www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Використання соціальних мереж у навчальних цілях
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Використання соціальних мереж у навчальних цілях
Сьогодні більшість людей не можуть уявити свого життя без соціальних мереж. Якщо не зловживати використанням соціальних мереж, то вони надають в основному позитивний вплив. Можна відновити зв'язок з давно втраченими людьми, подивитися фотографії і відео друзів і поділитися своїми, поспілкуватися в режимі реального часу з тими, хто далеко, або познайомитися з кимось із будь-якої країни. Це розширює коло спілкування, робить його більш доступним. У мережі людина може підвищити свою самооцінку, знайти друзів за інтересами та однодумців, поділитися з кимось своїм досвідом і т.д. Але в даній статті мова піде про можливість застосування соціальних мереж в освіті.

Соціальні мережі на сьогоднішній день є одним з найпопулярніших сервісів, що утримують увагу більшої частини Інтернет аудиторії. Вони є універсальним засобом комунікації.

Соціальні мережі сприяють розвитку електронного навчання і освіти в цілому, пропонуючи нові технічні та методичні засоби. Студенти з усього світу можуть підписатися на он-лайн уроки абсолютно безкоштовно і проходити курс навчання в зручному для себе темпі. Крім лекцій, студенти можуть підтримувати зв'язок з викладачем або брати участь у дискусіях.

Дійсно, за останні п'ять років дуже змінилися способи і форми комунікації людей в Інтернеті, адже цим сайтам вдалося технічно реалізувати те, чого потребує сучасна людина, а саме, загальнодоступні соціальні інструменти та засоби взаємодії для побудови свого особистого навчального або робочого простору.

У зв'язку з вивченням можливостей використання соціальних мереж в освіті, на заході стає актуальною теорія соціального навчання, яка полягає у припущенні, що люди вчаться найбільш ефективно, коли вони взаємодіють з іншими учнями в рамках якоїсь теми або предмета. Студенти, які навчаються в групах хоча б раз на тиждень, виявляються краще підготовленими, ніж студенти, які займаються самостійно.

У соціальному навчанні фокус уваги викладачів повинен зсуватися від вмісту предмета в навчальної діяльності до взаємодії людей, навколо яких цей вміст і знаходиться.

Використання соціальних мереж в освіті, можна виділити наступні аргументи на користь їх застосування:

1. Це модно. Майже кожен студент буде радий, що зможе використовувати цей сайт для навчання.

2. Це безкоштовно.

3. Студенти залучені в соціальні мережі більше, ніж в якісь інші веб-ресурси. Студенти з соціальних мережах з'являються по кілька разів на день.

4. Соціальні мережі дозволяють оперативно ділитися зі студентами важливою інформацією і робити нагадування. І авторам наукових програм буде легко стати популярними за допомогою послуги "накрутка лайків", яку використовують підприємці у сфері онлайн реклами.

5. Навчаючись в соціальних мережах, студенти освоюють сучасні навички, а саме, оволодіння засобами і способами комунікації з іншими людьми і пошук-аналіз інформації в епоху інформаційного суспільства.

6. Соціальні мережі дозволяють студентам поділитися тим, чого вони навчилися не тільки зі своїми однокурсниками, а й з усім світом.

7. Якщо з якоїсь причини студент пропустив заняття, він не випадає з освітнього процесу, тому що може спостерігати за навчальною роботою і брати в ній участь в режимі онлайн.

8. Можливість постійної взаємодії викладачів зі студентами в мережі.

9. У освітній процес можуть бути залучені і батьки.

10. Сором'язливі студенти відчувають себе більш комфортно в соціальних мережах і стають більш активними учасниками навчального процесу.

11. У плані комунікації, соціальні мережі роблять викладачів більш доступними для студентів.

З вищесказаного можна зробити висновок, що соціальні мережі можуть стати повноцінною освітнім середовищем, де кожен бажаючий може провести час, не просто переглядаючи стрічки новин і сторінки друзів, а й отримати масу знань у зручний для себе час і в комфортній обстановці.

Схожі за темою публікації:
Інтернет та навчання: поради вчителеві
Інтернет-навчання замінить звичайні ВНЗ?
Підводні камені Інтернет-навчання, які легко обійти
Допомога інформаційних технологій у шкільному навчанні
2013-10-15  |  Автор:  |  http://uastudent.com

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия