www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Як підвищити IQ
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Як підвищити IQ
Мозок керує всіма процесами в нашому організмі, постійно підтримує надскладну психофізичну систему в працездатному стані. Він працює без перерв і вихідних, незалежно від того, що Ви робите: дихаєте, дивитеся фільм, фантазуєте або спите. Логічно припустити, що якість нашого життя прямо залежить від розвитку мозку. Тому попит на його розвиток був, є і буде в усі часи.

Існує безліч методів і підходів у розвитку мозку, але, мало які концентруються саме на мозку. Це упущення. Тому пропонуємо досить простий підхід розвивати мозок, який можна використовувати в повсякденному житті, не вдаючись у деталі і подробиці, без специфічних знань, вправ і тренувань.

Головну роль в розвитку мозку грають не гени, природні здібності та потенціал, як багато хто вважає. Основну роль в розвитку мозку грає навчання. І це найприродніший спосіб розвитку мозку. Решта моделей і техніки - лише приємне доповнення.

Розвиваємо мозок навчанням

З моменту народження в головному мозку людини кількість нейронів досягає 86 млрд. Ця кількість постійно зменшується, а алкоголь, стреси, інфекційні захворювання та інші продукти нашої життєдіяльності цей процес прискорюють. Згідно з останніми науковими даними, слабоумство, обмеження рухливості й інші прояви деградації наступають тоді, коли мозок людини втратив більше 90 % нейронів. Звідси можна зробити висновок, що головну роль в розвитку мозку грають нейронні з'єднання, які складають нейронну мережу в наших головах. Відповідно, чим масштабніша мережа, тим людина розумніша і її мозок більш розвинений в інтелектуальному плані. До речі, нейронні з'єднання відповідають не тільки за "кількість знань", якими ми володіємо, але і за те, наскільки наше мислення якісне і креативне. Нові нейронні сполуки утворюються завжди, коли ми щось нове бачимо, дізнаємося або робимо. Однак найбільш велика їх кількість утворюється тоді, коли ми навчаємося.

Робимо навчання ефективним для мозку

Для хорошого стану мозку його необхідно постійно навчати різним видам нової діяльності. Це можуть бути: танці, бойове мистецтво, іноземні мови, новий вид спорту, музика, творчість, читання, подорожі або психотехніки.

Будь-яке навчання має проходити протягом тривалого часу - від місяця до року, в іншому випадку ефект навчання буде мінімальним.

Навчання має проходити в "правильних" для Вашого мозку умовах: правильне харчування, правильна атмосфера, правильний сон .

Розвиваємо мозок харчуванням

Мозок споживає до 30% всієї енергії організму. Його потрібно постійно заряджати .

Харчування має надходити рівномірно протягом дня. Якщо Ви їсте багато і залпом, то мозок буде працювати зі значними перебоями, тому що не отримуватиме енергію, коли це необхідно. При цьому замість того, щоб вирішувати завдання, Ви будете ходити сонною мухою з загальмованим мисленням. Намагайтеся, щоб їжа надходила рівномірно, постійно підживлюючи Ваш мозок.

Харчування має обов'язково містити в собі білки, складні вуглеводи, воду, жири омега -три. Плюс вода: 2-3 літри щодня.

Під час прийняття їжі сконцентруйтеся на їжі і не займайтеся сторонніми речами. Якщо Ви хочете стати краще - припиніть їсти біля комп'ютера! Для повноцінного засвоєння їжі потрібно сприймати їжу усіма органам почуттів і сконцентруватися, зосередивши мозок на цьому процесі. Як казали китайці: ми те, що ми їмо. Тому перед кожним прийняттям їжі налаштуйтеся на те, що їжа зробить вас сильніше. Відчуйте це.

Безперервне навчання і самовдосконалення не тільки розвине мозок, але і виділить вас з мас, дозволивши стати успішним.

Розвиваємо мозок за допомогою навколишнього оточення

Свіже повітря: мозку потрібен кисень. Провітрюйте приміщення частіше, більше гуляйте на свіжому повітрі, спіть з відкритими вікнами, якщо можливо, і періодично займайтеся дихальною гімнастикою.

Порядок: наш мозок має близько семи каналів сприйняття інформації, з якими він може більш - менш працювати одночасно. Часто ці наші канали забиті всіляким непотребом. Все це розтрачує Ваш розумовий потенціал і концентрацію, в той час, коли його можна було запустити на рішення справді вартісних питань. Щоб звільнити свої канали від "оперативних справ" і розвивати свій мозок, тримайте своє робоче місце і житловий простір в порядку. Це звільнить голову від непотрібних думок та впорядкує інформацію, що надходить. Кожен папірець - це незакінчена справа ! Пам'ятайте: нове знання, що не впроваджене в життя протягом 48 годин, має 95 % вірогідність бути забутим і не впровадженим ніколи! Якщо Ви прочитали попередній абзац і задумалися, що на комп'ютерному столі пора навести порядок - починайте негайно! Не відкладайте на потім - почніть прямо зараз!

Комфорт: Ваше оточення має бути комфортним для роботи і для життя. Без шуму, вібрацій, яскравого світла, незручних стільців - всього того, що дратує вас і Ваш мозок, заважаючи зосередженню. Тому прагнете створювати таке оточення, яке сприяло б вашій продуктивності і не заважало концентрації.

Розвиваємо мозок у сні

Для роботи мозку потрібно 6-9 годин сну. Це час добре підходить для оптимального розвитку вашого мозку - адже уві сні мозок продовжує працювати і, що набагато важливіше, навчається тому, чим Ви займалися днем раніше.

Відхід до сну повинен бути таким, щоб через 15 хвилин після того, як Ви лягли в ліжко, Ви відключилися. Ваше завдання виявити час, коли Ви лягаєте спати на спаді психічної активності. Так Ви заснете досить швидко.

Переклад Широкової Наталії
статті сайту http://drprof.ru


Схожі за темою публікації:
Тренуємо мозок
Тренуємо пам'ять
Як підвищити ефективність навчання
Як підвищити ефективність розумової та творчої праці?
2013-10-15  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия