www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Як абітурієнти з Донбасу здаватимуть ЗНО цього року
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Як абітурієнти з Донбасу здаватимуть ЗНО цього року
Цього року Зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами якого абітурієнти України вступають до вузів, може відбутися в три сесії. Завдяки цьому кожен абітурієнт, в тому числі з неспокійного Донбасу, зможе подати документи до ВНЗ і претендувати на бюджетне місце. Про це заявив міністр освіти і науки України Сергій Квіт, повідомляє "Сегодня".

"Перша сесія почалася 3 червня. Друга пройде з 1 по 15 липня. Друга сесія існує в кожному році, це не означає, що ми її організовуємо виключно для вас, - говорить Квіт. - Ми зараз не можемо сказати, що на Донбасі буде спокійно під час проведення другої сесії ЗНО. Тому ми передбачаємо й інші варіанти, зокрема, проведення третьої сесії".

Механізм проведення можливої третьої сесії поки не встановлений. Якщо вона відбудеться, розглядається декілька варіантів, наприклад, випускникам з Донбасу можуть дати можливість проходити ЗНО безпосередньо в вузах, або тестування можуть замінити іспитами у вишах, куди надходять абітурієнти.

У той же час глава Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук запевняє, що тести для додаткової сесії і тести для основної сесії складені по одній специфікації і будуть відрізнятися тільки завданнями.

Крім того, він заспокоює мешканців Донецької та Луганської областей. Спеціально для абітурієнтів звідти (а в Донбасі їх близько 30 тисяч) передбачена можливість перереєструватися для проходження тестів в будь-якій області України. Подібні умови передбачені і для абітурієнтів з Криму - вони можуть скласти тести в Херсоні.

"Ми готові розглянути й інші варіанти, якщо в Донецькій і Луганській області не буде можливості скласти тести. Вже передбачений варіант перереєструватися на проходження тестів в інших областях України", - говорить Лікарчук.

Чиновники уточнюють, що абітурієнти з Донбасу, де зараз напружена ситуація, зможуть скласти тести під час другої сесії, реєстрація на яку вже почалася 21 травня, і триватиме до 15 червня.

"Якби у мене була дитина - випускник, то я б розраховував, насамперед, на другу сесію. Що стосується механізму реєстрації та проходження третьої сесії - це поки невідомо тому, що вона є "запасним" варіантом", - підкреслює директор фонду Ріната Ахметова "Розвиток України" Анатолій Заболотний. Цього року, через складнощі в механізмі фінансування, благодійний фонд виступив спонсором виготовлення бланків тестів для ЗНО.

Таким чином, перша сесія зовнішнього незалежного оцінювання в Україні стартує вже 3 червня і закінчиться 27 червня. Друга - 1 липня і триватиме до 15 липня. Третя сесія залишається поки "запасним" варіантом, до якого звернуться, якщо абітурієнти з Донецької та Луганської областей не зможуть скласти тести у другу сесію. Під час неї абітурієнти проходитимуть тестування прямо у ВНЗ або ж при надходженні складатимуть іспити.

Схожі за темою публікації:
Чого чекати абітурієнтам в цьому році і як будуть проходити тестування жителі сходу України
Про що треба пам’ятати учасникам ЗНО-2014
ЗНО 2013: Тести "online". Де можна потренуватися на online-тестах
Готуємося до ЗНО та сесії: Золоті правила і прийоми підготовки до перевірки рівня знань
Як заробити максимум на ЗНО: Формат підготовки
Як поліпшити результати ЗНО? Психологія складання тестів
2014-06-04  |  Автор:  |  http://ukr.segodnya.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия