www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Кредит на освіту: це того варте
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Кредит на освіту: це того варте

З кожним роком продовжувати освіту після закінчення школи все важче і важче у фінансовому плані. Бюджетних місць у ВНЗ все менше, а бажаючих все більше. Залишається єдиний вихід - платне навчання, проте воно часто не по кишені середньостатистичній сім'ї, яка планує навчання в більш-менш престижному інституті або університеті.


Зрозуміло, що суми великі навіть для багатьох столичних сімей, не кажучи про студентів з провінції. І тоді єдиним виходом може стати кредит без відмов, або по-іншому - кредит на освіту.Кредити на навчання пропонує ряд українських банків. Розміри можуть досягати 200 тис.грн. При цьому банки пропонують кредитування з держпідтримкою для студентів провідних вузів. У цьому випадку процентна ставка може бути знижена з 16-25 до 8%. В середньому ж ставки високі. Тобто такі кредити більше схожі на звичайні споживчі.


Якщо в світовій практиці кредити на освіту - дуже важливий інструмент, то у нас він працює навіть не наполовину, як на Заході, а на одну восьму. На жаль, в нашій країні освітні кредити не користуються популярністю.


Інша можливість оплатити платне навчання дитини - спрямування коштів материнського капіталу. Використовувати можна всі засоби по сертифікату або тільки їх частину на навчання одного або декількох дітей. Одним з важливих умов напрямки материнського капіталу на платні освітні послуги є отримання державної акредитації освітніми організаціями за тими програмами, на які планується перерахувати кошти сертифіката.


Якщо не кредит, то інвестиція


Хорошу освіту сьогодні неможливо переоцінити. Але кожна інвестиція повинна мати якусь віддачу. Сьогодні все частіше студенти, закінчивши бакалаврат, йдуть в магістратуру - і це не тільки тяга до знань, але і проблеми з пошуком роботи. Людина, яка хоче щось інвестувати, повинна чітко уявляти результат. Якщо людина прийшла до висновку, що зараз перукарем бути оптимальний варіант, чому б не піти на курси. Якщо вона відчуває в собі сили і бажання бути перевізником, керувати фурою - будь ласка . Для цього не потрібно володіти дипломом. Але потрібно самому вивчити ринок праці, зрозуміти, якими мінімальними засобами і інвестиціями можна домогтися результату.


Виходить, що сьогодні в питаннях освіти кожен сам за себе. Хочете вивчити дітей в хорошому вузі? Починайте відкладати заздалегідь або прорахуйте, чи потрібен вам такий кредит. Адже навчання обійдеться в кругленьку суму.


Але все-таки освіта - це прекрасна інвестиція, якщо ви вивчили ринок праці і чітко знаєте, що хочете отримати в результаті. Так, будь-які інвестиції пов'язані з ризиком. Але все-таки грамотні вкладення завжди окупаються.

2017-07-08  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия