www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // ЮК: Чи можна вчителеві переоформити пенсію за вислугою...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
ЮК: Чи можна вчителеві переоформити пенсію за вислугою років на пенсію за віком і продовжити працювати у школі?
Юридична консультація:

Це питання хвилює багатьох моїх колег, які оформили пенсію за вислугою років. Ситуацуія така: у квітні 2011 року я оформила пенсію за вислугою років. За два тижні одержала пенсійне нарахування, а потім відмовилася від пенсії і поновилася на роботі. Зараз продовжую працювати в школі. Скажіть, будь ласка, чи зможу я у наступному 2015 році, коли мені виповниться 55 років (дата нарождення - 08.03.1960) вийти на пенсію за віком (переоформити пенсію за вислугою років на пенсію за віком) і продовжити працювати у школі. Дякую.

Нормативна база: Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Закон України "Про пенсійне забезпечення"

Відповідно до положень наведених вище нормативно-правових актів, пенсія за вислугою років призначається при залишенні роботи, яка дає право на отримання таких виплат та за наявності умов, що дозволяють їх здійснювати. Якщо особа працевлаштовується у місці, яке передбачає вихід працівників на пенсію за вислугою років – пенсійні виплати припиняються.

Особам, які отримують пенсію за вислугою років і які в цей час досягли відповідного пенсійного віку (у вашому випадку – 55 років) можуть звернутися до територіального управління Пенсійного фонду України про призначення пенсії за віком.

Згадані законодавчі акти, які становлять нормативну основу пенсійного законодавства України, дозволяють особам, яким призначили пенсійні виплати за віком, продовжувати працювати.


Відповідь підготували консультанти юридичної клініки "Pro bono" при Національному університеті "Острозька академія" (НаУОА) "– Кравець М., Кренціль Б.

Перевірив - Куратор юридичної клініки "Pro bono" при НаУОА - Тарас Хмарук.


Якщо Ви потребуєте правової допомоги відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. Відповідь на нього читайте на сторінках сайту. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами Юридичної клініки "Pro bono" за телефоном (3654) 2-20-76, понеділок-четвер - з 16:00 до 19:00, п'ятниця - з 16:00 до 17:30.

Нотатки юрконсультанта:

Чи можна працювати на посаді при досягненні пенсійного віку і яким буде пенсійне нарахування в такому разі. Чи можна наймати працівників за сумісництвом, якщо штатні працівники мають неповну ставку?
Як вийти з положення ненадання згоди учителем-пенсіонером на скорочення тижневого навантаження?
Чи зараховується науковий стаж до педагогічного стажу при нарахуванні надбавок, пенсії тощо?
Чи можна вийти на пільгову пенсію маючи 25 років педагогічного стажу, якщо вчитель працює у школі та у відділі освіти?
Чи може директор школи підписувати контракт з вчителем віком 55 років лише на рік, щоб через рік відправити його на пенсію? Чи обов'язкове підписання такого контракту?
Чи можна працювати на посаді при досягненні пенсійного віку і яким буде пенсійне нарахування в такому разі. Чи можна наймати працівників за сумісництвом, якщо штатні працівники мають неповну ставку?
2014-06-25  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия