www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Система навчання в американському університеті за...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Система навчання в американському університеті за спеціальністю "Computer Science"
Наведена стаття є особистим досвідом одного з українських студентів, що навчається в США за спеціальністю "Computer Science", котрий вирішив поділитися своїми враженнями від навчання.

Нещодавно я вступив в американський ВНЗ і в зв'язку з цим хочу поділитися своїм першим досвідом. Я не буду писати про те, як тут класно, круто і так далі. Напишу більш конкретно про систему освіти, оскільки я три роки вивчав її, але проте багато чого не розумів. Це реальний досвід реального студента з колишнього СНД, що поступив в топовий ВНЗ США. Чому я думаю, що це буде цікаво IТ- шникам ? Тому що моя спеціальність тут - Computer Science, а в США найавторитетніші IT ВНЗ. Якщо хтось захоче відправити дитину назустріч світлому IT майбутнього, то і йому, і дитині буде корисно почитати цю статтю.

Розклад

Почну з того, що у американців немає поняття "сесія", "курсова", "дипломна", "залікова книжка". До розмови про "перездати і доздати" повернемося пізніше. Навчальний рік поділений на чотири чверті, звані від "A- Term" до "D- Term". Кожен терм (тут і далі терм - чверть) триває рівно 35 навчальних днів. Якщо протягом терма є свято, не біда - значить кінець терма зрушать рівно на це свято. Протягом кожного терма студент бере три курси. Можна взяти четвертим фізкультуру або музику, але не настільки важливо. Протягом 35 днів студент відвідує тільки ці курси і ні про що більше не переживає. Лекції, конференції та лабораторку за одним курсом займають рівно 50 хвилин на день. Відповідно, 50 * 3 хвилин на день - обов'язкові відвідування студентом лекційних та лабораторних аудиторій. Нехай вам не здається це "халявою", оскільки за статистикою на кожну годину (50 хвилин) лекції (лабораторку, конференції) виходить 3 години самостійної роботи. Коли справа доходить до іспитів - і того більше.

Завдання

У мене зараз три курси : Computer Science - Introduction to Programming, Physics - General Mechanics, Math - Calculus II. І завдання по кожному з курсів різні. наприклад:

Computer Science

На лекціях професор читає матеріал для 150 осіб. Все проходить дуже цікаво, оскільки у неї (професора) є чіткий, розписаний до хвилини, план. Як правило, вона при нас же на комп'ютері друкує якісь речі, запускає програми і так далі. Потім викладає матеріали в портал. Протягом лекції вона може дати так званий "Quiz" - аналог нашої самостійної роботи. Там всього пара завдань і кілька хвилин часу. Знаєш - напишеш швидко, не знаєш - не потрібно тягнути час. Таким чином перевіряється домашня робота (перегляди відео, підручник). Іноді вона дає реальні об'ємні Homeworks, які включають в себе роботу на 3-5 годин і виконуються з партнером. Раз на тиждень проводиться лабораторна робота, на якій даються ті ж завдання, але є Lab Instructor, який завжди готовий допомогти. Чотири рази проводяться іспити.

Physics

Три рази на тиждень читається матеріал у величезному лекційному залі. А тепер найцікавіше: у професора є мікрофон, а позаду неї два полотна і два надякісних проектора, перед нею сенсорний комп'ютер, на якому вона малює нам графіки і вектори у спеціальній програмі (щось типу PowerPoint, але не він). На дошці (мається на увазі на проекторах) з'являються питання з варіантами відповідей і у кожного студента є Clicker, на якому він натискає на кнопку відповіді. Тобто, замість того, щоб кричати на весь зал "Марія Іванівна, там 22", "Я перший відповів !", Студенти просто натискають на кнопку і отримують бали. Вся лекція записується на камери і потім можна все це переглянути (і її нотатки на сенсорному компі теж). У лабораторіях (розповідаю про перші заняття) ми рухали машинку по лінійці, механізм фіксував швидкість, переміщення і прискорення і віддавав дані на комп'ютер, який будував графіки в режимі live. Таким чином ми могли подивитися залежність між цими величинами. На конференціях нас готували до іспитів і самостійних. Є чотири іспити, до яких дають sample questions з відповідями.

Math

Математика проходить майже так само, як і у нас. Із цікавих моментів - це лабораторка, на якій ми користуємося Maple (аналог MathCAD) і система перевірки домашки. ДЗ задають багато, але його не перевіряють в зошитах, як це роблять у нас в школі. У п'ятницю вранці професор дає Quiz, на якому парочка домашніх прикладів на тиждень. На Quiz виділяється мінімальна кількість часу, і, що цікаво, користуватися зошитами не тільки не заборонено, але навіть заохочується. Таким чином, якщо ти систематично робив ДЗ - перепишеш, якщо ти не робив, але знаєш матеріал - зробиш, якщо ні те, ні інше - fail.

З усіх предметів відразу ж назвали складові оцінки в процентному співвідношенні. Таким чином можна порахувати, скільки коштує одна пропущена лабораторка.

Оцінки

Оцінок 4: А, В, С і NR (No Record). Якщо особа провалила курс, то їй не нуль йде в "атестат", а просто вважається, що курс він не брав. Таким чином, це не псує його GPA (Grade Point Average - середня оцінка). А тепер про відсотки : А - 90 + %, В - 80 + % і С - 70 + %. Ми бачимо, що оцінка 8 з 12 (за 12 - бальною системою) або 4 (за наявності 4 +, 4) з 5 + - 66 % - це FAIL. Те, що у нас вважається "твердий хорошист" - у них є провалом. Відповідно, коли йдеться, що лабораторні роботи - це 10 % оцінки, не виникає думка пропустити.

Вимоги

А тепер найцікавіше - "доздати" і "перездати". Щоб не тримати інтригу, скажу відразу - в академічній англійській таких слів немає. Насправді є Make- up - доздати, але це скоріше образа. Як би страшно це не звучало, але ніколи, ніяк, ні за яких обставин не можна перездати нічого, навіть нещасну лабораторку. У цьому відмовить будь-який професор, і на електронного листа з таким змістом він просто не відповість. У моєму універі більшість робіт "сабміта" за допомогою електронної пошти, і якщо дедлайн 6 pm, то в 6:01 ти вже нічого не відправиш. І марно доводити, що Інтернет лагав, голова боліла, собака кабель перегризла. Поїзд пішов. Ніхто не буде лаяти, злитися, ображатися або зуб тримати. Студент просто позбавляється якогось відсотка оцінки.

У цьому параграфі я розповім трохи про вимоги до диплому. Оскільки курси всі студенти беруть різні і загальної програми немає як такої, вимоги прості - 30 курсів своїй спеціальності, 6 класів математики, 6 гуманітарних класів, 2 класу фізкультури і два проекти. Про них докладніше. IQP (Interactive Qualifying Project) і MQP (Major Qualifying Project) - це два обов'язкових і великих проекти. Суть проста - студенти збираються групою і вирішують реальні проблеми суспільства. Це може бути посуха в якомусь регіоні Африки, студенти розробляють механізм зрошення або біохімікатів, може і простіше - в якомусь районі міста багато маршруток, і студенти розробляють оптимальний план транспорту, що дозволить скоротити кількість автобусів. Проекти часто робляться за межами ВНЗ, іноді навіть у різних країнах.

Ресурси

За таких "драконівських" вимог в універі море ресурсів. Професори, помічники професорів (Teacher Assistants), інші студенти, інструктори, MASH - Math and Sciences Help і ще штук п'ять ресурсів. Тобто, тільки у тебе виникло питання, всі раді тобі допомогти. Ресурси компенсують вимоги з лишком.

Про харчування та гуртожиток розповідати не буду. Скажу лише, що в цьому плані - це люкс готель.

Висновки

У мого ВНЗ є девіз "Go to class, do the work, ask for help", так званий "Nine words rule". Цим все сказано. Будь чесним, працюй. Для тебе зробили все, тобі залишилося лише вчитися.

Переклад Широкової Наталії
статті сайту http://habrahabr.ru


Схожі за темою публікації:
Навчання в США: види ВНЗ
Навчання за кордоном: Громадські коледжі США
Особливості вищої освіти в США
Як отримати освіту в США
2013-09-19  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия