Шкільне взуття є однією з головних складових образу сучасного учня. Воно повинне не тільки гармонійно виглядати в ансамблі зі шкільною формою, але і бути зручним і якісним, оскільки носити її дитина буде не менше 5-6 годин щодня.
Поради батькам щодо вибору шкільної взуття дитині
Вибираючи взуття для школи, необхідно звертати увагу відразу на кілька важливих нюансів - рассказала Альона Аршава, керівник інтернет-магазина шкільного взуття teremok.com.ua.
Матеріали
Натуральна шкіра, нубук і текстиль - ідеальний варіант для шкільної взуття. У таких виробах ноги дитини будуть весь час сухими, що дуже важливо для профілактики виникнення мозолів і натоптишів (які утворюються при ковзанні вологою стопи усередині взуття), а також грибкових захворювань. Зрозуміло, такі моделі коштують набагато більше, ніж аналоги з штучних матеріалів, але дитяче здоров'я - то, на чому не слід економити.
Більш бюджетним, але допустимим варіантом є взуття, верх якої виготовлений зі шкірозамінника, а внутрішнє оздоблення - з натуральної шкіри. Що стосується варіантів із замші, то вони хоч і виглядають красиво, але при щоденному використанні досить швидко забруднюються і втрачають зовнішній вигляд. Устілки в шкільній взуття повинні бути рельєфними і добре вбирають вологу.
Якість
Для школяра будь-якого віку дуже важливо, щоб взуття було не тільки красивим, але і зручним. Перед покупкою вподобаної моделі необхідно ретельно її оглянути: якісне взуття виглядає акуратним, з рівними швами, відсутністю стирчать ниток і слідів клею.
Огляньте і фурнітуру: в ній не повинно бути гострих країв, бракованих застібок і погано зафіксованих елементів. Крім цього, слід перевірити на відсутність нерівностей і горбів як чіп і внутрішню частину взуття. Варто звернути увагу і на запах пари: різкий хімічний «аромат» клею і гуми говорить про низьку якість товару.
Розмір
Саме розмір є одним з найважливіших критеріїв, від якого буде залежати комфорт школяра. Взуття не повинне бути ні занадто вільної, ні занадто тісною. Воне не повинна спадати з ноги під час швидкої ходьби і бігу, натирати і здавлювати пальці.
Визначити відповідний розмір допоможе вимірювання довжини стопи. Для цього ногу дитини в тонкому шкарпеточки ставлять на аркуш паперу, обводять олівцем, а потім вимірюють відстань між крайніми точками (від п'яти до великого пальчика). До вийшла довжині додають 0,5-0,7 см, і, спираючись на кінцевий показник, підбирають розмір.
Приміряти взуття краще в другій половині дня, коли нога трохи набрякає і стає трохи більше, ніж з ранку.
Оптимальний період для покупки шкільної взуття - початок серпня. До цього часу нога дитини підросте і значно в розмірі вже не збільшиться, а асортимент моделей на прилавках дозволить підібрати прийнятний варіант відповідного розміру. При більш ранній покупці (наприклад, на початку літа) можна не вгадати з розміром, а в кінці серпня, як правило, вибір і моделей, і розмірів значно зменшується.
Модель
Як правило, для школи буде необхідно кілька пар взуття.
Святкова
Призначена для різних урочистих заходів і свят. Вона повинна бути охайною і поєднуватися з парадної шкільною формою.
Для хлопчика - це туфлі класичної моделі з невеликим (до 1,5 см) каблуком.
Для дівчинки - туфлі з підвищеним каблучком (для учениць молодших класів до 2,5 см, для старшокласниць - до 4 см).
Змінна
Це взуття призначене для щоденного використання в стінах школи, в яку учні перевзуватися перед початком занять. Ця вимога є обов'язковою для виконання практично у всіх навчальних закладах, оскільки дозволяє не приносити в клас бруд і пил, а ногам - не перегріватися і не потіти, перебуваючи в теплому приміщенні в демісезонного і зимового взуття.
Для хлопчиків змінним взуттям можуть служити зручні мокасини або туфлі.
Для дівчаток - відкриті туфлі і балетки.
Таке взуття повинне бути максимально «дихаючим», стійким, мати жорсткий задник і неслизьку підошву. Наявність всіх цих вимог дозволить дитині не тільки комфортно себе почувати під час уроків, а й забезпечить його від падінь і травм під час змін.
Спортивне
Взуття для уроків фізкультури буває двох видів - кросівки і кеди. При виборі їх слід врахувати важливі нюанси: максимальна натуральність матеріалів верху і внутрішньої обробки (текстиль, шкіра); легка, міцна, гнучка підошва, яка не ковзає на гладкій поверхні.
Для деяких шкіл важливо, щоб колір її був світлий, а не чорний (з метою захисту покриття в спортзалі); міцна фіксація ноги, яка убезпечить голеностоп дитини від різних травм під час бігу та іншої фізичної активності; зручні і міцні застібки (шнурки).
Крім того, що вони повинні щільно утримувати ногу і не розстібатися при кожному русі, важливим моментом є можливість швидкого застібання-розстібання, що особливо актуально для учнів 1-2 класів. |