www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Дмитро Табачник розповів про досягнення в освіті у...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Дмитро Табачник розповів про досягнення в освіті у 2013 році
10 січня відбулася прес-конференція Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника на тему "Підсумки розвитку освіти і науки у 2013 році".

Міністр поінформував про досягнення головної ланки освіти - дошкільної. Дмитро Табачник наголосив, що у 2013 році суттєво зріс авторитет і вага дошкільної освіти. "Якщо на початку 21 століття менше 50% сімей віддавали дітей віком від 3-х до 6 років до дитячих садків, то на початку 2013 року - 81%",- наголосив він. За його словами, це один з найвищих показників серед країн Європи.

За три роки Міністерством та місцевою владою створено понад 230 тисяч нових місць, але, на жаль черга у дитячий садок ще залишаються, бо зростає народжуваність. За словами Міністра освіти і науки, тільки у 2012 році народилося на 20 тисяч дітей більше, ніж у попередньому. "Саме тому Президент України поставив перед освітянами чітке завдання - створити впродовж двох років ще 100 тисяч місць в дитячих садках, щоб остаточно ліквідувати черги. Доручення Президента безумовно буде виконано і мені приємно доповісти, що впродовж 2013 року в Україні створено понад 50 тисяч додаткових місць у дитячих садках", - повідомив Дмитро Табачник.


Як зазначив Міністр, щоб покращити якість освітніх послуг та раціонально використовувати навчально-методичний, матеріально-технічний та кадровий потенціал навчальних закладів у загальній середній освіті в Україні створено та функціонують на базі потужних шкіл, ліцеїв, гімназій 2 тисячі освітніх округів. Сьогодні на місцях продовжується робота з розроблення планів створення освітніх округів, що дає можливість припинити безпідставне закриття шкіл. "Міністерство освіти і науки в минулому році звернулося до прокуратури щодо безпідставних та необґрунтованих випадків закриття шкіл і кожен випадок розглядався окрема", - підкреслив Дмитро Табачник.

За словами Міністра освіти і науки, великим досягненням 2013 року стало затвердження Концепції профільної освіти, в якій закладено суттєве посилення автономії школи у розподілі навчального часу (52%), створення індивідуальної освітньої траєкторії для кожного учня, впровадження професійних проб для усвідомленого вибору майбутньої професії. Міністр нагадав, що впровадження Концепції розпочнеться з 1 вересня 2018 року.

Як зазначив Дмитро Табачник, галузь освіти має суттєві успіхи в комп’ютеризації та інформатизації шкіл. "Ще п’ять років тому Україна замикала першу сотню країн за використанням інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі. Сьогодні, за оцінками світових експертів, ми вже посідаємо 62 місце, за три роки піднявшись майже на 40 позицій", - повідомив Міністр.

За його словами, започатковані за ініціативи Президента України Віктора Януковича Державна програма "Сто відсотків", Національний проект "Відкритий світ", інновації, закладені в освітні стандарти, мають забезпечити протягом найближчих років дійсний прорив у цьому напрямку.

У 2013 році успішно реалізовувалася програма "Шкільний автобус", яка забезпечує доступ учнів віддалених населених пунктів до якісної освіти та вирішує проблему забезпечення якісними освітніми послугами. "Загальна потреба у шкільних автобусах на початок 2013 року становила 1 613 транспортних одиниць. У 2013 році за кошти Державного бюджету придбано 438 шкільних автобусів та 250 за кошти місцевих бюджетів", - наголосив Дмитро Табачник.

У минулому році українська освіта досягла значних успіхів у міжнародних інтелектуальних змаганнях. "Свідченням належної якості української освіти безумовно є постійні перемоги наших учнів на міжнародних інтелектуальних змаганнях. Традиційно за останні 20 років змагань в інтелектуальних турнірах, олімпіадах є команди азійських країн та команди США, Росії, Німеччини, Індії. Приємно, що Україну протягом п’яти років також відносять до країн-лідерів змагань, оскільки за результатами наші команди знаходиться в першій десятці, іноді на 15 місці серед 100команд-учасників міжнародних олімпіад школярів", - зазначив Міністр освіти і науки.

Дмитра Табачника також повідомив, що у 2013 році модернізовано та оновлено у навчальних закладах 8014 спортивних майданчиків, з них майже 700 - новобудови, а до кінця 2014 року планується модернізувати 27,5 тисяч спортивних майданчиків, передбачивши їх оснащення сучасним спортивним інвентарем та обладнанням.

У минулому році за ініціативою Міністерства та завдяки запровадженій загальнодержавній акції "Урок плавання" навчилися плавати майже 350 тисяч дітей.

Як повідомив Міністр Дмитро Табачник, у 2013 році уперше за всі роки незалежності України, виділено максимальне фінансування програми видання навчальної літератури - понад 243 млн. грн.

Здійснено видання та доставку до навчальних закладів рекордну кількість назв підручників - 269 і рекордно максимальний наклад - 12 685 569 примірників, видано 60 назв підручників і посібників для учнів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі 11 назв підручників для сліпих дітей 1-х та 2-х класів рельєфно-крапковим шрифтом (шрифтом Брайля).

Високими темпами у 2013 року розвивалась і позашкільна освіта. Упродовж року не було ліквідовано жодного позашкільного навчального закладу, натомість, розпочали діяльність 13 позашкільних навчальних закладів комунальної форми власності та на 5,3% збільшилось охоплення дітей позашкільною освітою в Україні.

У минулому році більш ніж на 4 тис. гуртків, творчих об'єднань, спортивних секцій стало працювати в позашкільних закладах системи освіти. Як повідомив Дмитро Табачник, серед головних заходів позашкільної освіти у 2013 року, який був оголошений Президентом України Роком дитячої творчості, можна відзначити перший Форум працівників позашкільної освіти України, Всеукраїнська виставка-звіт дитячої творчості "Країна юних майстрів", започаткування Президентської програми для найталановитіших дітей "Інтелектуальне майбутнє України" та інші.

За словами Міністра, успішно пройшло у минулому році пройшло і зовнішнє незалежне оцінювання. "Математика, хімія, фізика та біологія в 2013 році завоювали гідну увагу у майбутніх вступників школярів та їхніх батьків", - повідомив Дмитро Табачник.

У 2013 році проведено пробне тестування з усіх предметів, в якому в взяла участь рекордна кількість майбутніх абітурієнтів - понад 127 тисяч.

"Найкращою характеристикою ЗНО-2013 стало суттєве скорочення кількості апеляційних заяв абітурієнтів, що склала 0,39% від загальної кількості тестувань, а у 2012 році становила майже 1%", - наголосив Дмитро Табачник.

Схожі за темою публікації
Місія університетів у світі: історія та сучасність
Євростандарти à la Суліма
Найбільш резонансні події в освіті в 2013 році
Фінансування освіти і науки: бюджет 2014 року
2014-01-13  |  Автор:  |  http://www.mon.gov.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия