www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // ЮК: Чи дійсне цільове направлення після вступу на...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
ЮК: Чи дійсне цільове направлення після вступу на заочну форму навчання за ОКР "спеціаліст", у звязку з нестачею мість на стаціонарі?
Юридична консультація:

Доброго дня! Я вступав у 2009 році на бюджет в інститут. Я сирота і під час вступу брав цільове направлення. В 2013 році я закінчив університет (наш інститут об'єднали з університетом ) і отримав диплом бакалавра. Я подав документи для вступу на спеціаліста на бюджет і заочне .. нољ оскільки на спеціаліста на мій факультет, (пільгових) міністерство виділило 2 місця я зможу тільки пройти на заочне. Чи направлять мене після закінчення 5 курсу на роботу за цільовим спрямуванням чи ні? Чи буде воно ще дійсне на заочному ?.

На законодавчому рівні дане питання регулюється Законом України "Про освіту", Законом України "Про вищу освіту", Постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. № 992 "Про затвердження Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням".

Згідно частини 2 статті 52 ЗУ "Про освіту" випускники вищих навчальних закладів, які здобули освіту за кошти державного або місцевого бюджетів, направляються на роботу і зобов'язані відпрацювати за направленням і в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ЗУ "Про вищу освіту" випускник вищого навчального закладу, який навчався за державнимзамовленням і якому присвоєно кваліфікацію фахівця з вищою освітою певного освітньо-кваліфікаційного рівня, працевлаштовується на підставі направлення на роботу відповідно до угоди, укладеної між замовником, керівником вищого навчального закладу та випускником. Тобто, не важливо чи це освітньо-кваліфікаційний рівень - бакалавр, чи спеціаліст, направлення буде дійсне і його необхідно буде відпрацювати.

У відповідній Постанові Кабінету Міністрів зазначено, що керівники вищих навчальних закладів після зарахування осіб на навчання за державним замовленням укладають з ними угоду за встановленою формою. Керівництво вищого навчального закладу не пізніше ніж за рік до закінчення навчання пропонує випускнику посаду відповідно до укладеної угоди. Згідно з угодою випускник зоб'язаний відпрацювати у замовника не менше 3 років. Розірвання угоди допускається з таких поважних причин:
1) встановлення інвалідності 1 або 2 групи, внаслідок чоговипускник не може виїхати на роботу за призначенням;
2) встановлення інвалідності 1 або 2 групи у дружини (чоловіка) випускника, одного з батьків (або осіб, які їх замінюють) випускника;
3) якщо випускник - вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину у віці до трьох років, або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
4) проходження чоловіком (дружиною) служби за контрактом у Збройних Силах, Держприкордонслужбі, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, внутрішніх військах МВС, Держспецтрансслужбі, Держспецзв'язку, на посадах рядового і начальницького складу у правоохоронних органах, органах і підрозділах цивільного захисту, поза місцем розташування замовника;
5) вступу до вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації для випускників вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації.

Якщо випускник не виконує умови договору, то він зобов'язаний протягом 3 років відшкодувати до державного бюджету вартість навчання.

Проте згідно з офіційним роз'ясненням щодо працевлаштування випускників від 21.06.2011. Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України вважає неможливим знаходження правових механізмів відшкодування випускниками вартості навчання, тому будь-які матеріальні претензії до нього є неправомірними.

Отже підсумовуючи вищесказане, Ваше направлення буде дійсне після навчання на заочній формі і згідно законодавства його необхідно відпрацювати в органі, який видав направлення. Проте на сьогодні, даний механізм рідко втілюється в життя через нестачу робочих місць, а на пред'явлення Вам матеріальних претензій не має законних підстав.

Відповідь підготували консультанти юридичної клініки "Pro bono" при Національному університеті "Острозька академія" (НаУОА) - Лавренюк Б., Войчишин О., Кренціль Б.

Куратор юридичної клініки "Pro bono" при НаУОА - Тарас Хмарук.


Якщо Ви потребуєте правової допомоги відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. Відповідь на нього читайте на сторінках сайту. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Pro bono" за телефоном (3654) 2-20-76, понеділок-четвер - з 16:00 до 19:00, п'ятниця - з 16:00 до 17:30.

Нотатки юрконсультанта:
Чи можна отримати цільове направлення в місцевому органі МВС і що має бути зазначено в ньому?
Як бути якщо за місцем цільового направлення немає вакантної посади? Яке мінімальне тижневе навантаження в школі дозволить його відпрацювати?
Як отримати цільове направлення на навчання в магістратурі?
Умови отримання правового статусу дитини-сироти
Чи має пільги при вступі абітурієнт, один з батьків якого позбавлений батьківських прав?
Чи можна отримати статус дитини-сироти у 18 років, та які надаються пільги під час навчання?
Чи може бути зарахована на повне державне утримання дитина 18 років, опікуном якої є бабуся з мінімальною пенсією?
2013-11-13  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия