www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // ЮК: Як можна отримати цільове направлення на навчання?
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
ЮК: Як можна отримати цільове направлення на навчання?
Юридична консультація:

Добридень. У 2014 році моя дочка одразу по закінченні 11 класу школи (ліцею) планує поступати на архітектуру у Київський національний університет будівництва і архітектури. Відомо, що потрапити на державну форму навчання по спеціальності архітектура туди практично неможливо. Тому шукаємо альтернативні шляхи. Зокрема маю питання: чи можна потрапити на вказане навчання за цільовим направленням (прописана у місті, райцентрі)? Якщо так, то підкажіть, будь ласка, як це зробити технічно (де, в якій установі брати цільове направлення, та інші деталі).

Шановний клієнте!
Ваше питання регулюється такими законодавчими актами:
Закон України "Про вищу освіту". Постанова КМУ №1159 від 29.06.99 року Про підготовку фахівців для роботи в сільській місцевості.

Цільове направлення – це можливість вступити до ВНЗ на місця, які виділяються державою на підготовку спеціалістів для потреб сіл та селищ. Отримати таке направлення можуть тільки вступники, які постійно мешкають у сільській місцевості або селищах міського типу. Абітурієнти з числа сільської молоді, отримують цільові направлення у райдерж- або облдержадміністраціях (органах Ради Міністрів АРК), у начальників залізниць або у Держмитслужбі. Щоб його отримати, як правило, у цих установах необхідно також пройти конкурс.

Але з даним питанням Вам потрібно звернутися безпосередньо до адміністрації того навчального закладу, в який планує поступати Ваша донька, оскільки такі питання вирішуються у кожному вищому навчальному закладі окремо і мають власну специфіку.

Отже, якщо Ваша донька проживає у сільській місцевості або СМТ, вона може мати можливість вступити до ВНЗ за цільовим направленням. Але перш ніж розглядати такий варіант вступу, потрібно в першу чергу проконсультуватися із адміністрацією Вищого навчального закладу.

Відповідь підготували консультанти юридичної клініки "Pro bono" при Національному університеті "Острозька академія" (НаУОА) "– Терещук М., Гонгало В., Білоус А.

Перевірив - Куратор юридичної клініки "Pro bono" при НаУОА - Тарас Хмарук.


Якщо Ви потребуєте правової допомоги відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. Відповідь на нього читайте на сторінках сайту. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Pro bono" за телефоном (3654) 2-20-76, понеділок-четвер - з 16:00 до 19:00, п'ятниця - з 16:00 до 17:30.

Нотатки юрконсультанта:
Чи можна отримати цільове направлення в місцевому органі МВС і що має бути зазначено в ньому?
Як отримати цільове направлення на навчання в магістратурі?
За яких підстав можна не влаштовуватися на роботу за цільовим направленням після закінчення безкоштовного навчання у ВНЗ?
Чи дійсне цільове направлення після вступу на заочну форму навчання за ОКР "спеціаліст", у звязку з нестачею мість на стаціонарі?
Як бути якщо за місцем цільового направлення немає вакантної посади? Яке мінімальне тижневе навантаження в школі дозволить його відпрацювати?
2014-03-21  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия