www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Українська освіта розКВІТне?
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Українська освіта розКВІТне?
Популістські заклики віддати Майдану гуманітарний блок нового уряду викликали неабияку стурбованість освітян і науковців. Не тому, що немає довіри до Майдану. А тому, що наука й освіта перебувають у глибокій кризі, потребують негайних і глибоких реформ, нових стратегій. Навести лад у галузі зможе лише справжній фахівець. І тут дуже важливо не помилитися з вибором.

Новопризначений міністр освіти і науки Сергій Квіт став тією компромісною фігурою, яка відповідає всім вимогам. Президент одного з найпрогресивніших вишів України - НаУКМА. Разом зі своїми студентами з перших днів Євромайдану брав участь в акціях протесту. До речі, саме Школа бізнесу Могилянки організувала роботу Відкритого університету Майдану, який перетворився на справжній інтелектуальний майданчик для обговорення стратегій розбудови країни. І майбутній міністр неодноразово виступав перед протестувальниками з лекціями про стратегії розвитку вітчизняної освіти та науки, про досвід європейських країн у цих галузях.

Сергій Миронович Квіт народився 1965 р. на Закарпатті. Вищу освіту здобував на факультеті журналістики КНУ ім.Т.Шевченка. Кандидатську і докторську дисертації захищав в Інституті журналістики рідного вишу. Крім того, навчався в Українському вільному університеті у Мюнхені, де захистив магістерську тезу і PhD дисертацію. У Києво-Могилянській Школі бізнесу закінчив кілька модулів, присвячених роботі з персоналом. Як стипендіат фундації ім.Фулбрайта, Інституту Кеннана та Німецької служби академічних обмінів співпрацював з університетами Європи та США.

Очолював Центр медіа-реформ (2002- 2010). З 2005 р. - член Національної комісії з питань утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі.

"У нас із Дмитром Володимировичем різні погляди на життя, на майбутнє української вищої освіти, мови, культури та держави", - підкреслював у своїх інтерв'ю Сергій Квіт. У часи, коли освіту очолював Д.Табачник, і залежні від нього керівники вишів дружним хором висловлювали "одобрямс" міністру та його "реформам", це був сміливий вчинок.

С.Квіт не побоявся відкритих поєдинків із опонентом. (Недарма ж він - майстер спорту з фехтування). На відміну від колег-ректорів, які мовчки терпіли "головомийки" міністерства, відстоював свої права і права вишу. Тричі судився з Міносвіти: з приводу незаконності догани за невиконання держзамовлення (справу виграно, догану знято), через безпідставне зниження обсягів держзамовлення (Міносвіти змушене було піти на поступки, і Квіт відкликав заяву) та з приводу заборони перехресного вступу до магістратури (Могилянка програла справу в суді, але домоглася дозволу частково запровадити таку форму вступу як експеримент). Сергій Квіт працював над законопроектом про вищу освітуу групі М. Згуровського. тоді, коли спілки ректорів підтримували так званий "ректорський" (а насправді - міністерський) проект закону про вищу освіту, С.Квіт був чи не єдиним, хто відкрито виступив проти і закликав до підтримки альтернативних проектів - групи Згуровського чи опозиції.

Серед плюсів Сергія Квіта, важливих для міністра освіти, колеги називають: самостійність, цілеспрямованість, некорумпованість, європейськість, менеджерські якості. Крім того, С.Квіт має академічні зв'язки з Європою, США та Канадою, у нього добрі контакти з представниками багатьох іноземних університетів.

На "оглядинах", які влаштували студенти у стінах МОН усім кандидатам на посаду міністра, кандидатура ректора Могилянки не викликала заперечень. Єлизавета Щепетильникова, президент Української асоціації студентського самоврядування, пояснює: "С.Квіт задовольняє нашим вимогам до кандидатури міністра. Зокрема, Сергій Квіт прийшов до нас на зустріч і розповів про своє бачення шляхів розвитку освіти. Воно - у європейському дусі. Він підтримує прийняття нового закону про вищу освіту на основі проекту групи Згуровського, який незабаром буде проголосований у Верховній Раді. По-друге, він обіцяє демократизувати систему освіти. По-третє, він підтримав нашу ідею проведення аудиту документації МОН. Цим буде займатися комісія, до складу якої ввійдуть представники КРУ, юристи, фінансисти, освітяни та представники студентства".

Новопризначений прем'єр-міністр А.Яценюк назвав свій уряд "політичними камікадзе". Сергію Квіту, як і іншим його колегам, доведеться піднімати українську освіту і науку у надзвичайно складних умовах. Побажаймо новому міністрові успіхів!

Схожі за темою публікації:
Професійно-технічна освіта України під мікроскопом
Глобалізація науки і технологій
2014-03-03  |  Автор: Оксана Онищенко  |  http://gazeta.dt.ua/

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия