www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Дитина одна вдома - правила безпеки. Пам'ятка для...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Дитина одна вдома - правила безпеки. Пам'ятка для батьків

з сайту https://kidsvisitor.com/uk


Основні «домашні загрози»


Перед тим, як перейти до правил безпеки для дітей вдома, перерахуємо головні фактори ризику, що таять в собі потенційну загрозу для здоров'я, самопочуття і життя дитини: 1. Іграшки, конструктори, пазли мозаїк, моделі літаків, машин, трансформерів з надто дрібними деталями. З ними можна грати лише під наглядом дорослих і тільки в тому випадку, якщо малюкові вже виповнилося 3 роки.

 2. Розетки без заглушок - це табу для будинку, де є дитина. Як можна скоріше після народження крихітки, замініть електророзетки на сучасні варіанти з заглушками.

 3. Щоб уберегти непосиду від зіткнення з гострим кутом шафи, комода, тумби, надіньте на куточки меблів спеціальні поролонові заглушки. Також перевірте кріплення навісних полиць і ящиків, щоб уникнути їхнього випадкового падіння.

 4. Лікарські препарати, зрозуміло, повинні зберігатися поза досяжністю юного дослідника. Складіть їх в пакет або коробку, приберіть на найвищу полицю або в найдальший ящик.

 5. Коли ви йдете з дому, закривайте на ключ шухляду з миючими засобами, побутовую хімією, а також кухонні ножі, швейне приладдя: ножиці, шпильки, голки, кнопки, скріпки.

 6. Розглядаючи правила поведінки дитини вдома, коли вона одна, безумовно, потрібно враховувати і небезпечні фактори ззовні. Потрібно навчити дитину, що робити, якщо пролунає дзвінок у вхідні двері або на домашній номер телефону, ні в якому разі не брати слухавку і не відкривати двері незнайомцям.


Як захистити дитину, якщо вона залишається одна вдома


Коли потрібно ненадовго залишити сина чи дочку вдома, обов'язково ознайомтеся з пам'яткою і дотримуйтесь її приписів, щоб уникнути можливих неприємностей: 1. Напишіть великим шрифтом на окремому аркуші свій телефон, номер поліції, швидкої допомоги, пожежної служби, близьких родичів, щоб дитина могла подзвонити за потреби.

 2. Регулярно влаштовуйте невеликі іспити і перевірки, як потрібно поводитися удома одному, кому можна відкривати двері, чого робити не можна.

 3. Будьте для дітей прикладом, самі строго виконуйте правила безпеки, дотримуйтесь порядку.

 4. Вивчіть, як звуть батьків, домашню адресу, а можливо й номер телефону, регулярно перевіряйте, задаючи відповідні питання.

 5. Перед відходом закрийте всі вікна, двері на балкон, лоджію, перевірте фіксацію москітних сіток, вимкніть воду, газ, світло, побутові прилади.

 6. Закрийте вхідні двері на всі наявні замки, а якщо ви живете на першому поверсі, і коли хтось постукає у вікно, навчіть дитину кричати: «Тато! Хтось стукає! Йди сюди швидше!».

 7. Якщо є можливість, підключіть квартиру до централізованої службі охорони. У разі небезпеки, діти можуть скористатися тривожною кнопкою, викликавши мобільну бригаду охорони.

 8. Вигадайте та завчіть разом «кодове слово», пароль, який виключно тільки ви з дитиною будете знати і використовувати для перевірки безпеки, наприклад, «кодове слово» - «Ніндзяго», «Барбоскін» й под.


Коли дитина залишається одна вдома, правила безпеки, безумовно, важливі, але переконливим прикладом буде ваша поведінка, регулярні повчальні бесіди, відповідальне і серйозне ставлення до ситуації, коли ви змушені залишити дітей на кілька годин. Проводьте більше часу разом. Як провести з дітьми дозвілля, куди піти? Дивіться на сайті https://kidsvisitor.com.

2018-02-23  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия