www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Освіта за кордоном: як поїхати вчитися до Словаччини
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Освіта за кордоном: як поїхати вчитися до Словаччини
За вищою освітою до Словаччини відправляються ті, хто хотів би отримати європейський диплом і престижну професію. Словаччину не можна назвати найпопулярнішою у іноземних абітурієнтів країною, однак є свої плюси. Так, наприклад, вивчити словацьку мову можна досить швидко - за півроку-рік активного вивчення. Та й ціни на проживання в Словаччині на нижчі, ніж в інших європейських країнах.

Сьогодні у Словаччині діють 15 державних і 10 приватних університетів. Кращими університетами вважаються:

- Університет Коменського в Братиславі,

- Словацький технічний університет у Братиславі,

- Технічний університет Кошице,

- Економічний університет у Братиславі,

- Університет Матея Бела у Банській Бистриці,

- Університет Павла Йозефа Шафарика в Кошице.

Вища освіта в Словаччині для іноземців платна, вартість варіюється від 1500 до 7000 євро в рік в залежності від університету та спеціальності. Цікаво, що вартість навчання в приватних ВНЗ Словаччини практично не відрізняється від вартості в державних, хоча деякі відзначають, що в приватних словацьких ВНЗ більш сучасна матеріально-технічна база і краще розвинена інфраструктура, умови проживання для іноземців.

Важливим фактом є те, що студенти з України прирівнюються до словацьких студентів, тобто мають такі самі права, а отже можуть навчатися безкоштовно! Серед країн колишнього СНГ такі привілеї разом з українськими студентами мають студенти Білорусії та Молдови.

Для усіх іноземних студентів існує цілком реальна можливість отримати стипендію на навчання в Словаччині. Розмір стипендії може бути від 250 до 1000 євро в місяць, отримати її можна в рамках Національної стипендіальної програми для підтримки обміну студентів, аспірантів, викладачів ВНЗ і науковців, яка створена Урядом Словацької Республіки.

Що стосується ступенів освіти, то система вищої освіти в Словаччині передбачає, що студент може отримати звання бакалавра (3 роки навчання), магістра (4-7 років), доктора (ще 3-4 роки). Відразу після середньої школи поступити можна тільки на бакалавра, але якщо ви закінчили 4-5 років навчання у ВНЗ, можна спробувати вступити відразу в магістратуру словацького університету.

Процедура вступу в Словаччині залежить від обраного університету. У деяких університетах проводять вступні іспити, в той час як в інших враховується тільки середній бал атестата про середню освіту. Що стосується вступних іспитів, то це може бути або тест, або навіть усний іспит. При вступі на творчі спеціальності додатково проводяться творчі конкурси.

Оскільки в більшості ВНЗ Словаччини навчання ведеться словацькою мовою, найкраще вивчити цю мову заздалегідь. Але якщо ваших знань мови буде не вистачати, у багатьох ВНЗ вам запропонують повчитися спочатку на підготовчому відділенні, де головна увага буде приділятися мові. Наприклад, словацьку мову можна вивчити на курсах при Інституті словацької мови та академічної підготовки іноземних студентів, який є підрозділом Університету ім. Коменіуса (Comenius University) в Братиславі.

Після того, як вас зарахують до одного з ВНЗ Словаччини, ви можете подавати документи на студентський дозвіл на проживання. З ним студенти мають право підробляти під час навчання - але неповний день.

Диплом словацького ВНЗ дає іноземцям реальний шанс влаштуватися на роботу в Словаччині. Ще під час навчання можна буде піти на стажування, де, зрозуміло, потрібно добре себе зарекомендувати - але в цілому, конкуренція в Словаччині на значно нижче, ніж в інших європейських країнах.

За додатковою інформацією можна звернутися:
Посольство Словацької Республіки в Україні (м.Київ)
вул. Ярославів Вал, 34, м. Київ, 01901, Україна
Тел.: (44) 272-03-10, 272-13-10
Факс: (44) 272-32-71
E-mail: emb.kiev@mzv.sk

Переклад Широкової Наталії
за матеріалами сайту http://ubr.ua


Схожі за темою публікації:
Особливості системи вищої освіти у Словенії
Навчання за кордоном: Як поїхати вчитися до Польщі
Як поїхати вчитися до Чехії
Особливості отримання вищої освіти в Литві
Особливості вищої освіти в Бельгії
2014-02-03  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия