www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Молодіжна політика м. Харкова крізь призму активності...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Молодіжна політика м. Харкова крізь призму активності молодіжних організацій
У рамках реалізації державної молодіжної політики на муніципальному рівні управління у справах сім'ї та молоді Харківської міської ради здійснюється комплекс заходів, спрямованих на щільну взаємодію з молодіжними громадськими організаціями, розвиток громадської активності молоді міста. З іншого боку, діяльність даних об'єднань Харкова останнім часом має виражений характер соціального партнерства, громадянської корисності та відповідальності, співробітництва зі структурами місцевого самоврядування, зокрема , з органами у справах молоді.

Управління постійно надає інформаційну, методичну підтримку в створенні молодіжних громадських організацій, органів студентського самоврядування, їхніх об'єднань і асоціацій, веде контактну базу для ефективної взаємодії. На сьогоднішній день число легалізованих і зареєстрованих організацій молоді в м. Харкові перевищило 250.

Зокрема варто відзначити сприяння в створенні в місті перших у своєму роді об'єднання волонтерів, молодіжної військово-патріотичної організації "СВІМ" (сучасні воєнізовані ігри молоді), організації самоврядування учнів середніх шкіл.

У рамках партнерства та задля здійснення зворотного зв'язку постійно (щокварталу) проводяться зустрічі молодіжних громадських організацій з фахівцями управління, що вже стали гарною традицією, для безпосереднього обговорення актуальних можливостей і вирішення проблемних питань.

Крім того, також організовуються та проводяться виїзні об'єднані Зльоти співробітників районних органів у справах молоді, управління, ЦСССДМів, представників молодіжних організацій, учнів і студентів установ освіти.

Для постійного та безперервного контакту управління з молодіжними організаціями успішно діє з 2003 року ініційована самою ж молоддю Інтернет-розсилка в формі дискусійного листа.

Управління постійно проводитися конкурс проектів громадських організацій стосовно молоді, дітей і жінок, бюджет якого 2006 року склав 40 тисяч гривень.

У 2006 році в конкурсі брали участь 29 організацій, що представили свої ініціативи в усіх напрямках молодіжної, сімейної і гендерної політики, політики щодо захисту прав дітей. Часткове фінансування за результатами конкурсного відбору одержали 27 проектів.

Серед найбільш важливих і значущих проектів, що були ресурсно підтримані з міського бюджету, слід зазначити:

Проект "Волонтери Харкова! Об'єднуйтесь!", результатом якого стало проведення вже традиційної Школи і Зльоту молодих волонтерів, розширення мережі соціальної допомоги, сприяння ЦСССДМам, створення вже згаданої об'єднаної міської волонтерської організації.

Проект "Створення та підтримка Єдиного інформаційного громадського простору для молоді м. Харкова", у рамках якого були вперше синхронізовані громадські ресурси в сфері молодіжної та соціальної політики, освіти в місті, створені протягом останніх чотирьох років (зокрема, Харківський Молодіжний Портал); постійно підтримується Інтернет-платформа обміну всім спектром корисної та суспільно значущої інформації в молодіжному середовищі щодо конференцій, семінарів, тренінгів, навчальних візитів, що акумулювала за 2006 рік більш 3000 можливостей для молоді; проводяться громадські обговорення нормативних документів, програм місцевого та державного рівнів.

Не змінюючи своїм кращим традиціям, управління проводить систематизоване навчання молодих лідерів, представників молодіжних організацій і студентства. У 2006 році були проведені дві "Школи молодих лідерів", зокрема була заснована постійно діюча Школа навчання "Просвіта й активізація молоді м. Харкова", що буде проходити кожен квартал на базі навчальних закладів, самих молодіжних організацій. Випускаються друковані методичні посібники для молодих лідерів.

У 2003 році була створена комунальна установа "Харківський міський центр молоді" (нині - центр дозвілля молоді), що функціонує з метою наданню молоді найкращих можливостей для реалізації соціальної активності та творчих можливостей, поліпшення роботи з реалізації змістовного дозвілля.

На даний момент у структурі центра діють 3 відділи: молодіжних ініціатив, інформаційної підтримки та культурно-масовий. Слід зазначити, що відділ інформаційної підтримки по суті виконує функції молодіжного центра зайнятості, тому що надає інформаційну підтримку в працевлаштуванні, вторинній, відділеній і сезонній зайнятості, проводяться лекції та круглі столи з питань професійного становлення молоді, постійно поповнює інформаційний банк даних про роботодавців, їхніх вакансіях, надає допомогу студентам у пошуку місця проходження практик, стажувань. Дана робота проводиться у постійному контакті з громадськими центрами зайнятості й органами студентського самоврядування вищих навчальних закладів.

Відділ інформаційної підтримки виконує якісну просвітительську допомогу молодіжним організаціям, зокрема , студентським об'єднанням. У ключі своєї діяльності відділ надає можливості участі в всеукраїнських і міжнародних молодіжних і освітніх програмах. Серед останніх ініціатив - участь у програмі Європейської комісії "Youth", Всеукраїнської мережі ПРООН "Молодь - Цілі Розвитку Тисячоліття".

Культурно-масовий відділ виконує професійне сприяння в проведенні творчих і інших масових заходів культурного та дозвільного змісту для молоді. Зокрема, надається режисерська та технічна підтримка в проведенні студентських свят, фестивалів. У 2006 році в такий спосіб були проведені ряд квестів у вузах міста, міські фестивалі творчої самодіяльності студентів, функціонувало презентаційне наметове містечко молодіжних організацій під час святкування Дня Європи.

Окремим прошарком молодіжного руху залишається актив КВН. Управління та центр дозвілля молоді проводять чемпіонат і Кубкові ігри Харківської відкритої міської молодіжної Ліги КВН. У змаганнях беруть участь команди більш 35 вузів м. Харкова, а також команди КВН із інших міст України. Приємною новинкою стало проведення ігор міської шкільної ліги КВН, де з жовтня 2005 року дев'ять районів м. Харкова представили кращі учнівські команди.

До Дня молоді громадські організації взяли участь у виставці "молодіжок". 1 грудня в День пам'яті померлих від СНІДу пройшла виставка організацій, що працюють у сфері профілактики негативних явищ.

Серед кращих ініціатив молодіжних організацій, їхнього досвіду та досягнень останнім часом варто відзначити наступне:

- Юридична клініка, молодіжна біржа праці та молодіжна газета "ЗЕБРА" обласної організації "ВМЕСТЕ", ряд проектів якої здійснюються за рахунок Міжнародного фонду "Відродження". Юридична клініка провела дослідження з порушенням прав у середовищі молоді, здійснювала постійні правові консультації. Молодіжна біржа праці вибудовувала постійний контакт із ведучими бізнес-структурами для пошуку вакансій молодим фахівцям. Газета "ЗЕБРА", що мала тираж більш 30 000 екземплярів, показала гарні практики популярного медіа-продукту для широкого числа студентів, серед яких вона й поширювалася безкоштовно.

- Традиційний щорічний фестиваль молоді "Студентська республіка", що вже восьмий рік проходив у Харкові. У його джерел у місті стояло саме управління, що тоді йменувалося комітетом у справах сім'ї та молоді. Зараз фестиваль, що проходить протягом 2-3 днів, збирає більше 300 молодих людей, в основному студентську молодь, що бере участь у моделюванні соціально-політичних процесів у мікро-державі. В організації "Студентської республіки" беруть участь як молодіжні організації, так і прості представники команд-учасниць, що представляють усі вузи міста.

- Газета молодіжних організацій "Парк Горького", основним змістом якої стали правозахисні та громадянські аналітичні й публіцистичні матеріали молодих журналістів. Максимальний тираж - до 10 000 екземплярів поширювався безкоштовно молодіжною організацією "Зебра".

- Школи тренерів і інші майстерні, тренінги для молодих викладачів, модераторів громадського навчання молоді організації "УМНІЦ" користаються великою популярністю серед починаючих активістів молодіжного руху. Улітку 2006 року "УМНІЦ" провела Всеукраїнську майстерню тренерів із соціальній роботі з дітьми та молоддю за підтримки Благодійного фонду "Наш дім - Україна - 2003".

- Громадський інформаційно-аналітичний Центр для молоді став своєрідним концентратором по збору, аналізу та презентації актуальної, корисної в молодіжному громадському середовищі інформації. Зокрема, підтримується вже згадана міська молодіжна Інтернет-розсилка, Харківський Молодіжний Портал, ряд Всеукраїнських тематичних дискусійних листів, випускається місцева електронна газета "Третій сектор" і Всеукраїнський Інтернет-тижневик "НАНЕДІЛІ", підтриманий Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту. У листопаді почалася реалізація Освітньої кампанії з Прав Людини серед молоді за підтримки Фонду "Європа XXІ" і Молодіжного Правозахисного Руху.

- Ліга український клубів інтелектуальних ігор і регіональне відділення постійно проводять за підтримки управління Чемпіонати Харкова й області по іграх "Що? Де? Коли?", "Брейн-ринг" тощо. Також проводяться першості серед студентів, вузів. Уже третій рік підряд у Харкові за участі управління у справах сім'ї та молоді проходить Чемпіонат України серед студентів з "Що? Де? Коли?", а цього року вперше проходить етап Кубку світу з гри "Що? Де? Коли?" завдяки Асоціації молодих професіоналів "Клас".

Помітними подіями в молодіжному житті міста стало проведення в Харкові ІV Всеукраїнського молодіжного самміту ООН - 2005, ІІ Всеукраїнського молодіжного Форуму до Дня міста в 2005 році.

В цілому, громадський молодіжний рух і діяльність молодіжних організацій у місті Харкові можна охарактеризувати як чітко виражено структуроване, стале та таке, що постійно розвивається. Членами молодіжних громадських організацій на даний момент є більш 20 тисяч молодих людей, а найчисельнішими та ресурсно сильними залишаються такі організації як: Союз молоді регіонів, AІESEC, студентські профспілки, Спілка молодих соціалістів, УСДМ тощо.

Молодіжний рух у місті Харкові на даному етапі свого розвитку визначає чіткі кроки до власної консолідації, що певним чином відображається на реалізації не тільки молодіжної політики Харкова, але і державної молодіжної політики в цілому.
2007-01-18  |  Автор: Артем Коновалов, Марина Шишкова

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия