично, а не наскоками, і все вийде.

2. Захоплюйтеся!

Вважайте навчання повноцінним заняттям, а не навантаженням до інших своїх справ. Навіть якщо Ви не упевнені щодо напрямки своєї майбутньої кар'єри, все одно вам буде легше, якщо Ви не станете "відбувати

термін" у ВНЗ, а спробуєте отримувати задоволення. Ви навчитеся мистецтву юриспруденції, розбирати справи і вирішувати поставлені ними запитання, переосмислювати значення слів і задаватися питанням, як би вчинила у даному випадку розумна людина.
А крім того, Ви почнете розуміти, що таке закон, який його потенціал і його недоліки. Намагайтеся мислити широко, не обмежуйте себе, щоб скоріше позбутися від поточного завдання, прагніть відкинути стереотипи - вони зв'язують думку і легко можуть обдурити. Вчіться активно - висловлюйтеся, запитуйте, критикуйте, беріть на себе інтелектуальні ризики. Не замикайтеся, спробуйте знайти підходящу волонтерську роботу, компанію або суспільство, де можна систематично обговорювати цікаві запитання. Поступово Ви побачите закон в іншому світлі.

3. Не обмежуйтеся підручником

Намагайтеся побільше читати за межами запропонованого. Може здатися, що без цього можна обійтися, але повірте - зусилля себе виправдають, так само, як і час, витрачений на дискусії, оскільки Ваш мозок стане значно потужнішим інструментом, що згодом полегшить ваше життя. А коли робите письмову роботу, уникайте переказу лекцій, викладачі, як правило, цього не люблять. Будьте рішучі і недвозначні, в міру розумного, аналізуйте питання і оцінюйте аргументи. І намагайтеся не заплутатися з посиланнями на джерело - помилки по цій частині можуть сильно роздратувати викладача. Якщо хочете, щоб Ваша робота виділялася серед інших, постарайтеся вибрати не занадто екзотичний спосіб цього добитися.

4. Не обов'язково ставати юристом

Зазвичай юридичний вуз готує студентів до кар'єри юриста. Навколо буде чимало розмов про кар'єру, про практику, професійної підробці і т.п. Якщо Ви хочете стати саме юристом - беріть участь, люди, з якими Ви познайомитеся, і досвід живої практики так чи інакше будуть все життя поруч з Вами.

При цьому пам'ятайте, що людина з дипломом юриста не зобов'язана ним ставати. До 50% випускників знаходять собі інше заняття, іноді зовсім не пов'язане з юриспруденцією, і це не привід відчувати себе гірше за інших. Так що постарайтеся все одно отримати хороші оцінки, розберіться, що у вас виходить особливо добре, і потім, якщо Ви підете по іншому шляху, поважайте свій вибір.

5. Навчання важливіше смайлів

Було б непогано, якби викладач, побачивши Dас на семінарі, не задавався питанням на кшталт "де ж я вас раніше бачив?" Якщо Ви несете під пахвою підручники, то тим самим як би говорите, що ще тільки збираєтеся їх відкрити. Так що запам'ятайте, підготовка - це Ваше все. Вас навчать мистецтву формулювати аргументовані думки, але якщо Ви хочете коли-небудь зробити життя навколо вас краще, не втрачайте можливостей практикуватися. І ще - якщо Ваші викладачі не стануть відповідати на смайлики в Ваших е-мейлах, не беріть близько до серця.

Схожі за темою публікації:
Як повернути інтерес до навчання
Десять порад першокурснику
Як урізноманітнити своє студентське життя
7 правил успішного студента
5 порад студентам-юристам, які допоможуть у навчанні та кар'єрі
2013-09-11  |  Автор:  |  http://zib.com.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия