www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Як працює дистанційне навчання
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Як працює дистанційне навчання
Поряд з денною, вечірньою та заочною формами навчання сьогодні активно розвивається система дистанційної освіти, доступна практично для будь-якого охочого. Цей вид навчання не має вікових, професійних, територіальних обмежень, і його успішно застосовують люди, які не мають можливості відвідувати заняття очно або часто виїжджати на сесії в силу зайнятості на роботі, через стан здоров'я, віддаленості ВНЗ, догляду за маленькими дітьми.

За своєю суттю дистанційне навчання близьке до заочного, тому будується за типовою схемою: для студента встановлюють терміни проходження обраного курсу з урахуванням його побажань, відсилають навчальний план, методичні посібники, список рекомендованої літератури та додаткових джерел, завдання для самостійної роботи, які студент виконує до певного терміну. У міру вивчення тієї чи іншої дисципліни студент здає заліки та екзамени, а по закінченні курсу захищає кваліфікаційну роботу. Основна ж відмінність заочного навчання від дистанційного полягає в тому, що перше передбачає роботу з групою студентів, а друга забезпечує індивідуальний підхід.

Дистанційне навчання здійснюється з допомогою освітнього порталу ВНЗ. При зарахуванні студенту видають логін та пароль для доступу до навчально-методичних матеріалів курсу: текстів навчальних посібників, завдань для самостійних і контрольних робіт і рекомендацій щодо їх виконання, графіку вивчення матеріалу і т.д. Для зручності частина посібників може дублюватися в паперовій формі або на компакт-дисках.

Послідовність вивчення предметів і темп навчання визначається індивідуально, тому загальна тривалість навчального процесу залежить від кожного конкретного студента, його можливостей і побажань. Можна пройти весь курс за традиційні 5-6 років або за більш короткий термін, якщо займатися інтенсивно, або з урахуванням життєвих обставин вчитися більш тривалий час.

Викладачі, методисти та спеціалісти служби технічної підтримки за допомогою телефонного або відеозв'язку, а також електронної пошти і спілкування на форумі ВНЗ дають студентам регулярні консультації з питань, що виникають в ході навчального процесу. Разом з тим, віддалене навчання не виключає особистого спілкування. Як правило, один раз на рік студенти повинні бути на сесії, під час яких вони відвідують лекції, семінари, роблять лабораторні роботи, складають заліки та іспити. Крім того, вони можуть з'являтися у ВНЗ і частіше, якщо є така необхідність.

В тих навчальних закладах, де не потрібна особиста присутність на іспиті, перевірка засвоєння матеріалу з навчальних дисциплін здійснюється в автоматизованій системі, яка забезпечує детальний і постійний контроль і робить його незалежним від викладача, що в свою чергу дозволяє отримати об'єктивну оцінку знань. Однак у подібних випадках існує проблема ідентифікації особи, що виконує завдання, тому такі форми контролю застосовуються повсюдно.

Переклад Широкової Наталії
статті сайту http://www.kakprosto.ru


Схожі за темою публікації
Як вчитися правильно: ефективні та неефективні методи
Як підвищити ефективність самоосвіти?
Он-лайн освіта: якісно, доступно, безкоштовно
Чому популярна дистанційна освіта
2014-01-13  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия