www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Як обрати начальний заклад. Ознаки гарного університету
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Як обрати начальний заклад. Ознаки гарного університету
Ідеального місця для навчання не існує, але ми постаралися вибрати риси, за якими можна відрізнити ВНЗ з якісною освітою.

В хорошому ВНЗ демократичне внутрішнє середовище

В ідеалі хороший ВНЗ повинен бути вільним від жорсткої ієрархії. В навчальних аудиторіях зустрічаються на рівних люди з різних соціальних шарів, з різними переконаннями. Професор - не беззаперечний авторитет, а перший серед рівних. Таке ліберальне середовище сприяє циркуляції знань, що підтверджують фахівці з управління знаннями (knowedge management).

В хорошому ВНЗ розвивають практику командної роботи

Справжній "живий" академічний семінар і проектні команди - це унікальні майданчики, де в інтелектуальній взаємодії студентів і викладачів виникають нові ідеї, інсайти, прориви наукової думки. Дослідники і винахідники-одинаки відходять у минуле, відкриття робляться великими злагодженими командами. Тому дуже важливо вміти продуктивно взаємодіяти з викладачами та майбутніми колегами. Якщо такі семінари і проектні групи у ВНЗ є - ви неодмінно навчитеся працювати в команді.

Хороший ВНЗ в чомусь подібний державі

Традиції студентського самоврядування мають дуже глибокі корені. Перші європейські університети в Середні віки мали екстериторіальний статус і були, по суті, державами в державі, зі своїм статутом, законами і укладом життя. Хороший ВНЗ певною мірою автономний, тобто він сам задає правила гри.

Хороший ВНЗ дає можливість вивчити і вдосконалювати англійську мову

Завдяки інтернету домінування англійської мови у світі політики, бізнесу та науки закріпилася остаточно. Блискуче знання англійської мови дає впевненість, що ти будеш конкурентноспроможним в сучасному світі.

Хороший ВНЗ практикує жорсткий відбір для вступників

Екзаменаційний фільтр дозволяє створити спочатку якісне середовище. Хоча критерії відбору найкращих і найдостойніших можуть бути різними. Коли ти пройшов через конкурс 20 осіб на місце, у тебе виникає відчуття відповідальності і певної елітарності.

В гарному ВНЗ, процвітає здорова студентська конкуренція

Неможливо протистояти деградації, перебуваючи у комфортному середовищі. Все хороше в людському світі - результат селекції. Будь-яка конкуренція корисна. Змагаючись з іншими, людина неминуче прагне стати краще. Це дуже потужний стимул, і вам не уникнути його благотворного впливу. На жаль, відсів в такій ситуації неминучий до фінішу доходять не всі.

В хорошому ВНЗ формують звичку думати

Студент освоює механізми отримання нових знань і виховує в собі довічну потребу в навчанні. Людина, що не вміє вчитися, причому вчитися всерйоз, освоюючи все більш складні спеціальності, виявляється в більш програшному становищі.

Хороший ВНЗ пропонує гнучку ненасильницьку спеціалізацію

Пріоритет віддається фундаментальним знанням і широкому світогляду в гуманітарних та природничих науках. Професійна спеціалізація відбувається не на початкових курсах, а тільки на стадії аспірантури. Тому, якщо в процесі навчання змінилися уподобання, то змінити спеціальність на певному етапі можна відносно безболісно.

В хорошому ВНЗ вчать міркувати нестандартно

Зараз цінується не "квадратне", шаблонне мислення, а вміння мислити критично та незалежно. Розвитку "правопівкульності" сприяють методики, націлені на пробудження творчого, винахідницького мислення.

У хорошого ВНЗ власні навчальні плани і програми

Щоб визначити, наскільки хороший чи поганий той чи інший факультет, недостатньо знати про його репутацію або репутацію ВНЗ в цілому. Найкраще порівнювати його програми з програмами відповідних курсів в кращих університетах світу - Гарвардом, Принстоном тощо. Важлива властивість якісного сучасного університету - здатність швидко переймати досвід, новації, що тільки що з'явилися в інших ВНЗ, і включати їх до своєї програми.

Хороший ВНЗ має брендовий викладацький склад

У ВНЗ викладають люди, у яких хочеться вчитися. Їх досягнення відчутні і реальні. Лекції - лекціями, книги - книгами, але є ще щось. Є школа. Коли знання безпосередньо передаються від людини до людини, від учителя учневі. Якщо професор всерйоз не займається наукою, як можна бути впевненим, що він вчасно дізнається про нові ідеї і підходи?

Хороший ВНЗ включений у мережу міжнародних зв'язків

Можливість здійснювати освітні подорожі у формі стажувань, канікулярних програм, спільних міжнародних наукових проектів, різних форм обмінів студентами, участі в міжнародних конференціях. Таким чином підтримуються мовні навички, одночасно ви потрапляєте в ситуацію наукового знання, наукового поведінки, які прийняті в розвинених країнах. Це глобалізована освіта.

В хорошому ВНЗ вчать вирішувати завдання будь-якого ступеня складності

Траблшутинг - це щось більше, ніж просто розв'язання проблем. Це комплекс навичок, що забезпечує системний підхід до будь-якої нестандартної ситуації. Після випуску ви виявите, що вмієте вирішувати завдання, які вас вирішувати не вчили.

Хороший ВНЗ дає змогу створити команду однодумців

Дружні зв'язки, які виникають в студентські роки, чинять вплив на все подальше життя. Тут виникають реально значущі контакти, ви потрапляєте в коло однодумців. В процесі навчання ви опиняєтеся в унікальному середовищі зі своїми цінностями та пріоритетами і реалізуєте свій власний проект "однокурсники".

В хорошому ВНЗ велику увагу приділяють всім видам комунікації

За час навчання важливо оволодіти навичками створення есе та наукових текстів. Але не тільки. Не менш важливо оволодіти і мистецтвом слова, адже риторика, вміння переконувати - одне з головних умов майбутнього професійного успіху.

Хороший ВНЗ дає освіту, а не професію

В інституті з глибокими традиціями, сильним викладацьким складом, передовою програмою навчання вас навчать не якоїсь конкретної професії, а "поставлять" особливу культуру мислення, і навчать швидко і якісно опановувати нові професії.

Переклад Широкової Наталії
статті сайту www.ucheba.ru


Схожі за темою публікації:
Як якісно та швидко підготуватися до іспитів
10 порад тим, хто складає іспити
Випускникам українських шкіл час задуматися про ВНЗ
2014-03-24  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия