www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Історія студентки: Чому я вибрала вищу освіту в Польщі
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Історія студентки: Чому я вибрала вищу освіту в Польщі
Чим ближче день Останнього дзвоника, тим ближче день захисту диплома, тим більше абітурієнти напередодні вступної кампанії, замислюються, куди йти далі. Їх батьки, в свою чергу, теж дбають про те, як не промахнутися і вдало вкласти гроші в освіту дітей....

Початок...

Точно перед такою ж дилемою стояла і моя сім'я. Варто зауважити, що варіант закордону, зокрема вступу до Польщі - не розглядалося як щось реалістичне. Не велася якась особлива підготовка, як це буває у багатьох. До останнього я була впевнена, що буду навчатися в одному з українських ВНЗ. Старанно готувалася до ЗНО, до величезних чергах на подачу документів, переживань з приводу цих "хвиль" зарахованих у списках та іншого.

Несподівано для себе та оточуючих, в якийсь момент в інтернеті, я натрапила на інформацію про можливості отримати вищу освіту у Польщі, як кажуть "понеслася"... Перш за все, була приваблива сама ідея отримати вищу освіту в Європейському ВНЗ. Мати диплом, який є, як мінімум більш престижним, ніж український. Відкривається можливість пізнати світ, пізнати нових людей та отримати новий досвід. Адже коли це все робити, якщо не в студентські роки.

В бій!

Так, що часу на розкачку залишалося небагато - вирішувати потрібно було швидко. Польща для мене була оптимальним варіантом: сусідня країна, схожа ментальність, ціна за вищу освіту у Польщі була в 2 рази нижча, ніж, якби я платила в Україні. Але щоб остаточно вирішитися, я взяла участь в ознайомчому турі і поїхала на екскурсію до Польщі та Польських ВНЗ, так би мовити, подивитися, що там до чого.

Поїздка, як і Варшава і запропоновані Університети - мені сподобалася. Вона лише підтвердила правильність вибору ВНЗ, та й взагалі рішення здобути вищу освіту в Польщі.

Швиденько отримавши атестат, я подала документи і, десь через місяць, вже була офіційно студенткою одного з Варшавських ВНЗ.

Вступ до Польщі - виявляється простий і швидкий процес. До речі, в Україні, вся ця вступна тяганина тільки починалася.

Вже за перших кількох місяців навчання у Варшаві я зрозуміла, що все зробила правильно.

Що пропонують Польські ВНЗ:

- В незалежності від того приватний ВНЗ або державний, якщо він хороший, то знаннями там забезпечать. Оскільки на Батьківщині у нас якщо приватний ВНЗ, то в більшості випадків можна ставити хрест, тут трохи інша система.

- Наголос на практику, а не на теорію, як у більшості наших навчальних закладах-вдома. В основному викладачі - це люди, які реально працюють або мають багатий досвід в тому, що вони викладають. На приклад, це може бути журналіст рейтингового польського телеканалу.

- У більшості Польських ВНЗ надається широкий вибір програм по обміну, а також вибір практик і стажувань за кордоном або у великих фірмах, з якими співпрацює університет.

- Навіть якщо Ви не маєте Карти Побиту або Карти Поляка, ви маєте право претендувати на стипендію за успішність або досягнення в спорті.

- Зручний розклад. Ви можете вчитися навіть 3-4 дні на тиждень. До того ж, використання сучасних технологій: матеріали до лекцій он-лайн, оголошення або зміни у розкладі повідомляються заздалегідь на меил, і в більшості Польських ВНЗ вже забули про книжечки-заліковки. Нині в моді електронні деканати, де ви можете знайти всю інформацію за навчання, оплат і оцінок, що дуже зручно.

- Відсутність корупції. Після України в це складно повірити, але тут дійсно ніхто нікому не платить за залік. Враховуючи конкуренцію між університетами все дуже дбають за свою репутацію, так і самим викладачам ні до чого ваші хабарі. Одним словом - забудьте про це чи для вас самих буде гірше, якщо про це згадаєте.

Що стосується побуту і життя в Польщі

У нас з поляками дійсно схожий менталітет. Але не варто забувати, що скрізь люди різні. Не всі дивляться на тебе й думають - "як же добре, що ти приїхала, на наші навчальні місця, хочеш працювати в нашій країні, отримувати наші гроші і вважаєш, що ти краще за нас."

У Польщі нормальна цінова політика. За прийнятні гроші можна знайти достойну квартиру, купувати нормальні продукти і нормальний одяг, а студентський квиток дає 50% знижки на проїзд, походи в музеї, кіно.

Це відмінна можливість відкрити для себе Європу. Все тут близько і без меж, а ціни на квитки - на порядок нижче, ніж у нас.

Не знаю погано це чи добре, але з кожним роком російськомовного населення все більше. Тому справа за "пошуком наших" не стане. Тим більше "Вконтакте" вже існує найбільша спільнота "наших" в Польщі.

Мови схожі. Вивчити для елементарного побутового спілкування, польську мову можна досить швидко. Головне більше практики з поляками. Але не варто думати, що якщо ви розумієте, і вас розуміють, то ви вже майже корінний поляк. Вчитися, вчитися і ще раз вчитися висловлюватися грамотно.

Не треба забувати, що тут дотримуються законів. Не варто дивуватися, якщо за вами поїде поліція, коли ви не дуже тверезий чи підійдуть зі стражи мєйської, коли не там дорогу перейшли. Виправдано випишуть штраф за проїзд без квитка.

Поки ви молоді, поки є можливість - не втрачайте шанс відкрити для себе нову країну. Спробувати щось нове і насолоджуватися тим, що ви вчитеся, живете, знайомитеся з новими людьми - в Європі. Для вас відкривається на порядок більше перспектив, ніж перед іншими. Головне захотіти отримати вищу освіту у Польщі - і йти до цього!

Переклад Широкової Наталії
статті сайту www.lifeinpoland.info


Схожі за темою публікації:
Скільки коштів витрачають студенти протягом року навчання в Польщі?
Документи, необхідні для вступу до Польщі та отримання студентської візи
Студентські гуртожитки у Польщі: комфорт коштує грошей
Як вибрати ВНЗ у Польщі
Навчання за кордоном: Як поїхати вчитися до Польщі
Польські ВНЗ "переманюють" українських студентів
2014-04-14  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия