www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Скільки коштує навчання в кращих ВНЗ України
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Скільки коштує навчання в кращих ВНЗ України
Більшість ВНЗ України вже визначилися з умовами вступу та виклали ціни на навчання на своїх сайтах. Звичайно, більшість абітурієнтів живуть надією пройти за конкурсом і зайняти бюджетне місце. Але батьки все ж готують необхідні суми на випадок, якщо дитина не зможе потрапити в число щасливчиків. Найбільше доведеться заплатити тим, хто вирішив відправити своє чадо вчитися на юриста, повідомляє "Сегодня" Також недешево обійдеться навчання філологів, журналістів і айтішників, майбутніх фахівців у сферах міжнародної економіки, міжнародних відносин, реклами і зв'язків з громадськістю. Найдорожчі ВНЗ - у Києві, але, втім, в Україні є безліч гідних ВНЗ, де можна отримати освіту значно дешевше.

Будівельні ВНЗ

Київський національний університет будівництва і архітектури на сьомому місці в загальному рейтингу ВНЗ країни "Компас" за 2013 рік. Навчання майже на всіх факультетах (будівельний, санітарно-технічний та ін) коштує 12 тис. грн на рік. Студентам факультету автоматизації та інформаційних технологій доведеться заплатити 10 тис. Вивчення образотворчого мистецтва обійдеться в 16 тис., а архітектори будуть платити 20 тис.

Придніпровська державна академія будівництва та архітектури (м. Дніпропетровськ) в загальному рейтингу опинилася на 20-му місці. Всі спеціальності механічного факультету обійдуться в 7 тис. грн на рік. Економіка, фінанси, менеджмент і комп'ютерні науки будуть коштувати 7900 грн. За вивчення будівництва та геодезії студенти заплатять трохи більше - 8500 грн. А найдорожче навчання майбутніх архітекторів - 11 тис. грн.

Університети та академії

КНУ ім. Тараса Шевченка в минулому році був найпопулярнішим ВНЗ серед абітурієнтів. Як, втім, і в попередні роки. "Шевченківський" диплом - це вже в деякому роді хороша рекомендація для роботодавця. Але й ціни тут найвищі.

Навчання у найпрестижнішому ВНЗ країни обійдеться в 15-30 тис. грн на рік. Технічні та гуманітарні спеціальності коштують 15-17 тис., менеджмент, економіка та фінанси - 18-19 тис., IT-спеціальності - 20 тис., журналістика, реклама, західноєвропейська або східна філологія - 25 тис. А от усе, що починається зі слова "міжнародний" - "міжнародні відносини", "міжнародне право", "міжнародна інформація" і т.д. - 30 тис. грн. Хоча право - теж 30 тис., навіть не міжнародне.

У Києво-Могилянській академії представлений весь спектр класичних університетських спеціальностей. Вивчати хімію і фізику тут можна за 12 тис. грн на рік, біологію - за 14 тис. Спеціальності, за якими НАУКМА вважається сильним ВНЗ - соціологія, політологія, економічна теорія, маркетинг та фінанси - по 20 тис. грн. Традиційно найдорожча спеціальність - правознавство (28 тис. грн у рік).

У Львівському національному університеті ім. Івана Франка найдешевше обходиться придбання творчої професії. Так, хореографія, музичне, театральне мистецтво можна вивчати лише за 3037 грн на рік, і це практично найнижча ціна по Україні в цілому. Трохи більше потрібно викласти за фізику, математику, механіку, хімію, мікро - і наноелектроніку, геологію - 5065 грн. А ось за інформатику - вже 6946 грн. Майбутні історики, соціологи, журналісти заплатять стільки ж. Економіка, біологія, психологія, менеджмент, облік і аудит, а також іноземна філологія коштують 10 418 грн (крім англійської - 14 793 грн). На факультеті міжнародних відносин та юридичному всі спеціальності за 21 968 грн.

Східноукраїнський національний університет ім. Даля в Луганську також радує помірними цінами. Навчання з будь-якої спеціальності на факультеті інженерної механіки коштує 5317 грн на рік, "електромеханіка", "електротехніка", "машинобудування" - 6868. Навчання в інституті інформаційних технологій обійдеться в 7714 грн, за винятком "безпеки інформаційних і комунікаційних систем" - 10 046. Маркетинг, менеджмент, економіка, фінанси тут вивчають за 10 757 грн на рік. Туризм і готельна справа - за 10 963, міжнародні відносини - 11 500 грн. Майбутнім філологам доведеться заплатити 12 058 грн. Право, як зазвичай, найдорожче - 13 500 грн.

Економіка і право

Їх нині вивчають майже у всіх ВНЗ, але є і спеціалізовані навчальні заклади. В Київському національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана навчання на всіх спеціальностях коштує 14 349 грн на рік. Виняток становлять тільки міжнародна економіка та правознавство - 15 143 грн.

Вивчити правознавство в одному з кращих ВНЗ за цим напрямком - Юракадемії ім. Ярослава Мудрого (Харків) можна за 19 400 грн на рік, міжнародне право - за 20 200 грн.

Хорошою репутацією може також похвалитися КНТЕУ. Психологію, економічну кібернетику, економіку підприємства, маркетинг, облік і аудит, товарознавство тут можна вивчити за 14 490 грн на рік. А ось правознавство, рекламу і зв'язки з громадськістю, міжнародну економіку, фінанси і кредит, менеджмент, готельно-ресторанну справу, туризм - вже за 17 590 грн.

Скільки потрібно балів

За нинішніми правилами вступу до ВНЗ мінімальна кількість балів ЗНО для участі в конкурсі - 124 бали з непрофільних предметів та 140 з профільних. Якщо випускник школи набрав менше балів, про вступ до інституту йому поки що можна забути. У деяких ВНЗ пороговий мінімум на популярних спеціальностях завищують. Так, в Університеті ім. Шевченка майбутнім журналістам потрібно 180 балів з української мови та літератури. Бажаючі вступати на "туризм", "геологію", "економіку" повинні мати не менше 150 балів з профільного предмету, а для спеціальностей "хімія", "реклама і зв'язки з громадськістю", потрібно 160. У приймальній комісії Нацмедуниверситету їм. Богомольця повідомили, що мінімальний бал з профпредметів "хімія" та "біологія" підняли з 140 до 155 балів. У ХПІ та деяких інших університетах збільшили кількість непрофільних предметів на вибір. Втім, більшість ВНЗ залишили умови вступу без змін.

Схожі за темою публікації:
З чого складається вартість навчання у ВНЗ
Що Ви маєте право вимагати від ВНЗ під час вступу?
Ознаки гарного навчального закладу
2014-04-22  |  Автор:  |  http://www.segodnya.ua/

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия