www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Funny п'ятниця: Лист-іронія розгніваної випускниці ВНЗ
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Funny п'ятниця: Лист-іронія розгніваної випускниці ВНЗ
Наведений лист є іронічним зверненням випускниці одного з престижних економічних ВНЗ м. Санкт-Петербург до його ректора. Як відомо, не все те золото, що блищить, як і не завжди престижний ВНЗ дає гарні знання. Можливо, когось ця історія змусить ще раз переглянути свою думку, щодо обраного ним ВНЗ у співідношенні престижність / якість знань.

"Доброго дня Ректоре одного з кращих економічних ВНЗ країни, в який мріють вступити тисячі школярів з провінції і Петербурга. Я закінчила Ваш чудовий заклад 1 рік тому. Днями мені знадобилося створити ПП (приватний підприємець - прим.ред.), і юрист мене питає: "Ви яку систему оподаткування оберете, спрощену або єдиний податок на тимчасовий дохід?" І тут я розумію, що уявлення не маю, про що йдеться! Слова звісно знайомі, але що за цим ховається не маю уявлення. Як таке може бути, що особа, яка відучилася 5 років в кращому економічному університеті Санкт-Петербурга, жодного разу не чула про такі визначення? Як можна ходити на всі пари, скласти іспити на 4 і 5, захистити диплом за спеціальністю економіст-математик і не знати, чим відрізняється Приватний підприємець від Підприємця без створення юридичної особи або це одне і те саме? Чому маркетинг, страхування, бух облік, менеджмент - нам читали викладачі, які були старші від 60 років за книгами 20-річної давності? А економіку фірми вів дідуган, якому було років 75, і він помер від старості прямо перед заліком. Навіщо Ви мене вчили про криву Хікса, еластичність за ціною, SWOT-аналіз і градієнт ? Якщо я все це знаю, чому я собівартість свого продукту розраховую, просто складаючи в Іксель всі витрати в розрахунку на одиницю, а роздрібну ціну визначаю інтуїтивно, оскільки не зовсім розумію, як цю формулу, яку ми проходили, застосувати в реальному житті. Навіщо мені 2 семестри розповідали про теорію економічних відносин? Будь-яка людина розуміє, що є попит, а є пропозиція і вони взаємопов'язані. Кожен знає, що монополія - одна фірма, олігополія - кілька, конкуренція - багато. Навіщо про це цілий рік говорити, і як знання біографії Маркса допоможе мені вибрати правильну рекламу свого товару, створити сайт в Вордпрес, зробити макет листівок, знайти постачальників, провести презентацію товару, залучити людей до групи в Контакті? Я не знаю, як виписувати чек покупцю, я не знаю, де взяти касовий апарат, чи потрібен він мені, і як ним користуватися, я не вмію враховувати витрати і доходи (але знаю статті дебету - кредиту бухгалтерського балансу - на 3му курсі проходили, на п'ятірку склала ). і найнеприємніше, навіть, якщо я буду порушувати закон, я навіть не дізнаюся про це, тому що я уявлення не маю, що можна робити, а що не можна (правознавство та оподаткування - теж на 5 складені ). Чому мої одногрупники працюють агентами з продажу та роздають листівки в торгових центрах, а деякі взагалі досі роботу знайти не можуть? Може тому, що вони нічого не знають і не вміють? Коротше, Шановний ректоре, ніколи мені тут просторікувати, тому що треба зараз весь інтернет перерити, щоб почитати інформацію про податкову звітність та організацію ПП - найпростішу одиницю ринкових відносин, про які ми 5 років, 6 днів на тиждень слухали, записували, зубрили, складали іспити і захищали дипломи, і про які я нічого не знаю, як виявилося.

P.S: 5 років у вашому ВНЗ - найбільш бездарне проведення часу, яке тільки може бути. Добре хоч я після 1го курсу працювати почала, інакше зовсім би отупіла. З десятків дисциплін, які у нас були, стали в нагоді тільки англійська, фізкультура і теорія ймовірностей. З викладачів - реально чогось навчили 1-2 особи. Крім 4 найкращих друзів ці роки нічого мені не дали абсолютно. За 1 рік життя в Китаї, змінивши десяток робіт, я дізналася в сто разів більше і побачила, що таке економіка насправді. Якщо Ви вважаєте, що вона описується перетином кривих IS- LM, то можу сказати, що Ви неправі. Ставте двійку. Диплом - в смітник, тим у кого червоний - тим більше. ВНЗ Ваш - відстій, краще відразу дитину двірником відправити працювати, ніж 5 років по 200 тисяч на рік платити за навчання. Ніж продовжувати так вчити дітей, краще закрийтеся взагалі і влаштуйте в будівлі музей, історичний об'єкт, колишня будівля асигнаційного Банку Росії. З повагою, Катерина."


Переклад Широкової Наталії
Матеріал з сайту www.facebook.com


Схожі за темою публікації:
Funny п'ятниця: Funny п'ятниця: 15 законів "науки про життя"
Funny п'ятниця: Правила поведінки вчителів 100 років тому
Funny п'ятниця: Як вигадувались мови
Funny п'ятниця: 15 афоризмів про студентське життя
Funny п'ятниця: 10 заповідей студента
Funny п'ятниця: Шнобелівські премії-2013
Funny п'ятниця: Маловідомі історичні факти
2013-11-08  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия