www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // ЮК: Чи законні відпрацювання для абітурієнтів при...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
ЮК: Чи законні відпрацювання для абітурієнтів при вступі до ВНЗ?
Юридична консультація:

Чи передбачено нормативними документами відпрацювання абітурієнтами певної кількості годин при вступі до ВНЗ? Якщо так, прошу зазначити такі нормативні документи.

Доброго дня!
Щодо вашого питання, можемо надати таку відповідь:
Згідно Закону України "Про вищу освіту " ( зі змінами ) від 17 січня 2002 року №2984 - ІІІ Вища освіта - рівень освіти, який здобувається особою у вищому навчальному закладі в результаті послідовного, системного та цілеспрямованого процесу засвоєння змісту навчання, який ґрунтується на повній загальній середній освіті й завершується здобуттям певної кваліфікації за підсумками державної атестації.

Цей Закон передбача, що прийом осіб на навчання до вузів здійснюється на конкурсній основі відповідно до їх (осіб) здібностей незалежно від форми власності навчального закладу та джерел його фінансування. Згідно Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 05 листопада 2012 року № 1244: Вступники подають заяву про участь у конкурсному відборі до вищого навчального закладу (далі - заява) в паперовому або в електронному вигляді. Заява в паперовому вигляді подається вступником особисто до приймальної комісії навчального закладу. У заяві вступники зазначають напрям (у разі вступу на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра) або спеціальність (у разі вступу на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, магістра) та форму навчання.

Приймальні комісії вищих навчальних закладів допускають до участі у конкурсному відборі для вступу на навчання вступників на основі повної загальної середньої освіти, які подають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання (або їх копії) з відповідних загальноосвітніх предметів.

Отже, відповідно чинним законодавством передбачений чіткий порядок для вступу у ВНЗ (Закону України "Про вищу освіту " та Положенням про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України N 351 ( v0351281-94 ) від 20.12.94 й відпрацювання годин при цьому не передбачається. Єдиною додатковою умовою може бути проходження творчого конкурсу. Отже, будь яке відпрацювання годин при вступі до ВНЗ є безпідставним.

Відповідь підготувала студентка Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі УДУФМТ - Мельникович Богдан Андрійович.

Куратор, юрисконсульт відділу Юридична клініка "Надія" при УДУФМТ- НІколенко Артем Євгенійович.

Якщо Ви потребуєте правової допомоги з будь-яких питань відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Надія" наживо, по буднях з 15:00 до 18:00 за адресою: м. Київ вул. Чигоріна 57 або за телефоном (44) 528-75-06.

Нотатки юрконсультанта:
Чи відрізняються дипломи денної та заочної форми навчання?
Як взяти оригінали документів з одного ВНЗ, аби вступити до іншого?
Умови отримання правового статусу дитини-сироти
Чи можна отримати другу спеціальність паралельно з першою за державний кошт?
2013-11-25  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия