www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // 7 основних стилів навчання. До якого належите Ви?
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
7 основних стилів навчання. До якого належите Ви?
Всі люди - різні і кожен з нас - унікальний, тому не дивно, що різним людям не підходить один і той самий метод навчання, і кожному потрібен індивідуальний підхід.

Останні кілька років різні стилі навчання звичайно зводили до трьох основних категорій: візуальне, кінестетичне і аудіальне. Насправді, ці три стилі теж можна поділити на категорії, отримавши складну систему, що складається з рівнів і підрівнів.

Процес навчання складний, оскільки у кожного є свій унікальний стиль і підхід до сприйняття інформації. Незважаючи на це, цілком можливо віднести себе до одного конкретного стилю навчання з 7 представлених нижче:

Візуальний: Сюди відносяться люди, що воліють використовувати в процесі навчання картинки, зображення, діаграми, кольори і діаграми зв'язків.

Кінестетичний (вчися діючи): До цього стилю належать люди, які вчаться, діючи - малюють схеми, використовують навколишні об'єкти або беруть участь у рольових іграх.

Аудіальний: Цей тип включає людей, які роблять наголос на слухові відчуття, використовують ритм, музику, слухають записи, складають віршики для кращого засвоєння інформації.

Вербальний: Люди, які відносяться до цього стилю навчання, використовують словесні прийоми в письмовій та усній мові, наприклад, роблять конспекти або проговорюють інформацію вголос.

Логічний: Сюди можна віднести тих, хто воліє використовувати логічні прийоми для з'ясування інформації. Такі люди добре розуміють, навіщо їм потрібна та чи інша інформація, і краще бачать у перспективі.

Соціальний: Ті, хто люблять займатися в групах або парами, концентруючись на взаємодії з іншими в процесі навчання, відносяться до цього стилю навчання.

Відокремлений: Люди, які відносяться до цього стилю, люблять вчитися в самостійно, часто займаються самонавчанням.

Насправді, ми можемо відноситися до тієї чи іншої категорії, залежно від того, що саме і за яких умов ми вчимося чи вчимо. Для вивчення деяких предметів краще підходять той чи інший стилі навчання, а іноді краще всього засвоїти інформацію можна за допомогою поєднання стилів. Якщо є можливість, рекомендується застосовувати різні стилі, це корисно не тільки для кращого сприйняття інформації, а й також для збереження залишкових знань.

Визначивши тип, навчання до якого Ви (або Ваш учень) належите, можна зробити навчання ефективнішим та цікавішим, підібравши таке викладення матеріалу та вправи, які будуть максимально корисними, зрозумілими та легкими для запам'ятовування.

Онлайн навчання, яке має на увазі перегляд відео, читання, прослуховування записів, відпрацювання вправ і спілкування на форумах - відмінний спосіб поєднувати різні стилі.

Переклад Широкової Наталії
статті сайту www.ed-today.ru


Схожі за темою публікації:
Заповіді Марії Монтессорі для батьків
Як повернути інтерес до навчання
Найнезвичайніші школи світу
Десять порад першокурснику
Як навчитися швидше читати лекції і навчальну літературу
2013-10-08  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия