www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // ЮК: Чи може бути зарахована на повне державне...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
ЮК: Чи може бути зарахована на повне державне утримання дитина 18 років, опікуном якої є бабуся з мінімальною пенсією?
Юридична консультація:

Допоможіть з'ясувати, чи може бути зарахована на повне державне утримання дитина 18 років, позбавлена батьківської опіки, опікуном якої є бабуся з мінімальною пенсією? Яка стипендія їй повинна нараховуватись? Дякую за відповідь.

Шановний клієнте!
Питання, з яким Ви звернулися до нас, регулюється Постановою Кабінету Міністрів України "Питання стипендіального забезпечення" від 12 липня 2004 р. №882 та Постановою Кабінету Міністрів України "Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування" від 5 квітня 1994 р. №226.

Відповідно до Вашої ситуації, надаємо юридичну консультацію:
1) Згідно із п. 13 п.п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Питання стипендіального забезпечення": "Учні та студенти зазначеної категорії (діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, а також учні та студенти, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків і перебували на повному державному утриманні в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, при вступі на навчання до професійно-технічних та вищих навчальних закладів) зараховуються на повне державне утримання в навчальних закладах, до яких вони вступили."

2) В п. 6 п.п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування" зазначається, що соціальні стипендії призначаються студентам і курсантам вищого навчального закладу з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентам і курсантам вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишились без батьків.

Отже, керуючись нормами чинного законодавства, вважаємо, що Ваша дитина має право бути зарахованою на повне державне утримання в навчальному закладі, оскільки перебуває в категорії тих осіб, які мають на це право. В зв’язку із цим вона отримуватиме соціальну стипендію.

Відповідь підготували консультанти юридичної клініки "Pro bono" при Національному університеті "Острозька академія" (НаУОА) - Гонгало Влада та Терещук Максим.

Куратор, юридичної клініки "Pro bono" при НаУОА - Тарас Хмарук.


Якщо Ви потребуєте правової допомоги відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. Відповідь на нього читайте на сторінках сайту. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Pro bono" за телефоном (3654) 2-20-76, понеділок-четвер - з 16:00 до 19:00, п'ятниця - з 16:00 до 17:30.

Нотатки юрконсультанта:
Чи можна отримати статус дитини-сироти у 18 років, та які надаються пільги під час навчання?
Чи можна пільговику випускнику коледжа вдруге скористатися пільгами при вступі до університету?
Чи має право декан факультету відмовити у вільному відвідуванні студентці з місячною дитиною?
Чи можна змінити умови контракту з ВНЗ, якщо студент не знав, що має право на пільги?
За яких підстав можна не влаштовуватися на роботу за цільовим направленням після закінчення безкоштовного навчання у ВНЗ?
Чи дійсне цільове направлення після вступу на заочну форму навчання за ОКР "спеціаліст", у звязку з нестачею мість на стаціонарі?
2013-09-23  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия