www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Сучасна освіта: прекрасне майбутнє або зірвані нерви?
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Сучасна освіта: прекрасне майбутнє або зірвані нерви?
У наш час запорукою гарної кар'єри є вища освіта, без неї нікуди. З'являється безліч навчальних закладів. Молодші школи, школи, інститути, ліцеї, училища, гімназії, коледжі.

З року в рік розробляються нові шкільні програми, пропонуються різні факультативи. Чому ж успішність дітей падає ? Чому в радянські часи, коли не було і половини таких можливостей отримувати знання, діти вчилися набагато краще?

Вся причина - у зацікавленості дітей в цій успішності. Колись діти тяглися до знань. Що ж трапилося ? Чому дітей перестали цікавити навчання, наука? Над цим питанням не замислюються в школах, всі промахи списують на банальну лінь учнів. А справді, чому?

Батьки так само звично тиснуть на дітей через погані оцінки. Однак перш ніж лаяти, давайте задумаємося, як вчитися нашим дітям у сучасній школі.

По-перше, старшокласникам потрібно відсидіти близько 7 уроків по 45 хвилин. Перерва триває 10 хвилин, потрібно встигнути добігти до потрібної аудиторії, повторити урок. І "10 хвилин" - це якщо вчитель не затримає на перерві. Де ж взяти час на справжній відпочинок?

Отже, 7 уроків. У 65% дітей після школи заняття з репетиторами. Знову розумова робота, нова інформація, яку потрібно засвоїти. Крім додаткових занять необхідно виконати домашнє завдання (якщо воно не зроблене з репетитором). Крім того, тепер часто задають знайти інформацію з тієї чи іншої теми в Інтернеті. Вихідні в школі - субота і неділя. Це офіційно, але по суботах практично у всіх школах працюють факультативи. Так що найчастіше залишається тільки неділя, це якщо не потрібно підігнати "хвости". А канікул так небагато... Хіба можливо постійно жити в такому ритмі ?

Виходить, що у дітей зовсім немає часу на розвиток якихось своїх особливих здібностей, на хобі. Через постійне перевантаження діти стають нервовими, успішність падає, тиск батьків через погані оцінки або ж страх їх підвести остаточно вганяє дітей у стресовий стан.

Тому, батькам потрібно бути м'якшими до своїх дітей і з розумінням ставитися до їх труднощів. Так, у наш час інакше не можна, навчання - це дуже важливо, але намагайтеся по-дружньому підтримувати своїх дітей, і вони завжди будуть знати, що Ви їм бажаєте тільки добра. Якщо Ви захочете вказати дитині на її помилки, то зробіть це м'якше. Діти дуже чутливі, і якщо відчувають нерозуміння, вони просто закриваються. З дітьми молодшого віку простіше, у них навантаження в школі теж велика, але їм Ви хоча б поки можете допомогти з уроками.

Постійне сидяче положення, пасивний спосіб життя дуже шкідливі для здоров'я. Тому у вихідні варто вивозити дітей на природу, це допоможе розслабитися і змінити оточення. Підуть на користь активні ігри. Необхідні також щоденні прогулянки парками, скверами хоча б по годині. Якщо в будинку є собака, то добре її вигул довірити дитині. Якщо в школі щось і не заладилося з оцінками, що не докоряйте, а просто допоможіть. Якщо дитина буде відчувати Вашу підтримку, їй буде набагато легше.

Переклад Широкової Наталії
статті Вікторії Сеймур
сайту http://shkolazhizni.ru


Схожі за темою публікації:
Нововведення, що чекають на школярів у 2013-2014 н.р.
Поради батькам: Як допомогти дитині адаптуватися в новому колективі
Як привчити дитину охоче ходити до школи
Як уникнути помилок батькам, працюючи над виконанням домашніх завдань? (початкова школа)
Як порозумітися з вчителем
Профільна освіта - поділ на "еліту" та "масу"?
2013-09-12  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия