www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // В скільки обійдеться підготовка до ЗНО-2014 з...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
В скільки обійдеться підготовка до ЗНО-2014 з репетитором?
В Україні зросла вартість підготовки абітурієнтів до зовнішнього незалежного тестування - 2014 (ЗНО 2014) . Причому головним критерієм ціни репетитора стали показники успішного складання учнів у попередні роки (але вірити доводиться виключно на слово). Порівняно з весною 2013 -го година заняття подорожчала у середньому на 10-50 грн. Якщо раніше урок в регіонах коштував від 50 грн , то тепер ціна заняття з кожного предмету стартує від 70 грн/год. У столиці ще дорожче: вартість 60 хвилин занять починається від 100 грн, рекомендований час підготовки - дві години на тиждень. Виходить: мінімум 800 гривень на місяць. Викладачі пояснюють, що дорожчає все, та й попит на їхні послуги немаленький.

Хто найбагатший

Найдорожче обійдеться підготовка до обов'язкової української та англійської мов. Цікаво , що носії мови беруть за підготовку до ЗНО з англійської в рази менше , ніж наші викладачі. "Я викладаю іспанську та англійську. Оскільки у мене немає наукових звань, то на годину беру 200 грн. Торік середня ціна була 150 грн. Мій хрещений має звання професора , він готує до ЗНО з української мови і бере 300 гривень за годину. Деякі іноземці готують до ЗНО з англійської за 100-160 гривень, але до них чомусь менше ходять, ніж до нас", - сказала нам репетитор з Києва Анастасія Коваленко.

Ціна індивідуальної підготовки до ЗНО-2014 з решти предметів особливо не відрізняється : вирішальний фактор - це кваліфікація (освіта , наукове звання) викладача, а також регіон, де проходить підготовка. Як розповів співробітник лабораторії методики викладання фізики Харківського нацуніверситету ім. Каразіна Артем Полежака, годину індивідуальних занять на сході України стартує від 70 грн. " Профільними предметами рекомендують займатися не менше двох разів на тиждень по 1,5 години. Я беру 70 грн за урок фізики (60 хв), за вказаною схемою - це 210 грн на тиждень", - повідомив він. У столичному центрі підготовки до ЗНО запевнили, що у них годину занять підготовки до будь-якого предмету коштує близько 120 грн. "Ціни ростуть на все. І попит є. Ми підняли ціни цього року на 20-30 грн для всіх репетиторів - було 100, а стало 120 грн / год", - сказала представник центру Юлія.

17 тис. за репетитора

На ЗНО- 2014 можна вибрати від одного до 4-х предметів (у списку їх 11 ). Так що , якщо готуватися до складання трьох предметів два рази на тиждень по годині протягом півроку (основна сесія ЗНО стартує 3 червня), на репетиторство в регіонах доведеться викласти близько 10 тис. грн (70 грн кожен предмет за годину), а в Києві - быля 17 тис. грн (120 грн кожен предмет за годину).

Переклад Широкової Наталії
статті сайту http://vesti.ua


Похожие публикации:
Пробне ЗНО 2014: питання-відповіді (Ч.1)
Пробне ЗНО 2014: питання-відповіді (Ч.2)
Умови прийому на 2014 рік: чого чекати абітурієнтам
Як зареєструватися на пробне ЗНО 2014
ЗНО 2013: Тести "online". Де можна потренуватися на online-тестах
Готуємося до ЗНО та сесії: Золоті правила і прийоми підготовки до перевірки рівня знань
Як заробити максимум на ЗНО: Формат підготовки
Як поліпшити результати ЗНО? Психологія складання тестів
Готуємось до ЗНО: Правила вживання апострофа та м'якого знака
Моніторинг якості загальної середньої освіти: чи буде він об'єктивним?
2013-11-27  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия