www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // ЮК: Чи можливо після першої сесії (або І курсу)...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
ЮК: Чи можливо після першої сесії (або І курсу) перевестися з заочної ф.н. на стаціонар?
Юридична консультація:

Добрий день! Цього року я поступила в академію на заочне для здобуття освітньо кваліфікаційного рівня бакалавра, чи можливо після першої сесії (або після І курсу) перевестися на стаціонар? Я - на платному... дякую!

Відповідно до ч.1 ст. 54 Закону України "Про вищу освіту" Особи, якінавчаються у вищих навчальних закладах, мають право на:
- вибір форми навчання;
- безпечні і нешкідливі умови навчання, праці та побуту;
- трудову діяльність у позанавчальний час;
- додаткову оплачувану відпустку у зв'язку з навчанням за основним місцем роботи, скорочений робочий час та інші пільги, передбачені законодавствомдля осіб, які поєднують роботу з навчанням;
- користування навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною,побутовою, оздоровчою базою вищого навчального закладу;
- участь у науково-дослідних, дослідно-конструкторських роботах, конференціях, симпозіумах, виставках, конкурсах, представлення своїх робіт для публікацій;
- участь в обговоренні та вирішенні питань удосконалення навчально-виховного процесу, науково-дослідної роботи, призначення стипендій, організації дозвілля, побуту, оздоровлення;
- надання пропозицій щодо умов і розмірів плати за навчання;
- участь у об'єднаннях громадян;
- участь у діяльності органів громадського самоврядування вищого навчального закладу та факультетів, Вченої ради вищого навчального закладу та факультетів, органів студентського самоврядування;
- обрання навчальних дисциплін за спеціальністю в межах, передбачених освітньо-професійною програмою підготовки та робочим навчальним планом;
- участь у формуванні індивідуального навчального плану;
- моральне та (або) матеріальне заохочення за успіхи у навчанні та активну участь у науково-дослідній роботі;
- захист від будь-яких форм експлуатації, фізичного та психічного насильства;
- безкоштовне користування у вищих навчальних закладах бібліотеками, інформаційними фондами, послугами навчальних, наукових, медичних та інших підрозділів вищого навчального закладу;
- канікулярну відпустку тривалістю не менше ніж вісім календарних тижнів.

Згідно п.2 Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти Затвердженого Наказом Міністерства освіти України N 245 від 15.07.96 р.

Переведення студентів з одного напряму підготовки фахівців з вищою освітою на інший, з однієї спеціальності, за якою здійснюється підготовка молодших спеціалістів, на іншу, або з однієї форми навчання на іншу в межах вищого закладу освіти здійснює ректор (директор) цього закладу освіти.

Отже, Ви маєте право перевестись на стаціонар, на умовах та в порядку затвердженому в Вашому ВНЗ.

Відповідь підготував консультант юридичної клініки Сумського державного університету (СумДУ) - Леганьков В.

Перевірив керівник юридичної клініки СумДУ - Чернадчук О.В.


Якщо Ви потребуєте правової допомоги відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. Відповідь на нього читайте на сторінках сайту. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки СумДУ за телефоном (542) 68-77-27, Понеділок, П'ятниця з 10-00 до 12-00 та з 13-00 до 15-00.

Нотатки юрконсультанта:
Чи правомірна відмова адміністрації ВНЗ у переведенні на іншу форму навчання?
Чи можна перевестись з "бюджету" денної ф.н. на платне заочне навчання і поступити на бюджет денної ф.н. в інший ВНЗ?
Умови переведення на заочну форму начання та вільне відвідування
Як перевестися на іншу форму навчання і чи можна поєднати навчання у різних ВНЗ? (уточнено)
2013-11-21  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия