www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Випускникам українських шкіл час задуматися про ВНЗ
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Випускникам українських шкіл час задуматися про ВНЗ
Хоча до початку штурму приймальних комісій залишається ще понад півроку, думати про вступ майбутнім студентам потрібно вже зараз.

У Міністерстві науки і освіти продовжують тихо, але планомірно "реформувати" освітню сферу згідно зі смаками глави відомства Дмитра Табачника. Наприкінці минулого місяця, завершилося публічне обговорення проекту Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2014 році, одним із головних нововведень яких можна назвати фактичне вилучення із вступного процесу інформаційної системи "Конкурс". В іншому якихось принципових змін, здатних помітно вплинути на хід вступної кампанії, не спостерігається. Однак нагадати майбутнім абітурієнтам, коли і що вони повинні зробити, щоб стати студентами з мінімальними "нервами", все одно не завадить.

Про умови і правила

Фактично головний документ, що регулює особливості вступу до ВНЗ - міністерські Умови прийому - в одинадцятикласників уже є. Унормовані й питання проведення Зовнішнього незалежного тестування, інформацію про яке можна почерпнути на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), а також на сайтах регіональних центрів. Тепер власні Правила вступу, які також доведеться враховувати абітурієнтам, повинні розробити самі навчальні заклади. І, згідно з оновленим проектом Умов вступу, з'явитися вузівські правила повинні не пізніше ніж 25 листопада - а не 15-го, як планувалося спочатку.

Пробне тестування

Реєстрація на пробне Зовнішнє незалежне оцінювання якості знань уже стартувала - у п'ятницю, 1 листопада, і триватиме рівно місяць - до півночі 30 листопада. Детальна інформація про порядок реєстрації на пробне ЗНО є на сайтах регіональних осередків УЦОЯО. Кожен учасник може спробувати сили лише у двох предметах - по одному на кожен день тестування. Як і в минулі роки, задоволення це платне - по 89 грн. за дисципліну.

У перший день тестування, 22 березня, буде проводитися оцінювання з української мови та літератури, хімії, фізики, всесвітньої історії, однієї з іноземних мов (на вибір) - англійської, німецької, французької або іспанської, а також з російської мови. Через тиждень, 29 березня, можна буде перевірити свої знання з математики, історії України, біології, географії та світової літератури.

Для допуску на пункт тестування (про його розташування буде повідомлено пізніше) потрібен паспорт або свідоцтво про народження, запрошення на пробне ЗНО, а також квитанція про його оплату.

Після виконання тестових робіт усім учасникам видадуть інформаційний бюлетень із правильними відповідями на завдання і схемами підрахунками балів, щоб кожен міг самостійно вирахувати свою оцінку. Опубліковані ж результати пробного ЗНО будуть після 5 квітня 2014 року.

Незалежне тестування

Про строки реєстрації на Зовнішнє незалежне оцінювання, як і про час проведення його сесій, основної та додаткової, говорити поки вельми проблематично. На сайті УЦОЯО немає навіть наказу про проведення пробного оцінювання, реєстрація на яке вже стартувала (торік такий документ з'явився 15 жовтня), останній наказ у рубриці "ЗНО" на інтернет-сторінці Міносвіти також датований 2012-м. Календарний план проведення незалежного оцінювання чи то ще не існує, чи то надійно "закопаний" серед інших документів. А ось список дисциплін майбутнього тестування вже відомий. Як і минулого року, їх буде одинадцять: українська мова та література, історія України, всесвітня історія, математика, біологія, географія, фізика, хімія, світова література, одна з іноземних мов на вибір - англійська, німецька, французька або іспанська, а також російська мова.

Пройти оцінювання можна буде не більше, ніж із 4 дисциплін. Українська мова та література, зрозуміло, залишаються обов'язковими для всіх. Учасникам ЗНО будуть доступні переклади тестів з історії України, всесвітньої історії, математики біології, географії, фізики та хімії кримськотатарською, молдавською, польською, російською, румунською та угорською мовами. Для тих, хто складатиме світову літературу і має проблеми з державною мовою, буде доступна тільки одна мова перекладу - російська.

Що ж до строків, то реєстрація на незалежне тестування, виходячи з практики минулих років, почнеться, швидше за все, 1 січня 2014 року, а закінчиться 5 березня. Ще два тижні зазвичай дається на коригування заявок. Найгарячішу ж пору - основну сесію ЗНО - слід очікувати в період з 2 по 26 червня, а оприлюднення її результатів - з 16 червня.

Штурм приймальних комісій

Головний етап вступної кампанії в Україні, а саме подача документів до ВНЗ та зарахування на навчання, стартує 1 липня. Подавати документи можна буде як у паперовій, так і в електронній формі. Закінчиться ж прийом заявок рівно через місяць - 31 липня. Втім, тим абітурієнтам, яким належить проходити співбесіду, впоратися потрібно раніше - до 18:00 18 липня. Для тих, кому потрібно проходити творчі конкурси або іспити, прийом заяв закінчується 20 липня.

Співбесіди та вступні іспити будуть проводитися з 21 по 31 липня. Творчі конкурси - у кілька сесій з 11 по 31 липня.

У цілому, пакет документів, які потрібно буде надати працівникам приймальних комісій, не змінився: заява, паспорт або свідоцтво про народження, військовий квиток або приписне свідоцтво, документ про раніше здобутий освітній рівень (надати можна і копію, але надання оригіналу - обов'язкове), сертифікат ЗНО, меддовідку за формою 056-о.

При цьому варто пам'ятати, що згідно з новими Умовами прийому, заяву, вже зареєстровану в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (що має бути зроблено в момент подачі документів у присутності абітурієнта), може бути анульовано ВНЗ "заднім числом" - на підставі рішення вступної комісії про те, що в процесі занесення даних до Єдиної бази була допущена технічна помилка. Робити це дозволяється до моменту внесення вступника в рейтинговий список. І перевірити ще зайвий раз, чи не вилетів абітурієнт із вступних перегонів, не завадить.

Рейтингові списки та зарахування

Перші списки рекомендованих до зарахування повинні бути опубліковані 1 серпня не пізніше 12:00. Майбутнім студентам дається час до 6-ї вечора 4 серпня, щоб здати оригінали документів у першій же "хвилі". Другі рейтингові списки будуть опубліковані опівдні наступного дня - цього разу в абітурієнтів є час до вечора 7 серпня. Нарешті, останні офіційні рейтингові списки повинні бути опубліковані 8 серпня. Цього разу вступникам на роздуми дається ще три дні, до вечора 11 серпня.

Варто згадати, що громадські спостерігачі говорять і про четверту, неофіційну хвилю зарахування. Цей етап відбувається після офіційних трьох хвиль і можливий завдяки тому, що дані про результати третього офіційного етапу ВНЗ не публікуються. Відповідно, абітурієнти не володіють інформацією про наявність вільних бюджетних місць у ВНЗ, що дає приймальним комісіям можливість приймати вступників з нижчим конкурсним балом, ніж у їхніх конкурентів.

Також відзначимо, що цього року з правил формування та публікації рейтингових списків виключено положення про необхідність оприлюднення повного списку вступників на веб-сайті ВНЗ - тепер ця інформація гарантована тільки на інформаційних стендах.

Нарешті, фінальний етап - зарахування вступників - для бюджетників відбудеться не пізніше 15-ї години 12 серпня, а для контрактників - і не пізніше 26 серпня 2014 року.

Схожі за темою публікації:
Аналіз проекту умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2014 році
Щодо запровадження автоматизованої системи обліку та відшкодування пільг, що надаються студентам на основі Єдиної державної електронної бази з питань освіти
Як зареєструватися на пробне ЗНО 2014
Пробне ЗНО 2014: питання-відповіді
Умови прийому на 2014 рік: чого чекати абітурієнтам
Моніторинг якості загальної середньої освіти: чи буде він об'єктивним?
2013-11-05  |  Автор: Олекса Шкатов  |  http://ua.comments.ua/

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия