www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Найцікавіші наукові відкриття цього літа з усього світу
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Найцікавіші наукові відкриття цього літа з усього світу
Коли за вікном цілком зимовий пейзаж, так хочеться згадати про літо. Тому пропонуємо Вам пригадати найбільші відкриття, які були зроблені цього літа. Об'єм напрацьованого матеріалу приємно вражає.

Алігатори їдять фрукти

Такого висновку дійшли дослідники з Товариства охорони дикої природи. Науковці спостерігали за поведінкою 18 видів крокодилів від американського алігатора до нільського і виявили, що принаймні 13 із них окрім м’яса регулярно споживають фрукти, а інколи ягоди, бобові та зернові.

Новий тип єнотів - олінґіто

За останні 35 років в Америці не було виявлено жодного нового виду тварин. Аж тут науковці придивилися до вже відомих особин, і виявили, що один з відомих раніше представників родини єнотових, або ракунових - це ссавець самостійного виду. Олінґіто виглядає як дещо середнє між домашньою кішкою та плюшевим ведмедиком, веде нічний спосіб життя і харчується переважно фруктами та листям.

Людський мозок виростили в лабораторії

Австрійські вчені виростили в лабораторії зі стовбурових клітин повноцінний людський мозок, тільки зменшеного розміру - говорять, що на такій моделі можна буде досліджувати розвиток хвороб та різних відхилень.

Один мозок підключили до іншого

Ще одне відкриття науковців, яке стосується мозку, - вчені з Вашингтонського університету підключили мозок однієї людини до іншої так, що перший піддослідний зміг управляти кінцівками другого. В реальності це виглядало так: перед першою людиною стояв монітор з відеогрою, а друга людина такого монітору не бачила, проте у неї були кнопки управління. Перший піддослідний уявляв, як він натискає на кнопки, і команди його мозку виконували пальці другого піддослідного, повідомляється на сайті Вашингтонського університету. Науковці кажуть, що за допомогою винаходу можна буде навіть посадити літак в екстреній ситуації, якщо щось трапиться з штурманом. Тоді за пульт керування зможе сісти будь-хто з пасажирів, а його руками буде керувати кваліфікований працівник з бази.

Теорія про "фізиків" та "гуманітаріїв" виявилась помилковою

В серпні науковці з Університету штату Юта спростували поширену теорію про те, що люди діляться на "фізиків" та "ліриків", які схильні працювати лівою або правою півкулею мозку. Функції мозку дійсно розділені, стверджують дослідники, проте всі люди використовують в роботі однаково і праву, і ліву півкулі. На дослідження цього питання у них пішло два роки.

Крім того, дослідники з Університету Лойоли повідомили про те, що зафіксували факт появи музичних галюцинацій у людини, а вчені з Норвезького науково-технологічного університету виявили, що вживання ЛСД та інших галюциногенних наркотиків не може призводити до психічних захворювань.

Космічний зонд Вояджер вийшов за межі Сонячної системи

Вперше в історії космічних програм створений людиною об’єкт покинув межі Сонячної системи і рушив досліджувати Чумацький Шлях - стверджує група вчених з Університету Меріленду, які управляють ним. Втім, інші науковці ставлять такий "вихід" під сумнів, стверджуючи, що хоча магнітне поле і змінилось, проте направлене в той же бік, що і в межах геліосфери.

Бідність виснажує

Бідні люди страждають, і дуже втомлюються психічно від свого поганого матеріального стану, а від такого виснаження не можуть приймати зважених та розсудливих рішень, які б допомогли їм вирішити фінансові негаразди, вважають вчені з Прінстонського університету. Від психічної стоми вони не можуть сконцентруватись на здобутті освіти, робочій практиці та навіть нормально розпоряджатись своїм вільним часом. Коли ж їхні потреби задоволені, вони починають мислити так само раціонально, як і більш заможні люди.

Дітей інків накачували наркотиками перед принесенням в жертву

В період перед падінням імперії інків в їхній державі було прийняте людське жертвоприношення, причому приносили в жертву і дітей. Вчені з Університету Копенгагена досліджували муміфіковані залишки 13-річної дівчинки, яка була частиною такого ритуалу 500 років тому. Вони виявили, що їй почали давати листя коки у значній кількості за рік до принесення в жертву, а через 6 місяців "доза" була збільшена. За кілька тижнів до церемонії дівчину на додаток до коки почали поїти алкоголем - дослідники припускають, що таким чином хотіли зробити її максимально пасивною. Мумія "діви з Льюльяйльяко", як її називають, навіть була знайдена з листом коки в роті. Іншим дітям 4 і 5 років, яких знайшли поруч з нею, алкоголь не давали, проте коку малеча теж споживала.

Схожі за темою публікації:
Funny п'ятниця: Курйози та рекорди Нобелівської премії
Funny п'ятниця: Шнобелівські премії-2013
2013-12-06  |  Автор: Аліна Варфоломєєва  |  http://www.epochtimes.com.ua/

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия