www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // ЮК: Чи можна отримати золоту медаль, якщо...?
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
ЮК: Чи можна отримати золоту медаль, якщо...?
Юридична консультація:

Чи можна отримати золоту медаль якщо:
1. Учень мав поточну оцінку 4 бали?

2. Учень займається у підготовчій групі з фізкультури?

3. Учень мав 9 балів з предмету, що не йде до атестату?


1.
Чи можна отримати золоту медаль якщо :
- в 10 класі отримано поточну оцінку з інформатики - 4 бали (за 12 бальною системою). Всі семестрові та річні оцінки - 10-12 балів;


Шановний клієнте,
Відповідно до п. 2.1 Положення про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні", затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 13.12.2000 № 584, Золотою медаллю нагороджуються випускники навчальних закладів, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання і державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів з предметів навчального плану.

Якщо Ви отримали оцінку 4 на простому уроці, тобто вона не є балом за семестр, то це не може бути підставою для неотримання Золотої медалі.

У випадку виникнення додаткових запитань, звертайтесь за поданими реквізитами.

Відповідь підготували консультанти юридичної клініки "Pro bono" при Національному університеті "Острозька академія" (НаУОА) - Конопко А., Чутка А., Назарук М., Романюк В.


2.
Чи можна отримати золоту медаль, якщо претендент учень 10 класу за медичними показаннями відноситься до підготовчої групи з фізичної культури? (Адміністрація школи попередила батьків, що дитина, яка має підготовчу групу з фізкультури не може мати золотої медалі і необхідно отримати довідку про основну групу з фізкультури. Розділ 3 "Положення про золоту та срібну медаль", затвердженого наказом МОН від 13.12.2000р. № 584 передбачає нагородження медаллю учнів, які мають спеціальну групу. Щодо підготовчої пояснень не має) за якими балами оцінюються з фізкультури учні підготовчої групи?

Відповідно до Інструкції про розподіл учнів на групи для занять на уроках фізичної культури, затвердженої наказом МОЗ та МОН від 20.07.2009 №518/674 учні розподіляються на основну, підготовчу та спеціальну медичні групи.

Для учнів основної медичної групи фізична підготовка проводиться в повному обсязі згідно з навчальними програмами з урахуванням індивідуальних особливостей розвитку дитини.

Учні, які за станом здоров'я віднесені до підготовчої медичної групи, відвідують обов'язкові уроки фізичної культури. Заняття проводяться за загальною програмою фізичної культури, але з можливою затримкою складання відповідних нормативів. Оцінювання учнів - за теоретико-методичні знання та техніку виконання вправ. Рекомендовані заняття у фізкультурно-оздоровчих групах загальної фізичної підготовки, прогулянки, ігри й спортивні розваги. Участь у змаганнях - за додатковим дозволом лікаря.

Отже, оцінювання учнів, які за станом здоров'я віднесені до підготовчої медичної групи проводиться за загальною програмою фізичної культури, але з можливою затримкою складання відповідних нормативів. Відтак, дії адміністрації школи є неправомірними.

Відповідь підготували консультанти юридичної клініки "Pro bono" при Національному університеті "Острозька академія" (НаУОА) - "- Піддубецький І., Пилипчук О.


3.
Чи можна отримати золоту медаль, якщо у претендента в 5 класі з предмету "Мій Київ" стоїть 9 балів (по всім іншим предметам 10-12 балів), оцінка з якого йде у атестат. Чи буде ця оцінка зазначена в атестаті, який видається по закінченню школи, чи атестат старшої школи не залежить від документу середньої школи?

Шановний дописувачу,
Відповідно до Положення Кабінету Міністрів України Про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні", затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України №584 від 13.12.2000 року, золотою медаллю нагороджуються випускники навчальних закладів, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання і державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів з предметів навчального плану. Тобто, для отримання золотої медалі потрібно мати високі досягнення із предметів навчального плану лише за період навчання у старшій школі.

Згідно із ст. 9 Закону України "Про загальну середню освіту" старша школа - це заклад III освітнього рівня, що забезпечує повну загальну середню освіту, як правило, з профільним спрямуванням навчання. Термін навчання для здобуття повної загальної середньої освіти у загальноосвітніх навчальних закладах I-III ступенів становить 11 років, з яких 2 роки у старшій школі. Тобто, період навчання у старшій школі - це навчання у 10 та 11 класі.

Тому оцінка за 5 клас з предмету "Мій Київ" не буде зазначена у атестаті про повну загальну середню освіту, як і інші оцінки із навчального плану в основній школі, тобто з 5 по 9 класи.

Як бачимо, атестат про повну загальну середню освіту не залежить від свідоцтва про базову загальну середню освіту (документа, що видається після успішного закінчення основної школи, тобто 9 класу).

Дякуємо за висловлену Вами довіру. У разі виникнення будь-яких інших запитань правового характеру будемо раді Вам допомогти.

Відповідь підготували консультанти юридичної клініки "Pro bono" при Національному університеті "Острозька академія" (НаУОА) - Шабаровський Б., Гречко Е., Слєсар К.

Куратор юридичної клініки "Pro bono" при НаУОА - Тарас Хмарук.


Якщо Ви потребуєте правової допомоги відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. Відповідь на нього читайте на сторінках сайту. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Pro bono" за телефоном (3654) 2-20-76, понеділок-четвер - з 16:00 до 19:00, п'ятниця - з 16:00 до 17:30.

Нотатки юрконсультанта:
Який нормативний акт регламентує умови отримання золотої медалі випускником школи? Чи впливає кількість пропусків на її отримання?
Чи можна отримати золоту медаль якщо навчався за індивідуальним планом
Що зазначається в атестаті, якщо особу було звільнено від ДПА? Чи можна отримати золоту медаль якщо у 10 класі в журналі стоїть поточна оцінка 4?
2013-10-07  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия