www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Як навчитися вчитися?
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Як навчитися вчитися?
"Я не можу цього зробити, бо не вмію." Ніщо так не перешкоджає нашому розвитку, як ці слова, які ми самі собі говоримо. Колись Ви не вміли ходити. Ви робили боязкі кроки, знову і знову падаючи. Батьки Вас підбадьорювали, кожен Ваш новий успіх був щасливою подією, поки, нарешті, Ви не почали стрімголов носитися по будинку. У дитинстві подібний досвід навчання відбувається постійно. Ви вчилися говорити, кататися на велосипеді, читати і писати. Тут доречний закон Ньютона: рухомий розум прагне залишатися в русі.

1. Не лінуйтеся

Роблячи два кроки вперед і один назад, Ви все ж рухаєтеся на 50 % швидше, ніж якщо б нічого не робили. Не хвилюйтеся, ми всі уникаємо роботи .Ще до того, як ми приступаємо до якого-небудь завдання, ми вже його боїмося .Цей страх починає жити своїм життям, але в результаті ми набираємося мужності, і коли все вже позаду, ми озираємося і кажемо: "Це було не так вже й страшно".

Не дивіться на Високу хвилю перед вами - подивіться на маленьку краплю. З краплею Ви здатні впоратися в два рахунки. Зробіть перший крок.

2. Розбивайте завдання на маленькі кроки

Можливо, Рим будувався не за один день, але за день можна було, принаймні, покласти цеглу. Кожне велике завдання можна розбити на маленькі частини. Якщо Ви програміст, це може здаватися вам природним. Якщо ні, подивіться на немовлят, які вчаться ходити .

Дорослим людям може здатися нісенітницею такий маленький крок, як проголошення літери "А" при вивченні алфавіту, але логічна розбивка на частини - це простий прийом, який швидко освоюють немовлята .

Якщо Ви розучує пісню, спочатку Вивчіть одну ноту, потім акорд, потім куплет, потім приспів, а потім всі разом .

На кожному етапі практикуйтеся і повторюйте найменшу дію до того часу, поки вона не закарбується в м'язовій пам'яті.

Крок за кроком, Ви зможете рухатися вперед і здобувати необхідні навички .

3. Не бійтеся поразки

Ви будете терпіти невдачу. Знову і знову. І це добре. Навчіться любити поразку. За кожною чудовою фотографією стоїть тисяча невдалих знімків. За кожним попаданням в ціль - безліч промахів. Кожен такий Випадок - це можливість чомусь навчитися . Чому цей м'яч Виявився точніше, ніж попередній ? Чим примітне світло на цьому знімку ? Що можна зробити, щоб Вийшло ще краще?

Успіх не приходить за раз - він приходить після того, як Ви багато разів лізете зі шкіри геть і ставите все нові експерименти. Дуже легко опустити голову, коли Ви отримуєте поразку. У цьому Випадку вам допоможе ваше коло підтримки.

4. Оточіть себе позитивом

Коли справи йдуть недобре, знайдіть групу підтримки .Не вдавайте з себе мачо і не вдавайте, що вам потрібні тільки Ви самі. Знайдіть собі групу підтримки серед друзів. Або пошукайте в інтернеті людей, які намагаються навчитися того ж, що й Ви. Світ - дуже позитивне місце. Навколо постійно відбувається навчання. Як тільки Ви зайдете в цю річку, течія Вас підхопить .

5. Вимірюйте свій прогрес

Навіщо нам лічильники пройденого шляху? Щоб знати, чи дісталися ми місця призначення. Чого б Ви не вчилися, Ви можете заміряти свій прогрес. Скільки калорій Ви спалили ? На скільки питань Ви відповіли правильно? Наскільки точно Ви кинули сьогодні м'яч?

Оцінки в школі потрібні не для того, щоб порівнювати себе з іншими, а щоб порівнювати свої нинішні успіхи з попередніми. Без замірів Ви ризикуєте працювати наосліп і не отримувати щоденне заохочення від свого прогресу .

Коли Ви збираєтеся об'їхати навколо світу, то чи плануєте маршрути - так чому б не застосовувати той же принцип до свого розуму ?

Аналізуйте, наскільки далеко Ви просунулися .

6. Отримуйте задоволення

Розслабтеся і не сприймайте все надто серйозно. Найкраще вчитися граючи. Постарайтеся перетворити все на гру або хоча б насолоджуйтеся процесом. Ваша мета - це не те, чому Ви намагаєтеся навчитися, а стан ментальної гнучкості та відкритості .

7. Кидайте собі виклик

Будь-яке заняття Вимагає зусиль. Ми досягаємо найкращих результатів, коли приймаємо Виклик. Якщо Ви думали, що буде легко, Ви помилялися. Навіть якщо Ви вже придбали якісь навички, кожна нова задача кидає все нові Виклики. Але якщо Ви їх прийміть, вам ніщо не зможе перешкодити. Можна змінити світ, лише наводячи атоми в рух.

Переклад Широкової Наталії
статті сайту http://biggggidea.com


Схожі за темою публікації:
Як повернути інтерес до навчання
Десять порад першокурснику
Як урізноманітнити своє студентське життя
Університетські роки - найкращі роки
Чому вигідно вчитися добре?
15 Заповідей Гарварда
Як навчитися швидше читати лекції і навчальну літературу
Способи мотивації для "дорослих" студентів
2013-10-01  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия