www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Вступна кампанія та проведення ЗНО-2014 для кримських...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Вступна кампанія та проведення ЗНО-2014 для кримських випускників під загрозою зриву
ГМ "Опора" попереджає кримських випускників, що проведення ЗНО-2014 та вступна кампанія на території автономії під загрозою. Так, Наталія Гончарова - Міністр освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, 10 березня, в ефірі державної телерадіомовної компанії "Крим" розповіла про перемовини та домовленості, які проводить міністерство автономії з Російської Федерацією. Запропонований нею "план" більше скидається на обіцянки та агітацію напередодні кримського референдуму.

Серед іншого, кримським випускникам обіцяють: можливість отримати атестат російського зразка та можливість скласти ЭГЕ (форма державної підсумкової атестації в РФ), проходження якого, доречі, є сумнівним через відмінність навчальних програм.

Окрім того, на згаданих перемовинах, було прийняте рішення, що на території АРК зовнішнє незалежне оцінювання проводитися не буде, бо влада Криму не може цього вимагати від УЦОЯО, який підпорядковується МОН України.

Для бажаючих взяти участь у ЗНО на території АРК, влада Криму такої можливості не передбачає. Натомість, підсумкові шкільні оцінки, а також результати ДПА, враховуватимуться при вступі до ВНЗ Криму та Росії.

Ольга Стрелюк, координатор освітніх програм Громадянської мережі ОПОРА, відзначає, що за таких умов студентами російських ВНЗ стануть лише ті, хто навчався за відповідними програмами у школах і зможе скласти ЭГЕ. Скасування ж ЗНО в Криму – це повернення до корупції при вступі й врешті, Крим стане "постачальником дешевої, неосвіченої робочої сили своєму загарбнику".

Окрім того на думку пані Стрелюк, найімовірніше, що ЗНО у Криму не відбудеться, оскільки, в умовах війни, проводити тестування на півострові небезпечно.

По-перше, існує висока ймовірність розголошення змісту тестових завдань ще до початку процедури тестування. За таких умов проведення оцінювання навчальних досягнень випускників не тільки в Криму, а й по всій Україні стає фікцією. По-друге, через політичну нестабільність, можливі теракти чи захоплення приміщень, існує висока ймовірність зриву тестування безпосередньо у пункті, а його учасники можуть опинитися у зоні підвищеній небезпеки. По-третє, для транспортування бланків відповідей з пунктів тестування до центрів обробки та перевірки мають бути вжиті додаткові заходи для їхньої охорони та цілісності. В умовах фактичного двовладдя, різному підпорядкуванню силових та правоохоронних органів, забезпечення таких умов видається малоймовірним та нереальним.

Що, на думку ГМ "Опора", негайно зобов’язаний зробити Уряд та Міністерство освіти і науки України?

1. Дати чіткий посил і максимально донести до кожного цьогорічного випускника, а також його батьків те, що українська влада створить необхідні умови для конкурсного відбору та здобуття вищої освіти в Україні усім її громадянам, незалежно від території та суспільно-політичної ситуації.
2. Гарантувати видання атестатів державного зразка про базову та повну загальну середню освіту усім дев’яти- та одинадцятикласникам країни.
3. Забезпечити участь у ЗНО кожного абітурієнта, який виявив бажання та зареєструвався для проходження оцінки своїх знань. Оскільки проведення ЗНО в АРК є практично неможливим, то МОН та УЦОЯО зобов’язані вжити усіх необхідних заходів для участі випускників у тестуванні. Серед можливих варіантів розв’язку проблеми можемо назвати такі:
- передбачити можливість зміни місця проходження ЗНО для тих абітурієнтів, які були вимушені тимчасово змінити місце проживання;
- провести додаткову сесію ЗНО спеціально для абітурієнтів з АРК;
- провести онлайн-тестування для таких абітурієнтів;
- забезпечити перевезення учасників ЗНО з АРК до сусідніх областей для проходження тестування.
4. У випадку неможливості проходження ЗНО випускниками кримських загальноосвітніх навчальних закладів, мають бути внесені зміни до Умов прийому до вищих навчальних закладів 2014 р., які б передбачили інші, прийнятні для абітурієнтів, процедури вступної кампанії: іспити, тестування, співбесіди у ВНЗ, регіональних центрах оцінювання якості освіти.
5. Якщо події на півострові і далі загострюватимуться, передбачити в Умовах прийому право на позаконкурсний вступ до ВНЗ України усім кримським випускникам 2013-2014 навчального року.
6. Забезпечити належні умови для проїзду, проживання та перебування усім цьогорічним випускникам АРК, які виявили бажання взяти участь конкурсному відборі до ВНЗ I-IV рівнів акредитації по всій території України.

Це принципові кроки, про які досі годі було й думати, однак перед загрозою втрати суверенітету та інтелектуального зубожіння частини нації – мусимо погоджуватися на компроміс. Кожен житель Криму, який перебуває під неймовірним пресом російських військ та медіа, має відчути підтримку та гарантії української влади щодо права на здобуття вищої освіти в Україні.

Схожі за темою публікації:
ДПА школярів у рік Майдану
Нове керівництво МОН розповіло про першочергові кроки в освітній політиці України
Українська освіта розКВІТне?
2014-03-12  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия