www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // ЮК: Як табелювати викладачів у суботу і чи взагалі...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
ЮК: Як табелювати викладачів у суботу і чи взагалі табелювати? Як правильно провести оплату?
Юридична консультація:

Доброго дня! В нашому коледжі (1-2 рівень акредитації) 5-нний робочий тиждень. Графік робочого часу викладача, визначається розкладом навчальних занять. Якщо викладач виходить на роботу в суботу (заняття в заочників, підготовчі курси). Як його табелювати, і чи взагалі табелювати в вихідний день. Чи є це неробочим днем, що оплачується подвійно? І ще таке питання: згідно п.91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН від 15 квітня 1993 року № 102 керівні працівники закладів освіти (в нашому випадку зав. віддленнями, в яких по суботам є занняття в заочників та підготовчі курси) можуть вести викладацьку роботу чи занняття з гуртками в цьому закладі, але не більше 9 годин на тиждень (360 годин на рік) якщо вони на основній посаді отримують повний посадовий оклад (ставку). Як табелювати таких працівників в суботу і чи взагалі табелювати? Та як правильно провести оплату?

Нормативною базою відповіді на ваше питання є Кодекс законів про працю України та Інструкцію про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти.

Згідно з чинним законодавством – в установах з п'ятиденним робочим тижнем працівникам має бути надано два вихідні дні. Вказується, що загальним вихідним днем є неділя. Другий день, якщо той не встановлений законодавством визначається графіком роботи підприємства, установи, організації.

За загальним правилом, встановленим у законодавстві, робота у вихідні дні забороняється. Проте закон також містить ряд винятків, коли допускається залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні. У статті 73 КЗпП йдеться про те, що особам, які працювали у вихідний день за домовленістю з роботодавцем може бути надано додатковий вихідний день або проведена подвійна оплата у грошовій формі.

При цьому слід звернути увагу на положення статті 107, в якій викладається порядок обчислення плати за працю у вихідний день, зокрема:
- працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки;
- працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Оплата праці, відповідно до вашого другого питання здійснюється на тих самих підставах.

Відповідь підготували консультанти юридичної клініки "Pro bono" при Національному університеті "Острозька академія" (НаУОА) "– Кравець М., Кренціль Б.

Перевірив - Куратор юридичної клініки "Pro bono" при НаУОА - Тарас Хмарук.


Якщо Ви потребуєте правової допомоги відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. Відповідь на нього читайте на сторінках сайту. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами Юридичної клініки "Pro bono" за телефоном (3654) 2-20-76, понеділок-четвер - з 16:00 до 19:00, п'ятниця - з 16:00 до 17:30.

Нотатки юрконсультанта:
Чи правомірне нарахування зарплатні учителеві у березні 2013 р. за тарифною ставкою грудня 2012 р.? Чи може бути перенесена відпустка без згоди вчителя?
Умови здійснення доплати вчителеві при присвоєнні йому звань, що дають право на підвищення ставок і посадових окладів
Чи правомірно не доплачують за звання "старший учитель"?
Чи враховується термін навчання в аспірантурі до стажу для виплати надбавки до зарплатні?
Яку зарплатню має отримувати викладач технікуму з категорією "фахівець" та годинами за класне керівництво?
Чи може керівник гуртка отримувати зарплатню за 9 розрядом?
Чи мають додотково оплачуватися уроки взаємозаміни? Чи може дирекція школи не оплачувати частину лікарняного
Чи правомірно не доплачують за завідування кабінетом?
Чи можке іноземний громадянин зі ступенем Ph.D отримувати надбавку за звання кандидата технічних наук?
Як повинна нараховуватися зарплатня вчителеві вищої категорії, що викладає декілька предметів?
Як розраховується надбавка за стаж та "престижніть" вчителеві?
Чим керуватися при нарахуванні заробітної плати у відділенні післядипломної освіти?
За яким тарифним розрядом повинна оплачуватися робота керівника гуртка?
Як оплачується робота вчителя, якщо у класі присутні 5 учнів?
За яким тарифним розрядом повинна нараховуватись заробітна плата в перший та другий рік роботи в позашкільній установі?
2014-06-26  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2017рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия