www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Де в Києві студент може безкоштовно отримати нові...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Де в Києві студент може безкоштовно отримати нові знання?
Де в Києві можна безкоштовно або за символічний внесок отримати корисні знання.

Вивчаємо космос

Для любителів всього, що пов'язане з космосом, в Головній астрономічній обсерваторії НАНУ (ГАО, www.mao.kiev.ua) є три безкоштовних можливості.
Перша - сходити на екскурсію в обсерваторію і відвідати Музей історії ГАО. Триває екскурсія близько 1,5 години, день і час можна вибрати, а щоб вона відбулася, необхідно, щоб було не менше 5 осіб. Гостям розкажуть про історію ДАТ, покажуть найбільш оригінальні експонати (телескоп, який входить до трійки найкращих у світі, метеорити). Крім того, дадуть заглянути в демонстраційний телескоп. Друга можливість - поспостерігати небо в телескоп. Це можна зробити вечорами, з жовтня по кінець травня. Спостереження відбуваються не щодня, а тільки в гарну погоду і при молодому Місяці, а це сім днів на місяць. Як розповіли в ГАО в телескоп можна буде розглянути зірки, сузір'я, Місяць з її горами і кратерами, планети. І третя можливість від обсерваторії - науково-популярні лекції. Щоб лекція відбулася, треба зібрати 20 осіб. Тему можна вибрати (наприклад, життя на Марсі, все про Сонячну систему). Щоб взяти участь у подіях, потрібно зателефонувати в ГАО і записатися.

Школи при ВНЗ

Отримати безкоштовні знання можна і при ВНЗ. Наприклад, центр працевлаштування "Імпульс" у КНУ ім. Т. Шевченка проводить три безкоштовних школи - "HR-школа", "Школа маркетингу" і "Перший бізнес". Навчитися там можуть студенти останніх курсів будь-яких університетів, молоді фахівці. Щоб потрапити на навчання до перших двох шкіл, потрібно пройти відбір (заповнити анкету, описати мотивацію; відбирають 50-60 осіб). У бізнес-школі можуть займатися всі бажаючі. Навчання у всіх трьох школах стартує раз на рік - відповідно у вересні, лютому та листопаді, триває близько місяця. Тренінги ведуть фахівці з різних компаній є і практика: майбутні бізнесмени розробляють свої проекти, а рекрутери і маркетологи вирішують реальні кейси (підбирають кандидатів на вакансію, розробляють рекламну кампанію). Наприкінці кращі учасники отримують сертифікати.

У КПІ є безкоштовна PR-школа для студентів ВНЗ, яка проходить в жовтні. Щоб стати слухачем, потрібно пройти відбір: заповнити онлайн-заявку та пройти співбесіду. Ті кому це вдасться, а це 30-35 осіб, навчатимуться два місяці.

Англійська мова

У Києві безкоштовно можна навіть вивчити англійську мову. Наприклад, в Українському освітньому центрі (www.ueckyiv.org/kyiv). Тут є безкоштовні курси з вивчення граматики. Запис на них проходить щороку в серпні-вересні, а заняття - раз на тиждень протягом року. Ті, хто хоче вчитися, можуть вже зараз заповнити на сайті заявку, щоб внести своє ім'я до резервного списку. Крім курсів, в центрі є розмовний клуб - з британським викладачем (щочетверга о 16:00) і з українським (щоп'ятниці о 17:00). Щоб спілкування було більш продуктивним, на сайті публікують тему заняття. Наприклад, недавно говорили про безпечні продуктах харчування. Є в центрі і книжковий клуб: заняття по понеділках, вівторках і середах о 17:00. У кожний з днів читається різна література, так що можна вибрати те, що ближче за духом. Наприклад, зараз по вівторках вивчають твори Клайва Льюїса, автора "Хронік Нарнії". Подивитися кіно англійською можна щоп'ятниці о 18:30. Ще з квітня тут розпочнуться заняття граматичного клубу, а в травні приїдуть два американських викладача, які до липня будуть безкоштовно навчати розмовній англійській.

Зустрічі в кафе для тих, хто вивчає мови

У розмовному клубі Kyiv Language Exchange Club (languageexchangekyiv.ning.com) можна безкоштовно практикувати англійську, німецьк, французьку, португальську, чеську, італійську та інші мови (розклад висить на головній сторінці сайту) - заняття проходять вечорами майже кожен день. Як правило, зустрічаються "спікери" в кафе. Є й тематичні клуби, наприклад, філософський клуб з англійської або німецький літературний клуб. На зустрічі приходять як українці, так і носії мови.

Для акторів і режисерів

Безкоштовні можливості для акторів і режисерів є у Міжнародній організації CinemaHall (cinemahall.org). Одна з них - продюсерські курси в режимі онлайн. Якщо людина хоче зняти фільм, але не знає як, то можна написати в організацію і докладно викласти ідею. Якщо її оцінять, то по Skype їй проведуть низку консультацій. Наприклад, підкажуть, де дістати апаратуру для зйомок, знайти команду, розкажуть про фестивалі та про розкручування фільму. Молодому режисерові можуть допомогти зі стажуванням на знімальному майданчику. Також в CinemaHall є Всеукраїнська акторська школа, її філії існують в 15 містах. Участь передбачає благодійний внесок, але є й безкоштовні місця, за які можна поборотися. Для цього потрібно пройти конкурсний відбір: подати заявку на сайті організації і пройти співбесіду. Навчання триває три місяці, заняття - раз на тиждень. Учасників навчають сценічній пластиці, міміці, основам гриму і навіть технікам сценічного падіння. Випускникам видають сертифікат, інформують про кастинги, зйомки, найбільш талановитих і старанних просувають в партнерські проекти.

Дитячі IT-курси

Школярі від 9 до 11 років можуть безкоштовно стати програмістами. Так, недавно в нашу країну прийшов британський проект Code Club UA, в рамках якого волонтери (як правило, програмісти-практики) навчають дітей програмуванню. В даний момент Code Club UA - це всеукраїнська мережа факультативних клубів (близько 80 в 20 областях). Заняття проходять раз на тиждень у школах, бібліотеках, будинках творчості тощо. У Києві повчитися можна в Бібліотеці ім. Костомарова (вул. Щербакова, 51в), Бібліотеці № 15 (вул. Бальзака, 28), Центральній бібліотеці для дітей (пр. Перемоги, 25), Нацбібліотеки для дітей (вул. Баумана, 60). Програма розрахована на шість рівнів, кожен триває близько 2,5 місяців. На перших двох діти вчаться основам програмування на базі мови Scratch, створюють ігри та анімацію. Третій присвячений вивченню HTML, CSS, четвертий - знайомству з мовою Python. Щоб записатися в групу, досить прийти в обрану бібліотеку і заявити про своє бажання або розповісти про Сode Club однокласникам та вчителям і організувати гурток у себе в школі (Сode Club допомагає з організацією).

Лекції про мистецтво

Любителі мистецтва теж можуть відвідувати безкоштовні (або за символічну плату) заходи. Так, на базі Національного художнього музею (namu.kiev.ua) діє лекторій, де щосуботи читають лекції про мистецтво. Наприклад, зараз там йде цикл лекцій про українське мистецтво ХХ століття і цикл "Шевченкіана" (в наступну суботу розкажуть про Кобзаря як про художника). З квітня до травня читатимуть лекції про сучасне мистецтво. Вартість входу для дорослих - 20 грн (для школярів, студентів, пенсіонерів - 5 грн).

Безкоштовні лекції в рамках вільного лекторію проходять і в Культурному проекті (www.culturalproject.org). Так, нещодавно там закінчився цикл "Історія літератури в авторах і текстах": письменники (Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Тарас Прохасько та ін) розповідали про українських поетів і письменників. Ще одне місце - Pinchuk Art Centre. Там безкоштовно проходять тематичні екскурсії (як правило, на прикладі того, що в даний момент виставляється), заняття з історії мистецтва для дітей різного віку (щосуботи, неділі, потрібна реєстрація).

"Аватар" з субтитрами і права жінок

Ще в Києві можна безкоштовно подивитися кіно. Наприклад в кіноклубі КПІ (vk.com/cinemaclubkpi, покази по понеділках, о 18:00), Клубі соціального та класичного кіно (vk.com/club5030169, по п'ятницях, в 19:15) та клубі НаУКМА (vk.com/kinoklub.naukma, мінімум п'ять разів на тиждень, в 18:30). У кожному з клубів -свої особливості. Наприклад, в КПІ показують в основному артхаус, у Могилянці - "інше кіно", від класики до науково -популярних фільмів, а також проводять зустрічі з діячами кіномистецтва. Про репертуар Клубу соціального та класичного кіно говорить сама назва клубу. Так, нещодавно там показували фільми про боротьбу жінок за свої права на роботі і картини китайського режисера Чжана Імоу.

Можна подивитися кіно і англійською. Так, в Американській бібліотеці НаУКМА по п'ятницях, в 18:00, крутять фільми англійською з субтитрами, а після показу обговорюють їх (нещодавно був перегляд "Шоу Трумена", "Аватара"). Покази - безкоштовні але щоб ходити на них, необхідно записатися в бібліотеку і заплатити 50 грн за річний абонемент. Зараз покази не проводяться, але поновляться в квітні.

Переклад Широкової Наталії
статті сайту http://lovi-moment.com.ua


Схожі за темою публікації:
Де у Києві можна безкоштовно повчити іноземні мови
Безкоштовні гуртки програмування Code Club: від Британії до України
Які знижки і пільги мають українські студенти
Як урізноманітнити своє студентське життя
2014-03-28  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия