www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // 10 способів стати розумнішим
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
10 способів стати розумнішим
Виконуючи рутинну роботу, багато хто з нас відчуває брак якісної розумової діяльності. Постійно займаючись чимось одним, ви не відчуваєте всієї повноти життя, тому що змушуєте мозок виконувати одні і ті ж завдання. Як стати розумнішим, встати на шлях самоосвіти, запобігти розумовим захворюванням і просто дізнатися що-небудь нове?

Вивчіть іноземну мову

Освоєння нової мови - це складний процес, схожий на той, що спокійно здійснюють діти, закономірно розвиваючись. Тому ми відчуваємо себе дітьми, починаючи вивчати чергову іноземну мову. Ви можете як переслідувати суто практичні цілі, так і просто гарненько потренувати свій мозок. До речі, вивчення іноземних мов допомагає уникнути погіршення пам'яті в старості.

Створіть список книг для читання

За розумним, добрим і вічним логічно звертатися до книг. Коли нам потрібно дізнатися щось нове, ми в першу чергу шукаємо відповіді у книжках. Але читання не повинно бути розрізненим, краще підпорядкувати його певним планам. Складіть собі список книг для читання, розподіліть книги за областями вивчення або жанрами і починайте читати. В рамках цієї поради, рекомендуємо вам навчитися читати правильно, поглинати книги з максимальною користю за допомогою методу "активного читання". А скласти список книжок допоможуть сервіси на зразок Goodreads або Livelib.

Зверніться до мистецтва

Освічена людина не мислить себе без певного розуміння мистецтва, але часто у нас просто не вистачає на нього часу. Між тим, мистецтво - це не лише споглядання, за рахунок нього можна розвинути свій розум і сприйняття. Спробуйте зрозуміти яку-небудь область культурної діяльності людства, наприклад, образотворче мистецтво. Ходіть на виставки, дивіться фільми, слухайте музику. Це призведе не тільки до розуміння суспільних і внутрішніх процесів, але і до відчуття повноти життя.

Висипайтеся

Цю пораду взагалі варто було поставити першою у даному матеріалі, вона начебто очевидна. Однак зв'язок між хорошим сном і мозковою діяльністю не завжди зрозумілий. Втім, якщо ви пробували впихнути в себе побільше інформації, попередньо не виспавшись, то ви точно розумієте взаємозв'язок сну і розумової діяльності. Недосип згубний для мозку, а якщо ви гарненько виспитеся, ви відчуєте потужний приплив розумових сил.

Їжте здорову їжу

Є безліч продуктів, які стимулюють мозкову діяльність і запобігають погіршенню пам'яті. Їжте побільше овочів і фруктів, не забувайте про зелені і злаки. Про те, що морепродукти також допомагають роботі мозку навіть нагадувати не варто. Крім того, якщо ви працівник інтелектуального фронту, то пийте побільше рідини: зеленого чаю, мінеральної води. Шоколад і кава також корисні для мозку в розумних кількостях.

Заводьте нові знайомства

Цей пункт дуже хотілося назвати як "Використовуйте соціальні мережі" і це недалеко від істини. Різноманіття соціальних зв'язків, їх розуміння і банальне зіставлення імен та облич - це складна розумова діяльність. Знайомлячись з новими людьми, в зокрема і в соціальних мережах, ви отримуєте не тільки можливість дізнатися щось нове, але і напрацьовуєте зв'язки. Про нетворкінг, тобто побудову особистої мережі робочих контактів, є навіть окрема книга.

Грайте у відеоігри

Дивна порада, чи не правда? Між тим, недавні наукові дослідження показали, що діти, які грають у відеоігри, отримують більш високі оцінки, ніж їх однолітки. Хоча важко уявити дітей, що не грають в ігри. А ось дорослих - цілком. Коли ми граємо в складні квести, нам часто доводиться вирішувати головоломки, робити важливі рішення і вибирати лінії розвитку сюжету. Чи треба говорити, що це корисна розумова діяльність?

Дивіться лекції в Мережі

Інтернет, що остаточно звихнувся на ґрунті соціальних мереж, все ще є потужним джерелом різноманітної інформації. І найбільш очевидний шлях для самоосвіти - це лекції. Багато університетів також викладають свої освітні матеріали в Мережу.

Дивіться розумні телепередачі

Якщо ви читаєте цей текст, то швидше за все ви переконані, що телебачення вже давно скотилося в пекло. І це, якоюсь мірою правда. Однак хороших освітніх каналів типу Discovery або, скажімо, Культури ніхто не відміняв. Discovery робить дуже якісні і розумні програми і часто їх майже неможливо легально подивитися в Мережі.

Вирішуйте головоломки

Головоломки, при уявній зовнішній простоті - корисне заняття. Вони не тільки допомагають вбити трохи часу в дорозі, але і омолоджують мозок, а також запобігають погіршенню пам'яті в старості.

Переклад Широкової Наталії
матеріал з vk.com


Схожі за темою публікації:
Дев'ять способів пошуку інформації в Google, про які не знають 96% користувачів
Десять простих і дієвих способів для поліпшення пам'яті
15 Питань на співбесіді в Google, через які Ви можете відчути себе дурним
10 великих двієчників
2014-04-18  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия