www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Готуємося до іспитів: Які підготовчі курси обрати для...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Готуємося до іспитів: Які підготовчі курси обрати для вступу до ВНЗ
Цьогорічні випускники вже на лінії старту і зовсім скоро настане день, через який вони хвилювались майже рік, а може й більше - день складання ЗНО.

А в нас є кілька порад для цьогорічних десятикласників, які мають ще цілий рік, аби підготуватися. Найважливіше не втрачати дорогоцінний час, почати якомога раніше і обрати оптимальний формат підготовки.

Популярним методом підготовки серед одинадцятикласників є підготовчі курси, які є при кожному ВНЗ. Проте курси бувають різними за тривалістю і потрібно обрати оптимальні для себе.

Школа після школи

Тривалість підготовчих курсів варіюється від двох тижнів до року. Річні програми розраховані на один навчальний рік (з вересня по травень), піврічні починаються після Нового року і тривають до початку іспитів, експрес-курси тривають до 2 місяців.

Якому ж формату віддати перевагу? Здавалося б, кращим варіантом повинні бути тривалі програми, адже вони передбачають більш поглиблену підготовку учнів. Але чи зможе старшокласник «тягнути» на собі, по суті, дві школи, справляючись з подвійними навантаженнями? Адже це вимагає від нього високої організованості і великої працьовитості. Чи не видихнеться він до найбільш відповідального моменту - державних екзаменів?

Піврічні курси пропонують більш компактний режим занять. Це дозволяє абітурієнту максимально зосередитися на підготовці до іспитів і залишатися в робочому тонусі до вирішального дня. На жаль, не при всіх ВНЗ діють такі курси. Іноді новачкам просто пропонують підключитися до груп, що займаються з осені. В такому випадку половина матеріалу буде пропущена.

Експрес-курси з натяжкою можна назвати гідним способом підготовки до іспитів. Їх головне завдання - познайомити старшокласників з екзаменаційною атмосферою. Як правило, такі курси включають проведення репетиційного іспиту, що буде корисно тим, хто готувався самостійно або з допомогою репетитора. Як би там не було, підготовчі курси дозволяють повторити шкільний матеріал і заповнити можливі прогалини, а заодно і познайомитися з конкурентами за право навчатися у ВНЗ і оцінити свої можливості.

І все ж не школа

Головна перевага підготовчих курсів в тому, що вони налаштовують школяра на новий університетський рівень мислення. По-перше, це стосується форми занять. Університетські лекції не мають нічого спільного зі шкільними уроками. По-друге, складність подачі матеріалу на курсах на порядок вище. Пам'ятаєте, в кожному підручнику є «завдання із зірочкою» - з підвищеним рівнем складності? Так от, на курсах абітурієнтам пропонують саме такі завдання. Вони допомагають навчитися бачити неочевидне, проявляти кмітливість і «стрибати вище голови», навіть не виходячи за рамки шкільної програми.

Ще один плюс підготовчих курсів: вони вчать слухати і конспектувати лекції, мобілізовувати розумові ресурси, справлятися з важкими завданнями, тобто готують до навчання на першому курсі.

Час і гроші

Звісно, важливо, щоб курси були дійсно хорошими, але, на жаль, оцінити якість викладання можна тільки записавшись на них, а отже, заплативши гроші. В результаті може вийти, що оплата вже внесена за півроку наперед, але на перших заняттях з'ясовується, що історик ретельно переказує параграфи з шкільного підручника, математик пояснює теми дуже швидко і туманно.

Найсумніше, що виявляться втраченими не тільки гроші, але і дорогоцінний час. Щоб не опинитися в такій ситуації необхідно заздалегідь з'ясувати ряд питань:
1. Як багато слухачів минулих років вступили до цього ВНЗ?
2. Хто викладає на курсах - викладачі ВНЗ або шкільні вчителі?
3. Чи проводиться репетиційне тестування?

Підготовчі курси - хороший спосіб підготовки до вступу у ВНЗ. Вони здатні допомогти абітурієнту систематизувати вже наявні знання і заповнити прогалини у навчанні. Але багато все-такі залежить від самої людини, її бажання працювати над собою, добросовісності та віри в свої сили.

За матеріалами http://shkolazhizni.ru

Схожі за темою публікації:
Які зміни нам готує новий закон "Про вищу освіту"?
Тайм-менеджмент для студентів: як встигнути все
Як підвищити IQ
Як навчитися швидше читати лекції і навчальну літературу
Як репетитори наживаються на батьках майбутніх абітурієнтів
2014-05-22  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия