www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // ЮК: Чи має право на пільги в ПТНЗ дитина-сирота віком...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
ЮК: Чи має право на пільги в ПТНЗ дитина-сирота віком 20 років, яка проживає в будинку сімейного типу та має опікунів?
Юридична консультація:

Доброго дня. Дитина-сирота, яка проживає в будинку сімейного типу після закінчення базової середньої освіти здобула первинну професійну підготовку з робітничої кваліфікації "швачка" в ПТНЗ 30.06.2013р.. Маючи намір здобути іншу робітничу кваліфікацію прийшла навчатися в інший ПТНЗ на контрактній основі 01.08.2013р.. Чи має вона право мати пільги як сирота , маючи опікунів, здобуваючи другу освіту, в Іншому навчальному закладу. Вік учениці 20 років. Дякую.

Шановний клієнте,
Ви звернулись до нас з проханням надати Вам юридичну консультацію щодо того, чи має право на пільги сирота віком 20 років, яка проживає в будинку сімейного типу, має опікунів і здобуває другу освіту в професійно-технічному навчальному закладу.

Відповідно до ч.1 п.13 Постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 1994 року № 226 "Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування" у разі коли учень або студент, який є дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування і одночасно є прийомною дитиною чи дитиною-вихованцем дитячого будинку сімейного типу, він за вибором може бути зарахований на повне державне утримання або йому продовжується виплата соціальної допомоги як дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування.

Відповідно до ч.1 ст.43 Закону України "Про професійно-технічну освіту" держава гарантує дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, переважне право на зарахування до професійно-технічних навчальних закладів.

Отже, сирота віком 20 років, яка проживає в будинку сімейного типу, має опікунів і здобуває другу освіту в професійно-технічному навчальному закладі має право на пільги до досягнення нею 23 років.

Відповідь підготували консультанти юридичної клініки "Pro bono" при Національному університеті "Острозька академія" (НаУОА) "– Чутка А., Назарук М.

Перевірив - Куратор юридичної клініки "Pro bono" при НаУОА - Тарас Хмарук.


Якщо Ви потребуєте правової допомоги відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. Відповідь на нього читайте на сторінках сайту. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Pro bono" за телефоном (3654) 2-20-76, понеділок-четвер - з 16:00 до 19:00, п'ятниця - з 16:00 до 17:30.

Нотатки юрконсультанта:
Умови отримання правового статусу дитини-сироти
Чи має пільги при вступі абітурієнт, один з батьків якого позбавлений батьківських прав?
Чи можна отримати статус дитини-сироти у 18 років, та які надаються пільги під час навчання?
Чи може бути зарахована на повне державне утримання дитина 18 років, опікуном якої є бабуся з мінімальною пенсією?
2014-03-31  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия