www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Далі (не) буде. Стипендії з наступного року...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Далі (не) буде. Стипендії з наступного року нараховуватимуть по-новому
В інформаційному просторі викликала резонанс подія, що трапилась у середу, 30 серпня, на брифінгу першого заступника Міністра фінансів Сергія Марченка, присвяченому змінам у нарахуванні стипендій.

Під час заходу активіст (який, за даними волонтера Віталія Дейнеги, є студентом) кинув у спікера торт.

Його колеги (всього їх було десять) після цього почали скандувати «Ні стипендії – їж міністрів», а потім – «Гроші на освіту, а не на війну».

Пан Марченко, у свою чергу, відповів, що не вважає такі методи прийнятними і готовий до конструктивного діалогу.

Суть змін

Ще 9 серпня з’явилась інформація про зменшення витрат на стипендії для студентів.

Як повідомили «Українській правді» в Міністерстві освіти і науки у відповідь на запит щодо ситуації із стипендіями, Міністерство фінансів надіслало інструктивного листа про підготовку запитів до проекту держбюджету на 2017 рік та прогнозу його розвитку на 2018-2019 роки.

Згідно з листом, стипендії на 2017 рік будуть передбачені лише для дітей-сиріт, інвалідів І-ІІІ груп, дітей, позбавлених батьківського піклування, тих студентів, хто отримує допомогу згідно із Законом «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», а також для аспірантів і докторантів.

При цьому Міністерство освіти наголосило, що не підтримує рішення Мінфіну та не розробляло проектів нормативно-правових актів з метою зменшення забезпечення студентів стипендіями.

Сам міністр фінансів Олександр Данилюк уже 11 серпня у своєму відеоблозі на YouTube роз’яснив суть пропонованих його відомством нововведень.

Пан Данилюк наголосив, що Мінфін не збирається скасовувати стипендії, а пропонує перейти до європейської практики поділу їх на дві складові.

«Перша [складова] – це академічні стипендії для обмеженої кількості студентів як інструмент мотивації для того, щоб краще вчитися. Це повинна бути не просто стипендія, а дійсно нагорода, щось, що відрізняє від решти.

І друга складова – це соціальна складова. Це стипендія, яка є соціальною підтримкою для тих студентів, які найменш захищені соціально. Це можуть бути діти-інваліди, діти з малозабезпечених сімей, тобто ті прошарки, які ми як держава зобов'язані підтримувати»
, - пояснив пан Олександр.

При цьому, зауважує LB.ua, чинна редакція Постанови Кабінету Міністрів України «Питання стипендіального забезпечення» у пунктах 4-6 розділу «Загальні питання» також визначає поділ стипендій на академічні та соціальні.

Міносвіти 26 серпня повідомило про зміну порядку виплат стипендій, де було враховано пропозиції Міністерства фінансів. Оновлена система діятиме вже з 1 січня 2017 року.

«Академічну стипендію виплачуватимуть тим студентам, які успішно навчаються, але в сім’ї невисокий рівень доходу. Окремо виплачуватимуть соціальну стипендію», - зазначив перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець.

При цьому він зазначив, що ці нововведення перебувають на стадії обговорення і остаточно не вирішені.

Крім того, за словами першого заступника Міністра, розробляється механізм на кшталт субвенцій для визначення того, чи потребує студент стипендії: «Людина подає документи [про доходи], отрима[ла] стипендію, а виявляється, що доходи значно більші, ніж задекларовано».

Як повідомив пан Володимир, такий механізм використовуватиметься лише для малозабезпечених студентів із хорошою успішністю, а от механізм виплат соціальних стипендій змін не зазнає.

Резонанс

Віталій Дейнега знайшов одного зі студентів, що брав участь в акції, - його звуть Стас Сергієнко. У своєму профілі на Facebook він, серед іншого, викладає цитати з Карла Маркса й Віктора Пелевіна, а також відкрито заявляє, що голосує за КПУ.У блогосфері вчинок студентів зустрів переважно критичні відгуки. Однак стосовно питання стипендій думки розділилися. Було започатковано хештег #проживубезстипендії (#проживубезстипендии), де дописувачі діляться своїми історіями зі студентського життя, а також обґрунтовують відсутність необхідності стипендії в студентів.Також було висловлено думки, що інцидент на брифінгу був нічим іншим, як провокацією, а гасло «Гроші на освіту, а не на війну» насправді було неправильно витлумачене.

«Освітній портал» і далі стежитиме за ситуацією довкола стипендій.

За матеріалами «Української правди», LB.ua та Facebook.
2016-08-31  |  Автор:  |  http://Освітній портал

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия