www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // ЮК: Чи може вчитель з вищою педагогічною освітою та...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
ЮК: Чи може вчитель з вищою педагогічною освітою та кваліфікацією "Вчитель трудового навчання" працювати і атестуватися у ПТНЗ на посаді викладача фізики?
Юридична консультація:

Поясніть, будь-ласка, чи може вчитель з вищою педагогічною освітою та кваліфікацією "Вчитель трудового навчання" працювати і атестуватися у професійно – технічному навчальному закладі на посаді викладача фізики, якщо на цій посаді в закладі працює 11 років і має першу категорію та проходження курсів вчителів фізики та астрономії.

Згідно із ч. ч. 2-3 ст. 45 Закону України "Про професійно-технічну освіту", педагогічною діяльністю у професійно-технічних навчальних закладах можуть займатися особи, які мають відповідну професійну освіту та професійно-педагогічну підготовку, моральні якості і фізичний стан яких дає змогу виконувати обов'язки педагогічного працівника.

Вимоги до педагогічного працівника визначаються кваліфікаційною характеристикою, затвердженою Наказом Міністерства освіти і науки №665 від 1 червня 2013 року "Про затвердження кваліфікаційних характеристик професій (посад) педагогічних та науково-педагогічних працівників навчальних закладів", відповідно до якої викладач професійно-технічного навчального закладу повинен мати повну вищу педагогічну освіту (магістр, спеціаліст) зі спеціальності "Професійна освіта" або іншу повну вищу освіту та психолого-педагогічну підготовку.

Згідно з п. 4.1 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 N 930, атестація на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційних категорій проводиться щодо вчителів та викладачів усіх спеціальностей, які мають вищу педагогічну або іншу вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра (далі - повна вища освіта), зокрема: викладачі професійно-технічних навчальних закладів - повну вищу педагогічну освіту або іншу повну вищу освіту та пройшли спеціальну педагогічну підготовку.

Отже, оскільки Ви маєте повну вищу педагогічну освіту, то пройшовши психолого-педагогічну підготовку Ви матимете право викладати та атестуватися у професійно-технічному навчальному закладі.

Відповідь підготували консультанти юридичної клініки "Pro bono" при Національному університеті "Острозька академія" (НаУОА) "– Гречко Е., Слєсар К.

Перевірив - Куратор юридичної клініки "Pro bono" при НаУОА - Тарас Хмарук.


Якщо Ви потребуєте правової допомоги відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. Відповідь на нього читайте на сторінках сайту. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами Юридичної клініки "Pro bono" за телефоном (3654) 2-20-76, понеділок-четвер - з 16:00 до 19:00, п'ятниця - з 16:00 до 17:30.

Нотатки юрконсультанта:
Чи можна вчителю без вищої освіти претендувати на кваліфікаційну категорію "Спеціаліст ІІ категорії"?
Щодо проходження атестації молодим спеціалістом
Чи правомірна відмова в атестації на вищу категорію, якщо були пройдені курси підвищення кваліфікації на І категорію?
Чи може учитель іноземної мови початкових класів підтвердити І кв. к. маючи вищу освіту, неповну вищу педосвіту і пройшовши курси підвищення кваліфікації?
Деякі питання щодо проходження атестації педпрацівниками
Чи можна вчителеві без вищої фахової освіти атестуватись на підвищення категорії?
Чи можна атестуватися на отримання ІІ, І, та вищої категорії маючи диплом училища та університету?
Чи можуть відмовити у підтвердженні вищої категорії у зв'язку з відсутністю педагогічної освіти?
Чи обов'язково проходити конкурс на посаду доцента?
2014-06-19  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2017рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия