www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Танцюй, поки молодий: як стати хореографом в Німеччині
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Танцюй, поки молодий: як стати хореографом в Німеччині
Хореограф в Німеччині - більше, ніж просто хореограф. Студентів магістерських програм цього напрямку навчають не лише ставити шоу, але й проводити наукові дослідження.

Рано чи пізно більшість професійних танцюристів замислюються про професію хореографа. Отримати її можна на одній з магістерських програм, які пропонують німецькі університети. Туди беруть талановитих студентів з базовою професійною освітою, а в деяких випадках і без неї: характерною рисою сучасної хореографії є любов до експериментів, отже будь-який досвід може стати в нагоді для постановки танцю.

Консерватори проти новаторів

Навчають хореографії у ВНЗ багатьох міст, наприклад, у Берліні, Дрездені, Мюнхені, а також у майстернях і творчих лабораторіях, що працюють по всій Німеччині. Тривалий час тут, втім, як і в інших європейських країнах, готували хореографів двома методами. У першому випадку освіта давала чисто технічні навички: навчання зводилося до відпрацювання певних рухів, наприклад, відточуванню кроків і пластики. Такий принцип дотепер застосовується в консервативних німецьких ВНЗ, причому відбою від бажаючих навчатися тут немає.

Прихильники іншого підходу приділяють увагу теорії: студенти займаються різними дослідженнями , вивчають зв'язок хореографії з іншими видами мистецтва.

З часом стало зрозуміло, що фокусування на теорії або практиці не дозволяє студентам отримати цілісну освіту: звичайно, потрібно вивчати теоретичні основи дисципліни, але не можна перегороджувати шлях експериментам. Тим більше, що танець постійно вдосконалюється, і це має відбиватися на навчальній програмі. Тож був потрібен новий погляд на викладання хореографії.

2010-го року був опублікований так званий "Танцювальний план Німеччини"("Tanzplan Deutschland") - великий документ, що розповідає про те, де можна здобути професію хореографа за методикою, що суміщає обидва підходи, а також про те, як отримати стипендію на навчання у сфері хореографії .

Нові концепції танцю

До переіліку рекомендованих освітніх програм потрапила дворічна магістратура "Хореографія і перфоманс" (Choreographie und Performance) Ґісенського університету імені Юстуса Лібиха. Скоротити розрив, що існував між практикою і теорією стало першочерговим завданням її організаторів. Зрештою в перший рік навчання студенти працюють з пластикою і рухом, а паралельно займаються науковою діяльністю. У другий рік вони вже можуть застосовувати отримані навички, займаючись постановкою власних програм.

"Нам цікаво висувати нові концепції та ідеї в хореографії - нехай навіть танець буде менш технічним, ніж в інших", - розповідає Штефан Гельшер, науковий співробітник ВНЗ. Такий підхід визначає і готовність приймати на курс молодих людей, які отримали до цього непрофільну освіту: звичайно, студенти, які вивчали, наприклад, гуманітарні дисципліни або візуальне мистецтво, не мають меншу фізичну підготовку, а натомість можуть привнести в хореографію щось зовсім нове за рахунок свого "нетанцювального" досвіду.

Натомість щоб вступити на магістерську програму "Перфоманс" (Performance Studies) Гамбурзького університету, наявність завершеної профільної освіти таки необхідна. Але змішання теорії і практики у цьому ВНЗ також підтримують. "Те, чому ми намагаємося вчити - це так звана "теоретична практика "або "практична теорія" , - пояснює професор Габріеле Кляйн .

Шоу триває

Кульмінацією навчання стає власне шоу, яке повинні підготувати студенти. У німецьких ВНЗ розуміють, що після випуску початківцям-хореографам потрібно буде взаємодіяти з великим колом фахівців, адже гарне шоу неможливо без, скажімо, сценографа чи фахівця зі світлового дизайну. Професійні хореографи вже давно не займаються виключно постановкою танцю: вони мають бути знайомі і з іншими засобами художньої експресії. Тому вже під час роботи над випускною постановкою студенти тісно співпрацюють зі своїми наставниками - драматургами і хореографами.

"Свої фінальні художні перформенси студенти показують на сцені Kulturfabrik Kampnagel – одного з найбільших майданчиків для сучасного мистецтва в Європі" , - розповідає Габріеле Кляйн . Після такого випробування вони в силах впоратися з будь-яким завданням: працювати виконавцями і хореографами, у школах та інших установах, в Німеччині та в інших країнах.

Схожі за темою публікації:
Як поїхати вчитися до Німеччини
Консультація експерта: Чи можна в Німеччині безкоштовно вчитися на англомовній програмі у медичному ВНЗ?
На навчання до Німеччини - головні умови
Навчання у Польщі: вивчаємо хореографію
2013-09-30  |  Автор: Катерина Глебова, Дмитро Каневський  |  http://www.dw.de

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия