www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Досьє професії: Стюардеса
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Досьє професії: Стюардеса
Офіційно стюардеси називаються бортпровідниця, але перша назва більш звична і поширена в сучасному суспільстві. Стюардесою називається співробітниця авіакомпанії, яка входить в екіпаж повітряного судна і забезпечує комфорт і безпеку пасажирів під час польоту. Багато пасажирів помилково вважають стюардес звичайними офіціантками, які подають їжу і посміхаються, але це далеко не так. У складній ситуації стюардеса виконує обов'язки і медичного працівника (при наданні першої допомоги), і психолога (заспокоюючи пасажирів), і рятувальника (під час катастроф та аварійних посадок).

Стюардеси, як правило, є єдиними членами всього екіпажу, які мають справу безпосередньо з пасажирами, тому саме стюардеса є обличчям компанії для клієнтів. Стюардеса є не просто обслуговуючим персоналом, але фахівцем, що стежить за порядком у салоні і що створює невимушену і комфортну атмосферу для пасажирів.

Влаштуватися на роботу стюардесою досить складно, що пов'язано з високими окладами, престижністю, наявністю певних вимог до кандидатів на посаду. Претендентка на посаду стюардеси в першу чергу повинна бути комунікабельною, вміти знаходити спільну мову з різними людьми, дітьми.

Обов'язкова наявність хороших манер, стриманість - адже під час польоту часто відбуваються різні ситуації, в яких стюардеса зобов'язана проявляти толерантність по відношенню до абсолютно всіх пасажирів, вміти згладжувати конфлікти, спокійно реагувати на домагання. Неприпустимі зриви, крики, дуже важлива стресостійкість - під час катастроф і небезпечних ситуацій більшість пасажирів орієнтуються на стюардесу, тому що не мають доступ до пілота. Тому стюардеса повинна зберігати спокій, щоб не трапилося. Правильна дикція, приємна зовнішність і гарні медичні показники також відіграють важливу роль.

На сьогоднішній день, знання англійської мови обов'язкове вже не тільки для працівників міжнародних рейсів, а й для місцевих авіаліній. Вітається знання кількох іноземних мов - це може значно підвищити шанси стюардеси бути прийнятою на хорошу посаду престижної авіакомпанією.

У польоті, здоров'я стюардес піддається впливу випромінювання і вібрації, негативно позначаються на самопочутті і зміна часових поясів, постійний шум, перепади тиску. Тому стюардеса повинна бути готовою до того, що досить рано може стати профнепридатною. Крім того, робота бортпровідника пов'язана з необхідністю постійного самоконтролю, оскільки неприпустима некоректна поведінка у ставленні до пасажира. Але всі ці складності з лишком компенсуються високою заробітною платною і можливістю побачити весь світ.

Цієї професії не навчають у вищих навчальних закладах. Для того, щоб мати право стати членом екіпажу літака, претендентка повинна пройти співбесіду в компанії, успішно пройти медкомісію, після чого вона зможе навчатися на підготовчих курсах. У середньому такі курси тривають 3-6 місяців, включають практичну та теоретичну підготовку, потім складаються іспити.

Переклад Широкової Наталії
статті Анастасії Манаєнкової
сайту www.edu-all.ru


Схожі за темою публікації:
Досьє професії: Мерчендайзер
Досьє професії: Копірайтер
Досьє професії: Іміджмейкер
Досьє професії: Байєр
2013-10-03  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия