www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Навчання в інтернеті, або дистанційна освіта
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Навчання в інтернеті, або дистанційна освіта
Освіта в інтернеті у тому значенні, яке їй приписується зараз, з'явилася відносно недавно. З поширенням інтернету стало можливим вчитися, сидячи біля власного комп'ютера, не виходячи з дому. В минулому деякі методи віддаленої освіти застосовувалися ВНЗ, тоді контрольні роботи відправлялися студентами поштою. Але складати іспити все одно необхідно було на місці, оскільки не вийде точно перевірити знання без живого контакту, наприклад, усний іспит неможливо скласти листом. Сьогодні навчання в інтернеті набуло цілком самостійного значення.

Інтернет-технології вивели дистанційну освіту на новий рівень. Тепер на сесію їздити немає ніякої необхідності, можна встановити веб-камеру і складати іспит "наживо". Це зробило можливим отримання вищої освіти в престижному і якісному закладі для людей з віддалених регіонів, навіть якщо студенти не можуть приїжджати на сесії. Також при необхідності віддалено можна навчати співробітників підприємств. Навчання в інтернеті цілого ряду фахівців розглядається як технологія майбутнього.

Багато хороших ВНЗ зараз заводять свої інтернет-представництва, які займаються дистанційним навчанням. Більш того, вже з'явилися ВНЗ, які займаються тільки дистанційним навчанням, видаючи дипломи державного зразка.

Як правило, дистанційній освіті віддають перевагу люди, які вже займаються професійною діяльністю в обраному напрямку. Додатковою перевагою навчання в інтернеті є те, що можна організовувати конференції фахівців-практиків, що навчаються, які можуть обмінятися досвідом, а також запозичити багато цінного від своїх колег, які працюють в інших частинах світу. При цьому, людям не потрібно відриватися від роботи для навчання, тому що займатися ним можна у вільний час.

Для навчання в інтернеті використовується література, нерідко книги в оцифрованому вигляді викладаються на сайті ВНЗ. Це дозволяє студентам отримати знання з питань досить недорого, тоді як паперові книги, необхідні для живого навчання, часто дуже недешеві. Для проміжної між іспитами перевірки знань застосовуються тести.

Дистанційна освіта зручна ще й тим, що вона не має жорстких термінів. Навіть програма в більшості випадків складається з урахуванням побажань студента, послідовність курсів і темп навчання кожен вибирає сам (в розумних межах, звичайно). Складається договір навчання, і студент може практично не побоюватися відрахування (це обмовляється окремо). В звичайному ВНЗ, навіть навчаючись на контрактній основі, студенти повинні піклуватися про складання іспитів вчасно, під час навчання в інтернеті є набагато більше свободи. Така освіта вигідна як для студента, так і для ВНЗ, яким не потрібно платити за приміщення і обладнання для навчання в інтернеті.

Що важливо, навчатись може кожний. Немає жорсткої верхньої межі, такої як обмежена кількість осіб в групі тощо. Все індивідуально. До недоліків можна віднести те, що не кожен здатний самостійно працювати, деяким людям набагато простіше навчатися в групі для досягнення максимальної ефективності.

Переклад Широкової Наталії
статті сайту www.kakprosto.ru


Схожі за темою публікації:
Інтернет-навчання замінить звичайні ВНЗ?
Дистанційна освіта: міфи і реальність
Дистанційна освіта, або Як стати розумним і жити за власним розкладом
2014-03-05  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия