www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Щодо запровадження автоматизованої системи обліку та...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Щодо запровадження автоматизованої системи обліку та відшкодування пільг, що надаються студентам на основі Єдиної державної електронної бази з питань освіти
Щодо запровадження автоматизованої системи обліку та відшкодування пільг, що надаються студентам на основі Єдиної державної електронної бази з питань освіти

Нещодавно Кабінетом Міністрів України прийнято рішення про внесення змін до Порядку надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України (постанова КМУ від 17.10.2013 № 784).

Зокрема, до пункту 6 вищезгаданого Порядку внесено зміни такого змісту:

"Студенти та учні мають право придбавати квитки за половину їх вартості для проїзду у загальних, плацкартних вагонах, вагонах другого та третього класу всіх категорій поїздів приміського та міжміського сполучення і всіх вагонах регіональних поїздів.

Пільговий проїзд студентам та учням оформляється в разі, коли статус студента (учня) підтверджується даними, що містяться у Єдиній державній електронній базі з питань освіти, створеній відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. № 752 "Простворення Єдиної державної електронної бази з питань освіти".


Внесення таких уточнень має на меті приведення у відповідність нормативні акти згідно з вимогами чинного законодавства України, а також з метою запобігання ситуації, яка виникає у зв’язку з тим, що в обігу наявна велика кількість підроблених студентських квитків, а також квитків осіб, які втратили статус студента, але продовжують використовувати студентський квиток для отримання пільгового проїзду.

Слід зазначити, що відповідно до постанови КМУ від 13 липня 2013 р. № 752 єдиним джерелом даних у сфері освіти, в тому числі щодо актуальності статусу студента вищого або учня професійно-технічного навчальних закладів, є Єдина державна електронна база з питань освіти (ЄДЕБО). У базі міститься інформація стосовно освітньої діяльності навчальних закладів, данні про студентів, випускників, студентські та учнівські квитки.

Студентський квиток на сьогодні є багатофункціональним документом, що використовується для:
- ідентифікації студента навчального закладу (у тому числі під час отримання ним пільг);
- отримання його власником допуску на територію навчального закладу, гуртожитку, спортивного комплексу навчального закладу та інших об’єктів;
- отримання дозволу на користування бібліотекою разом або замість читацького квитка.

З огляду на зазначене, передбачено введення в експлуатацію автоматизованої інформаційно-аналітичної системи обліку та відшкодування пільг, що надаються студентам вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних училищ на основі Єдиної державної електронної бази с питань освіти, тобто запроваджується система підтвердження дійсності статусу студента за допомогою ЄДБО під час оформлення пільгового проїзного документу (квитка) в касах (терміналах) залізничного транспорту України.

Зазначимо, що до розроблення та впровадження цього проекту були залучені, окрім Міністерства освіти і науки, Міністерство інфраструктури, Державна адміністрацію залізничного транспорту, підприємства-розробники програмного забезпечення компонентів системи, а також навчальні заклади. Кожна з установ (організацій), у межах своєї компетенції бере участь у реалізації проекту, згідно зі спільним планом заходів щодо його реалізації.

Отже, запровадження цього проекту сприятиме повному та адресному обліку наданих студентам (учням) послуг з пільгами, що надасть можливість здійснювати компенсацію коштів надавачам цих послуг у розмірі їх фактичного надання, забезпечувати економію та цільове використання бюджетних коштів, що були виділені на ці потреби.

З 15 жовтня 2013 року розпочалася дослідна експлуатація запровадження автоматизованої системи, а відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 № 784, остаточне впровадження системи заплановано з 1 липня 2014 року.

Схожі за темою публікації:
Аналіз проекту умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2014 році
Як зареєструватися на пробне ЗНО 2014
Пробне ЗНО 2014: питання-відповіді
Умови прийому на 2014 рік: чого чекати абітурієнтам
Моніторинг якості загальної середньої освіти: чи буде він об'єктивним?
2013-11-05  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия