www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Як розвинути свою пам'ять. Поради
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Як розвинути свою пам'ять. Поради
У цій статті будуть представлені правила, дотримання яких забезпечить мозку найкращі умови роботи, а також наведені способи розвитку пам'яті.

1. Бажаючи щось запам'ятати, зосередься на процесі запам'ятовування. Слухайте, обмірковуйте, проводите паралелі з власним життям або з вже отриманими знаннями. Чим більше Ваших власних думок і почуттів "зачепиться" за інформаційний потік, тим більше шансів запам'ятати те, що дійсно важливо.

2. Якщо щось забули: цифру, значення слова, ім'я співачки, телефон батьків, - перш ніж лізти в потрібну папку, словник, Інтернет або телефонну книгу, протягом декількох хвилин спробуйте згадати забуте самі.

3. Якщо Вам потрібно запам'ятати щось важливе, створіть в розумі зв'язки з цим деякий образ, можливо смішний або цікавий. Мозку набагато легше запам'ятати щось незвичайне. Можна навіть намалювати образ, що виник.

4. При запам'ятовуванні чисел найзручніше або запам'ятовувати їх, розбивши на невеликі групи, або спробувати вибудувати у свідомості будь-які асоціації. Для прикладу візьмемо число 2467. 2 +4 = 6 за шісткою йде сімка. Такий спосіб із запам'ятовування чисел виявився найефективнішим.

5. Хорошим способом краще і швидше запам'ятати що-небудь, це спробувати пояснити іншій людині те, що потрібно запам'ятати або зрозуміти особисто Вам. Мозок буде краще запам'ятовувати інформацію, якщо Ви будете її промовляти.

6. Вільний час ( наприклад, якщо Ви стоїте в черзі ) присвятіть рішенням подумки найпростіших арифметичних завдань.

7. Розвинути пам'ять Вам допоможе щоденне прокручування подумки всіх подій минулого дня. Згадуйте їх до самих подробиць і найдрібніших деталей. Крім того слід дати оцінку власних вчинків, здійснених за цей день, задаючи собі такі питання: "Що я зробив сьогодні? Що не зробив належного?.

8. Читайте книги - це корисно! Читаючи, мозок концентрується, мимоволі запам'ятовує деталі.

9. Вчіть вірші. У школі мучать не просто так. Спосіб надійний та перевірений часом. Але вчити краще те, що подобається. Наприклад, текст улюбленої пісні. Найкраще запам'ятовується матеріал, який нам вже частково відомий. Нові матеріали повинні пройти процес усвідомлення.

10. Пам'ятайте - заучувати, не розуміючи, не бачачи перед очима образи, які не переказують текст своїми словами, невигідно. Далі оперативної пам'яті зубріння не пройде. Точно так само невигідно вчити " на завтра" або "до іспиту" і т.п. Якщо Ви поставите при запам'ятовуванні стрілку на "вічно", то виграєте.

11. Повторення - мати навчання. Краще не скажеш. Тільки повторювати краще не п'ять разів поспіль відразу після прочитання, а протягом п'яти днів по одному разу. І краще на ніч.

12. Психологами доведено, що вивчення іноземних мов є кращим засобом для профілактики старечого маразму, а значить - і для поліпшення пам'яті.

13. З розвитком пам'яті пов'язаний і наш емоційний стан. Щастя призводить до поліпшення пам'яті і сприяє більш повному і глибокому сприйняттю інформації. За кожну нову радість в житті, Ваша пам'ять віддячить Вам.

14. Не лінуйтеся. Ледачому і в думках, і в діях людині хороша пам'ять не світить.

15. Задумайтеся над тим, які перспективи перед нами відкриває хороша пам'ять, чого Ви зможете досягти завдяки їй. Це налаштує Вас на її розвиток.

За матеріалами сайту http://moya-pamyat.ru

Схожі за темою публікації
Вчимося запам'ятовувати: корисні порадиі
Готуємося до сесії: Як запам'ятати все і не забути через п'ять хвилин
Тренуємо пам'ять
Поради батькам: розвиваємо пам'ять дитини
2013-11-13  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия